Srbija sa igračem više do pobede nad Paragvajom golom Mitrovića u 90. minutu

12

U nedelju u Vilnjusu Orlovima sledi susret kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa Litvanijom

Srbija – Paragvaj 1:0 (0:0)

Kruševac - Stadion: Mladost. Gledalaca: 5.000. Sudija: Nejc Kajtazović (Slovenija). Žuti kartoni: Maksimović, Gaćinović (Srbija), Almiron x2, Gomez, Viljasanti Rolon, Gonzales, Alonso (Paragvaj). Crveni karton: Almiron (Paragvaj) u 53. minutu. Strelac: 1:0 Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

SRBIJA: Rajković (od 89. Rockov), Miletić (od 46. Gobeljić), S. Mitrović, Kolarov (od 66. Milunović), Mladenović (od 66. Rodić), Milivojević (od 46. Lukić), Maksimović (od 66. Gudelj), Radonjić, LJajić, Gaćinović, A. Mitrović. Selektor: LJubiša Tumbaković.

PARAGVAJ: Fernandez, Rohas, Gomez, Alonso, Riveros Galeano, Paredes (od 59. Espinoza), Morel, Viljasanti Rolon, Almiron, Gonzales (od 84. Sančez), Sanabria (od 71. Leskano). Selektor: Eduardo Berizo.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras Paragvaj sa 1:0 u prijateljskoj utakmici.

Strelac u Kruševcu bio je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Srbija je igrala u kombinovanom sastavu, a od 53. minuta je imala igrača više, posle isključenja Migela Almirona.

Srpski nacionalni tim će narednu utakmicu igrati u ponedeljak protiv Litvanije u Vilnjusu, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

TOK MEČA:

25. minut: LJajić je posle udarca sa petnaestak metara pogodio prečku.

29. minut: Gomez je krenuo na nabačenu loptu u peterac, ali s namerom rukom ka stomaku našeg golmana Rajkovića, usledio je sudar, trojica igrača našla su se na zemlji, a najviše se previjao Gomez.

42. minut: Almiron je šutirao sa dvadeset metara, odlično, u donji levi ćošak gola Rajkovića, koji je opružio koliko je dug i loptu vrhovima prstiju skrenuo u korner.

43. minut: Morel je napravio prekršaj nad Kolarovom u petercu, ali je lopta preletela do drugog igrača Paragvaja, koji je dao gol. Krenuli su gosti da se raduju, ali je sudija Kajtazović poništio gol, Almiron se bunio i dobio žuti karton.

51. minut: Gomez je vukao napadača Mitrovića s leđa i za to je dobio žuti karton.

53. minut: Imao je Paragvaj kontru tri na dva, Almiron je išao po levoj strani, bio je sebičan, nije hteo da doda loptu, kada je ušao u kazneni probao je da dribla Stefana Mitrovića, naš štoper je samo pružio ruku ka njemu, a napadač Paragvaja se strmeknuo kao ad je oboren grčko-rimskim stilom. Sudija Kajtazović je bio pored, jasno je uočio simuliranje, dao je Almironu žuti karton, drugi na meču, potom crveni, pa su gosti na terenu ostali sa igračem manje.

73. minut: Nemanja Gudelj je udarcem sa dvadesetak metara posle duže vremena pripretio, ali je lopta prošla, metar, dva iznad gola.

77. minut: Odakle je šutirao Gudelj, probao je i LJajić, bio je znatno precizniji, ali je golman Fernandez paradom sjajno odbranio.

90. minut: Rodić je ubacio sa leve strane, Aleksandar Mitrović je u petercu nadskočio rivala i glavom loptu poslao u mrežu - 1:0. Bio je to njegov 29. gol za nacionalni tim na 53. meču - na šestom je mestu strelaca nacionalnog tima, deli ga sa Dušanom Bajevićem. Vodeći je Stjepan Bobek sa 38.