Египту реприза финала АКН, пресудио аутогол Сиса, Сисако трагичар Малија (ВИДЕО)

0

Победе Алжира и Туниса у првим утакмицама баража за Светско првенство

Фудбалска репрезентација Алжира победила је у Дуали домаћи Камерун 1:0 у првој утакмици баража за Светско првенство.

Једини гол постигао је Ислам Слимани у 40. минуту, када је главом послао лопту у мрежу.

Репрезентација Туниса је као гост победила Мали са 1:0.

Једини стрелац био је Муса Сисако, који је постигао аутогол у 36. минуту, када је неспретно покушао да врати лопту голману. Он је четири минута касније добио црвени картон.

Репрезентације ДР Конга и Марока одиграле су нерешено 1:1. Гости су промашили пенал почетком другог полувремена.

Домаћи Конго повео је у 12. минуту голом који је постигао Јоан Виса, а у 76. минуту изједначио је Тарик Тисудали.

Гана и Нигерија су одиграли без голова 0:0.

У репризи финала Афричког купа нација Египат се реванширао Сенегалу. Победили су Фараони 1:0, а пресудио је аутогол Сиса у четвртом минуту. Салах је шутирао из петерца, Менди је лопту руком скренуо ка пречки, а она се од ње одбила ка Сисовом колену, потом и у мрежу.