Годинама је Хрватска избегавала Сплит, али јој се град на Јадрану посрећио, победила је Мађарску 3:0 головима Модрића и Петковића, реванширала се за пораз у Будимпешти, али упркос играчу више у другом полувремену није домаћа селекција успела да затресе мрежу ривала, није то успело ни Перишићу, који је промашио пенал.
Пољска је у гостима победила Летонију 3:0 хет-триком Роберта Левандовског.
Северна Македонија је у југо окршају била боља од Словеније (2:1) головима Елмаса, Иличић је у надокнади само ублажио пораз.
Холандија је до 80. минута губила код куће од Северне Ирске, а онда су де Јонг и Депај са три гола, од чега два у надокнади, донели победу Лалама.
Русија против Шкотске (4:0) и Белгија против Сан Марина (9:0) су убедљивим победама овериле пласман на Европско првенство.
Квалификације за Европско првенство 2020. године:
А група:
Чешка – Енглеска петак у 20.45
Црна Гора – Бугарска петак у 20.45
Слободно: тзв. Косово
Б група:
Португалија – Луксембург петак у 20.45
Украјина – Литванија петак у 20.45
Слободна: Србија
Ц група:
Белорусија – Естонија 0:0
Холандија – Северна Ирска 3:1 (Депај 80, 90+4, де Јонг 90+1 - Магенис 75)
Слободна: Немачка
Д група:
Грузија – Република Ирска субота у 15
Данска – Швајцарска субота у 18
Слободан: Гибралтар
Е група:
Словачка – Велс 1:1 (Кучка 53 - Мур 25)
Хрватска – Мађарска 3:0 (Модрић 5, Петковић 24, 42)
Слободан: Азербејџан
Ф група:
Фарска Острва – Румунија субота у 18
Малта – Шведска субота у 20.45
Норвешка – Шпанија субота у 20.45
Г група:
Северна Македонија – Словенија 2:0 (Елмас 50, 68 - Иличић 90+5. једанаестерац)
Аустрија – Израел 3:1 (Лазаро 41, Хинтерегер 56, Сабицер 88 - Захави 34)
Летонија – Пољска 0:3 (Левандовски 9, 13, 76)
Х група:
Андора – Молдавија петак у 20.45
Исланд – Француска петак у 20.45
Турска – Албанија петак у 20.45
И група:
Казахстан – Кипар 1:2 (Јерланов 34 - Сотириу 73, Јаноу 84)
Русија – Шкотска 4:0 (Џуба 57, 70, Оздоев 60, Головин 84)
Белгија – Сан Марино 9:0 (Лукаку 28, 41, Чадли 31, Броли 35. аутогол, Алдерверелд 43, Тилеманс 45+1, Бентеке 79, Вершарен 84. једанаестерац, Кастањ 90)
Ј група:
БиХ – Финска субота у 18
Италија – Грчка субота у 20.45
Лихтенштајн – Јерменија субота у 20.45
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.