Почетна / Фудбал / Широм планете

Лига нација: Ериксен срушио Велшане, друга победа Бугара и Македонаца

Кад се окупе у најјачем саставу, Данци су озбиљна фудбалска сила. Осетили су то Велшани

Скандинавци су у мечу у Архусу победили 2:0 головима Кристијана Ериксена и најавили борбу за прво место у групи.

Победа је донела велико олакшање Данцима. Уследила је после замрзавања спора између Фудбалског савеза Данске и Асоцијације професионалних фудбалера.

Прекид преговора о колективном уговору спречио је репрезентативце да играју пријатељску утакмицу против Словачке прошле среде у Трнави.

Дански аматери и играчи малог фудбала су глатко изгубили 0:3, али била је то опомена да обе стране закопају ратне секире и утакмицу против Змајева одраде по плану.

Данци су се у Архусу окупили у најјачем саставу, како је и планирао селектор Аге Хареиде. И Велшани су дошли са најбољим играчима, међутим, изабраници Рајана Гигса играли су тешких ногу после меча против Републике Ирске (4:1).

Свежи Данци су то умели да искористе и головима везисте Тотенхема освоје три важна бода. Ериксен је у 32. минуту на ивици казненог простора прихватио лопту коју је са аут-линије по трави послао десни бек Далсгарг и послао дијагоналу у десни угао гола голмана Велса Хенесија. У 63. минуту прецизан је био из једанаестерца који је скривио Емпаду играјући руком у казненом простору.

Бугарска је силовито почела Лигу нација. После неочекиване победе у Словенији, савладала је и Норвешку и наметнула се као фаворит за освајање првог места и прелазак у Дивизију Б.

Тријумф Бугарској донео је Весилев голом у 59. минуту, а посао да сачува три бода олакшао је Норвежанин Нордвејт другим жутим картоном и искључењем у 88. минуту.

Македонија је направила изненађење дана сигурном победом против Јерменије. На стадиону „Филип Други“ у Скопљу, домаћини су надиграли фаворизоване госте и максималним учиком после две утакмице подгрејали наду да би могли до освајања првог места и преласка у јачу дивизију.

Македонци су повели голом из једанаестерца у 13. минуту. Сигуран са беле тачке био је Алиоски. Коначан резултат поставио је најбољи македонски репрезентативац Горан Пандев.