Почетна / Фудбал / Широм планете

Сенегал у четврфиналу Афричког купа нација, Хакими из слободног ударца за четвртфинале Марока (ВИДЕО)

Фудбалери Сенегала пласирали су се у четвртфинале Афричког купа нација пошто су славили против Зеленортских острва са 2:0

Сенегал је повео голом Садија Манеа у 63. минуту, а победу је потврдио Бамба Денг у 92. минуту.

Претходно су Зеленортска острва олакшала посао Сенегалу, пошто су двојица играча те селекције зарадила директне црвене картоне. Прво је у 21. минуту искључен Патрик Андраде, а потом у 57. минуту и Возиња.

Фудбалери Марока победили су селекцију Малавија са 2:1 и се пласирали у четвртфинале Афричког купа нација.

Малави је повео већ у седмом минуту поготком Мханге, али је Мароко у наставку преокренуо резултат.

Прво је Јусеф Ен-Несири изједначио у другом минуту надокнаде времена у првом полувремену, да би победу Мароку донео Ашраф Хакими сјајним ударцем из слободног ударца у 70. минуту.

Мароко ће у четвртфиналу играти против победника осмине финала у којем ће се састати Обала Слоноваче и Египат.

Позната су већ два пара четвртфинала, а то су Буркина Фасо - Тунис и Гамбија - Камерун, док ће Сенегал играти против боље селекције из дуела Мали - Екваторијална Гвинеја.