Фудбалске репезентације Азербејџана и Хрватске играле су вечерас у Бакуу нерешено 0:0, у утакмици Х групе квалификација за првенство Европе.
Фаворизовани гости доминирали су највећим делом утакмице, створили више шанси, али нису успели да затресу мрежу селекције Азербејџана коју води Роберт Просинечки.
Фудбалери Азербејџана под вођством Просинечког непоражени су већ три утакмице, што је најдужи низ у историји те репрезентације, након што су претходно победили Малту (2:0) и ремизирали с Норвешком (0:0).
Фудбалска репрезентација Исланда приредила је вечерас велико изненађење савладавши Холандију у Амстердаму са 1:0, док је Босна и Херцеговина поражена на гостовању Белгији у Бриселу резултатом 3:1, у квалификационим утакмицама за првенство Европе.
Исланђани су великим успехом широм отворили врата учешћу на континенталној смотри у Француској. Играли су храбро и отворено и потпуно заслужено освојили бодове којима су учврстили вођство у А групи.
Холанђани немају оправдања за лошу игру и пораз, без обзира што су од 33. минута били ослабљени након што је Мартинс зарадио црвени картон због прекршаја. Меч је судио наш Милорад Мажић.
Селекција БиХ повела је у Бриселу голом Едина Џека и чинило се да може до успеха, међутим, Белгијанци су до краја полувремена преокренули резултат, а Еден Азар је у завршници само потврдио тријумф домаћина голом из пенала.
Израелци су сигурно победили Андору на домаћем терену (4:0) и остали у конкуренцији за директан пласман из Б групе, у којој је Велс голом Герета Бејла славио против Кипра у Никозији и учврстили вођство (1:0).
Чешка је преокретом победила Казахстан (2:1), а Италија је разочарала у Фиренци постигавши минималну победу против аутсајдера Малте (1:0), као и Турска шокантним ремијем код куће у Коњи против Летоније (1:1).
КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ:
ГРУПА А
Холандија – Исланд 0:1 (Сигурдсон 50 пенал)
Чешка – Казахстан 2:1 (Шкода 74, 86 – Логвиненко 21)
Турска – Летонија 1:1 (Инан 77 – Сабала 90+1)
Табела: Исланд 18, Чешка 16, Холандија 10, Турска 9, Летонија 4, Казахстан 1.
ГРУПА Б
Кипар – Велс 0:1 (Бејл 82)
Белгија – БиХ 3:1 (Фелаини 23, Де Брујне 44, Азар 78 пенал – Џеко 15)
Израел – Андора 4:0 (Зехваи 3, Битон 22, Хемед 26 пенал, Дабур 38)
Табела: Велс 17, Белгија 14, Израел 12, Кипар 9, БиХ 8, Андора без бодова.
ГРУПА Х
Азербејџан – Хрватска 0:0
Бугарска – Норвешка 0:1 (Форен 57)
Италија – Малта 1:0 (Пеле 69)
Табела: Хрватска и Италија по 15, Норвешка 13, Бугарска 8, Азербејџан 5, Малта 1.
Петак:
ГРУПА И:
20,45: Данска – Албанија
20,45: Србија – Јерменија
Табела: Португалија 12, Данска и Албанија по 10, Јерменија 1, Србија -2.
ГРУПА Д
18,00: Грузија – Шкотска
20,45: Немачка – Пољска
20,45: Гибралтар – Ирска
Табела: Пољска 14, Немачка 13, Шкотска 11, Ирска 9, Грузија 3, Гибралтар без бодова.
ГРУПА Ф
20,45: Ф. Острва – С. Ирска
20,45: Грчка – Финска
20,45: Мађарска - Румунија
Табела: Румунија 14, С. Ирска 13, Мађарска 11, Ф. Острва 6, Финска 4, Грчка 2.
Субота:
ГРУПА Ц
18,00: Луксембург – Македонија
18,00: Украјина – Белорусија,
20,45: Шпанија – Словачка
Табела: Словачка 18, Шпанија 15, Украјина 12, Белорусија 4, Македонија 3, Луксембург 1.
ГРУПА Е
18,00: Сан Марино – Енглеска
18,00: Естонија – Литванија,
20,45: Швајцарска – Словенија
Табела: Енглеска 18, Швајцарска 12, Словенија 9, Естонија 7, Литванија 6, Сан Марино 1.
ГРУПА Г
20,45: Русија – Шведска
20,45: Аустрија – Молдавија
20,45: Ц. Гора – Лихтенштајн
Табела: Аустрија 16, Шведска 12, Русија 8, Црна Гора и Лихтенштајн по 5, Молдавија 2.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.