Почетна / Фудбал / Репрезентација

Митровић је мајстор, Орлови победили, али са овом одбраном ћемо тешко на ЕП!

Србија је остварила победу, али игра, посебно у другом полувремену, не улива оптимизам
Србија – Луксембург 3:2 (2:0)
Стрелац: 1:0 – Митровић у 11, 2:0 – Митровић у 43, 2:1 – Родригез у 54, 3:1 – Радоњић у 70, 3:2 – Турпел у 75. минуту.
Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 700. Судија: Сердар Гозобујук. Помоћници: Чарлс Шап и Жан де Врис. Жути картони: В. Тил, Карлсон (Луксембург).
СРБИЈА: Дмитровић, Максимовић, Младеновић, Коларов, Миленковић, Миливојевић, Максимовић, Милинковић-Савић (од 62. Радоњић), Љајић (од 79. Ђуричић), Тадић (од 90+2. Лукић), Митровић.
ЛУКСЕМБУРГ: Морис, Чанот, Хал, Жерсон, Жанс, Карлсон, Филипс (од 46. Скендеровић), О. Тил (од 61. Турпел), Родригез, В. Тил (од 79. Синани), Девил.

Све врлине и мане српске репрезентације виђене су у дуелу против Луксембурга на стадиону „Рајко Митић”.

Паклен почетак селекције коју са клупе предводи Љубиша Тумбаковић, плејмејкер Душан Тадић и егзекутор Александар Митровић.

Најбољи стрелац ове екипе довео је Србију у вођство већ у 11. минуту, погодио је и у 43, а могао је бар још три-четири пута у првом полувремену.

Семафор деветог кола Б групе квалификација за ЕП:

Португалија – Литванија 6:0 (Роналдо 7. једанаестерац, 22, 65, Пици 52, Пасијенсија 56, Силва 63)

Србија – Луксембург 3:2 (Митровић 11, 43, Радоњић 70 – Родригез 54, Турпел 75)

Слободна је Украјина.

Табела: Украјина 19, Португалија 14, Србија 13, Луксембург 4, Литванија 1.

Могли су и Љајић и још неки саиграчи, али се истакао и голман гостију Морис. У другом полувремену виђене су све слабости порозне одбране Орлова.

Луксембург је напао и постигао два гола. Оба пута гости су прилазили на гол минуса, с обзиром да је претходно џокер Радоњић поново савладао голмана Луксембурга, као што је то био случај у првом мечу ове две селекције.

Ток меча:

0` Тумбаковић је, као што је то било најављивано, на место штопера уврстио капитена Коларова, у вези је Сергеј Милинковић-Савић, остатак тима углавном очекиван.

Због казне УЕФА на трибинама стадиона „Рајко Митић” су само деца из омладинских школа из читаве Србије, у пратњи старатеља или тренера.

4` Први покушај на мечу, капитен Србије Коларов шутирао је са више од 25 метара, голман гостију Морис био је сигуран.

5` Сјајан центаршут Тадића ка Митровићу, центарфор Орлова захватио је лопту главом, али је шутирао право у Мориса.

6` И у наредном минуту још једна прилика за Србију, Тадић је овога пута упутио повратни пас ка Љајићу, овај је шутирао са 17 метара, и он у голмана Луксембуржана.

10` Прва колосална прилика за Србију, преко Александра Митровића, дриблингом је „изломио” чувара, али сјајни Морис је још једном спасао свој тим.

11` ГОООООООООООООООООООЛ

Морало је тако да буде после офанзиве Орлова. Још једном је Тадић креирао напад, сјајно је уочио Митровића, који се искрао одбрани ривала и главом врло интелигентно пласирао лопту у мрежу Лускембуржана – 1:0.

14` Сјајан потез Митровића, освојио је готово изгубљену лопту, а потом главом покушао да лобује Мориса са пет метара, овога пута голман Луксембурга се добро снашао.

18` Митровић је гладан голова, захватио је волеј, да нема сада већ одличног Мориса можда би дошао и до хет-трика. Још једном је голман уксембурга одбранио.

22` Прва шанса за Луксембург и одмах проблеми. Вукао је лопту дуго Тил, његов први покушај је изблокиран, вратила му се лопта, а он је шутирао са 17 метара, погодио је стативу. Колико је само рањива српска одбрана...

29` Тадић је сада проиграо Љајића, пребацио је одбрану ривала, а Љајић је захватио волеј са седам метара, но Морис је поново био фантастичан, избио је лопту у корнер, пети за Орлове. После убацивања из угла пробао је и Немања Максимовић, без успеха.

33` Врло добар покушај Адема Љајића, опалио је по лопти свом снагом са више од 25 метара, лопта је прохујала поред леве стативе Морисовог гола.

43` ГОООООООООООООООООООЛ

Кад би сви за репрезентацију играли као Александар Митровић где би нам био крај. Додуше, овога пута је центарфор Србије имао и среће, шутирао је са 20 метара, лопта је закачила једног одбрамбеног играча Луксембурга, па је преварила Мориса и одсела у његовој мрежи – 2:0.

45+1` Холандски судија после минута надокнаде означио је крај полувремена.

54` ГОООООООООООООООООООЛ

Не вреди, ни против Луксембурга мрежа Орлова не може да мирује. Родригез је остао неометан на 12 метара од гола, окренуо се и лако савладао Дитровића – 2:1.

62` Прва измена у Тумбаковићевом тиму, уместо Милинковић-Савића на терену је Немања Радоњић.

63` После дужег времена шанса за Орлове, Митровић еј после убацивања са десне стране захватио лопту главом, шутирао је право у Мориса.

67` Каква глупост Дмитровића, али имао је голман Србије много среће. Лопту у простор добио је Родригез, чувар мреже Орлова је истрчао на 35 метара од свог гола, срећом није оборио противничког играча, успео је да га донекле поремети и отклони опасност. Много среће за домаће.

68` Осетио је Луксембург да против себе има слабу одбрану, све чешће долазе до шанси. Могли су гости до изједначења после шута Жерсона, срећом био је непрецизан.

70` ГОООООООООООООООООООЛ

Радоњић постаје џокер Љубише Тумбаковића. Митровић је заустављен у налету, али гости су одбили лопту само до Радоњића, који је шутирао из прве, милиметарски прецизно – 3:1.

75` ГОООООООООООООООООООЛ

Није готово, гости су се поново вратили у игру. Била је то лепа контра Луксембурга, школска акција, коју је ефектним поготком завршио на овом мечу резервиста Турпел – 3:2.

79` Друга измена у српској селекцији, уместо Љајића на терену је повратник у селекцију Орлова, Филип Ђуричић.

81` После акције коју је креирао Радоњић, Митровић је шутирао, сјајном парадом Морис је ухватио „живу” лопту.

83` Поново комбинација Радоњића и Митровића, овај први је центрирао, а центарфор Орлова је шутирао и погодио стативу.

90+1` Каква шанса за изједначење! Де Вриј је шутирао са 17 метара, лопту је закачио Никола Максимовић, а она је одсела у корнеру. Мало је недостајало да превари Дмитровића.

90+2` Последња измена на мечу, уместо Тадића у игри је Саша Лукић.