Прекинута утакмица трећелигаша због расистичких увреда

2

Фудбалска утакмица треће лиге у Немачкој, прекинута је због расистичких узвика упућених гостујућем играчу.

Судија Николас Винтер прво је прекинуо утакмицу између домаћина МСВ Дуизбурга и Оснабрука у 35. минуту након мајмунских повика са трибина, усмерених на нападача гостију Арона Опокуа, пренео је АП.

- Био је корнер за Оснабрук, а када је играч хтео да га изведе, чули су се мајмунски звуци са трибина. Он је то одмах приметио, а такође и помоћни судија. Обојица су ми то описали - рекао је Винтер.

Винтер је рекао да је то инцидент „на који смо веома осетљиви и на који директно реагујемо“.

- Могао сам да видим колико је шокиран Опоку - рекао је судија.

Оснабрук није желео да настави и утакмица је трајно прекинута десетак минута после инцидента, при резултату 0:0.

- Оснабрук, и то је разумљиво, више није могао да игра. Момак је у „комадићима“ и сви, цео тим, је шокиран. И ми смо остали без речи - рекао је представник за медије домаћина Дуисбурга, Мартин Халтерман, за Магента ТВ.

Генерални директор Оснабрука Мајкл Велинг рекао је да није било шансе да се игра настави.

- Арон је веома, веома погођен и више није био у стању да игра. То је један од разлога зашто смо рекли да нећемо да играмо даље - казао је Велинг, истичући да расизму „није место у друштву, а самим тим ни у фудбалу“.

Велинг је навео и да је Лерој Квадво из Дуисбурга такође претрпео расистичко злостављање, док су играчи били окупљени на страни после првобитног расистичког инцидента.

Већина присутних навијача из оба тима позиционирала се против расизма и, поред осталог, узвикивала „Нацисте напоље“, док се стадионом разлегала антинацистичка песма немачког бенда Дие Арзте.