Почетна / Фудбал / Репрезентација

Беседин шокирао Орлове у надокнади за коначних 2:2, Србија чека бараж

Португалија славила у Луксембургу (2:0) головима Фернандеса и Роналда и пласирала се на ЕП, Орловима остаје бараж на пролеће, први ривал Норвешка

Србија – Украјина 2:2 (1:1)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 4.000. Судија: Боби Маден (Шкотска). Помоћници. Дејвид Рум и Грем Стјуарт (Шкотска). Жути картони: Радоњић, Коларов (Србија), Матвијенко (Украјина). Стрелци: 1:0 Душан Тадић (једанаестерац) у 9, 1:1 Роман Јаремчук у 32, 2:1 Александар Митровић у 56, 2:2 Артем Беседин у 90+3. минуту.

СРБИЈА: Рајковић, Родић, Миленковић, Коларов, Максимовић (од 76. Миливојевић), Максимовић, Гудељ, Радоњић (од 82. Милинковић-Савић), Тадић, Љајић (од 69. Гаћиновић), А. Митровић. Селектор: Љубиша Тумбаковић.

УКРАЈИНА: Пјатов, Караваев, Матвијенко, Кривцов, Миколенко, Сидорчук, Јармоленко, Малиновски (од 88. Шаков), Коваленко (од 77. Шепелиев), Циганков (од 77. Беседин), Јаремчук. Селектор: Андреј Шевченко.

На сабласно празној Маракани Орлови су у последњем мечу квалификација за Европско првенство 2020. дочекали лидера групе Украјину. На крају 2:2 голом Беседина у надокнади, Украјина је избегла први пораз у квалификацијама, а орловима остаје бараж на пролеће у коме морају да прескоче две препреке, прва је Норвешка.

7. минут: Из даљине је шутирао Гудељ, али је лопта ишла право у голмана Пјатова, који је уз мало муке укротио.

8. минут: Шутирао је Тадић са 15 метара, лопта је у руку погодила Матвијенка, а судија Боби Маден упро је прстом у белу тачку. Одбрамбеном играчу Украјине показао је жути картон.

9. минут: Душан Тадић је са 11 метара рутински савладао Пјатова, лопта је отишла у десну, а голман Пјатов у леву страну - 1:0.

13. минут: Митровић је шутирао са десетак метара, блокирао га је Кривцов, лопта је дошла до Тадића на ћошку петерца, пробао је спољном, али је лопта бежала од стативе.

20. минут: Коваленко је убацио лопту у казнени Орлова, лоше је избио Родић, натрчао је на лопту Циганков, гађао ближи угао, али је Рајковић био на месту и одбранио је.

23. минут: Одлична лопта у простор за Јаремчука, који је склонио лопту, али му се у ноге бацио голман Рајковић, избио је лопту и оборио ривала, лопта је стигла до Јаремчука који је гађао празну мрежу, али је погодио стативу, од које се лопта одбила у наручје нашем голману.

25. минут: Ударци Љајића из казненог, а потом и Радоњића су изблокирани, у малој паници по госте лопта је завршила у корнеру.

26. минут: После корнера нова шанса, ударац главом Максимовића, ка лопти су на два метра кренули Митровић и Пјатов, бржи је био голман Украјине.

27. минут: Гађао је са 22 метра Љајић, лопта је фијукнула пола метра поред стативе и Пјатова који се опружио колико је дуг.

32. минут: Напад гостију по десној страни, Циганков је центрирао на шест метара, тамо је Јаремчук био најспретнији између тројице наших одбамбених играча, скочио и главом матирао Рајковића - 1:1.

34. минут: Радоњић је код наше корнер заставице с леђа повукао ривала који га је надмудрио и добио је жути картон.

44. минут: Сам као дух на 17 метара испред нашег казненог остао је стрелац гола Јаремчук, намештао се, гађао доњи леви угао Рајковићевог гола, протегао се наш чувар мреже колико је могао и крајњим напором лопту избио у корнер.

48. минут: Јармоленко је на десном бољу возао Љајића, на крају кад га је надмудрио, наместио се и центрирао у петерац, лопту је избио Максимовић, натрчао је на 19 метара Малиновски, ухватио волеј, али је лопта завршила подаље од гола.

50. минут: После полуконтре Тадић је проиграо Љајића у казненом, искоса са леве стране је Адем мудро пробао ривалу кроз ноге, изненадио је Пјатова, који се бацио попут мачке и крајњим напором из другог покушаја укротио лопту.

51. минут: Слично као и неколико секунди раније, још једном је пробао Љајић, само је сада ударац био ван казненог и завршио је повише изнад пречке.

56. минут: Радоњић је утекао по левој страни, када је дошао до корнер заставице вратио је лопту до Тадића, консолидовала се одбрана ривала, а када је Душану понестало опција одлучио се на центаршут на другу стативу, лопта је прелетела све ривале, Митровић је у петерцу примио на груди, смирио, а онда дијагоналним ударцем погодио малу мрежицу - 2:1. Био је то Митровићев десети гол у квалификацијама за ЕП 2020. и његов 34. у националном дресу.

69. минут: Селектор Тумбаковић определио се за прву измену, Љајића је заменио Гаћиновић.

72. минут: Са 40 метара пас Тадића за Митровића који је искоса са десне стране утрчао у казнени, Александар је ухватио волеј из полумртвог угла, па је Пјатов одбранио.

77. минут: Три измене у исто време, код Орлова Максимовића је заменио Лука Миливојевић, а у Украјини ушли су Беседин и Шепелиев уместо Циганкова и Коваленка.

82. минут: Последња измена код Орлова, уместо Радоњића ушао је Сергеј Милинковић-Савић.

84. минут: Ударила 11 на 11, Коларов је уз аут линију "почистио" Беседина и добио жути картон.

87. минут: После убачене лопте у казнени Орлова чинило се да је Јаремчук фаулирао Максимовића у скоку, али судија ништа у први мах није показао, па је лопта дошла до усамљеног Малиновског, који је из близине лансирао преко пречке.

90+3. минут: Украјинци су хтели да квалификације окончају без пораза, па је у надокнади у казнени Орлова кренуо и голман Пјатов. Као да се страх увукао у редове Србије, сви су се збили у казнени, а њих, шест, седам и у петерац, кренула је панична одбрана гола. Караваев је шутирао ван казненог, одбранио је Рајковић, али нико није избацио лопту, шмерала је кроз казнени, дошла до резервисте Беседина, који је шутирао из окрета са 14 метара, лопта је закачила Миливојевића, скренула, и откотрљала се у ћошак, пробао је Рајковић, бацио се, али је није дохватио - 2:2.

Квалификације за Европско првенство 2020. године:

Б група:

Србија – Украјина 2:2 (Тадић 9. једанаестерац, Митровић 56 - Јаремчук 32, Беседин 90+3)

Луксембург – Португалија 0:2 (Фернандес 39, Роналдо 86)

Слободна: Литванија