Liga nacija: Eriksen srušio Velšane, druga pobeda Bugara i Makedonaca

1

Kad se okupe u najjačem sastavu, Danci su ozbiljna fudbalska sila. Osetili su to Velšani

Skandinavci su u meču u Arhusu pobedili 2:0 golovima Kristijana Eriksena i najavili borbu za prvo mesto u grupi.

Pobeda je donela veliko olakšanje Dancima. Usledila je posle zamrzavanja spora između Fudbalskog saveza Danske i Asocijacije profesionalnih fudbalera.

Prekid pregovora o kolektivnom ugovoru sprečio je reprezentativce da igraju prijateljsku utakmicu protiv Slovačke prošle srede u Trnavi.

Danski amateri i igrači malog fudbala su glatko izgubili 0:3, ali bila je to opomena da obe strane zakopaju ratne sekire i utakmicu protiv Zmajeva odrade po planu.

Danci su se u Arhusu okupili u najjačem sastavu, kako je i planirao selektor Age Hareide. I Velšani su došli sa najboljim igračima, međutim, izabranici Rajana Gigsa igrali su teških nogu posle meča protiv Republike Irske (4:1).

Sveži Danci su to umeli da iskoriste i golovima veziste Totenhema osvoje tri važna boda. Eriksen je u 32. minutu na ivici kaznenog prostora prihvatio loptu koju je sa aut-linije po travi poslao desni bek Dalsgarg i poslao dijagonalu u desni ugao gola golmana Velsa Henesija. U 63. minutu precizan je bio iz jedanaesterca koji je skrivio Empadu igrajući rukom u kaznenom prostoru.

Bugarska je silovito počela Ligu nacija. Posle neočekivane pobede u Sloveniji, savladala je i Norvešku i nametnula se kao favorit za osvajanje prvog mesta i prelazak u Diviziju B.

Trijumf Bugarskoj doneo je Vesilev golom u 59. minutu, a posao da sačuva tri boda olakšao je Norvežanin Nordvejt drugim žutim kartonom i isključenjem u 88. minutu.

Makedonija je napravila iznenađenje dana sigurnom pobedom protiv Jermenije. Na stadionu „Filip Drugi“ u Skoplju, domaćini su nadigrali favorizovane goste i maksimalnim učikom posle dve utakmice podgrejali nadu da bi mogli do osvajanja prvog mesta i prelaska u jaču diviziju.

Makedonci su poveli golom iz jedanaesterca u 13. minutu. Siguran sa bele tačke bio je Alioski. Konačan rezultat postavio je najbolji makedonski reprezentativac Goran Pandev.