Почетна / Фудбал / Широм планете

Лига нација: Шпанија растурила Хрватску, Џеко срушио Аустрију, Белгија рутински

У Елчеу Шпанија се играла са вицепрваком света, Фурија постигла шест голова против ватрених, по три у оба полувремена!

Шпанија је сјајно стартовала у Лиги нација, после тријумфа против Енглеске у гостима Фурија је до ногу потукла вицешампиона света Хрватску!

Коцкасти ће покушати да што пре забораве гостовање у Елчеу, где су примили по три гола у оба полувремена! Занимљиво, свих шест голова дело је различитих играча, а један гол Хрвати су дали и сами себи, учинио је то Калинић.

У другом мечу А дивизије није било изненађења, Белгија је рутински славила на гостовању Исланду, те су Црвени ђаволи свима јасно ставили до знања да ће се за прву позицију у групи борити са селекцијом Швајцарске. Гости су посао завршили у кратком временском интервалу, Азар је погодио у 29. минуту из једанаестераца, а Лукаку из игре два минута касније.

У Зеници се мреже нису тресле све до 78. минута, а тада ерупција одушевљења домаћих навијача, после поготка Едина Џеке. БиХ има већ шест бодова после два кола...

У Ц дивизији у којој је и Србија, победе домаћих екипа, Финска је била боља од Естоније, а Мађарска од Грчке.

На крају, у Д дивизији, у дуелу две бивше совјетске републике Молдавија и Белорусија играле су досадан фудбал (0:0), док је Луксембург остварио очекиван тријумф на гостовању слабашном Сан Марину.

Семафор другог кола Лиге нација:

A дивизија

Група 1:

Француска – Холандија 2:1 (Мбапе 14, Жиру 75 – Бабел 67)

Слободна: Немачка

Табела: Француска 4, Немачка (меч мање) 1, Холандија (меч мање) без бодова.

Група 2:

Исланд – Белгија 0:3 (Азар 29. једанаестерац, Лукаку 31, 81)

Слободна: Швајцарска

Табела: Швајцарска (меч мање) и Белгија (меч мање) по 3, Исланд 0.

Група 3:

Португалија – Италија 1:0 (Ан. Силва 48)

Слободна: Пољска

Табела: Португалија (меч мање) 3, Италија и Пољска (меч мање) по 1.

Група 4:

Шпанија – Хрватска 6:0 (Саул 24, Асенсио 33, Калинић 35. аутогол, Родриго 49, Рамос 57, Иско 70)

Слободна: Енглеска

Табела: Шпанија 6, Енглеска и Хрватскка (меч мање) без бодова.

Б дивизија

Група 1:

Украјина – Словачка 1:0 (Јармоленко 80. једанаестерац)

Слободна: Чешка

Табела: Украјина 6, Словачка (меч мање) и Чешка (меч мање) без бодова.

Група 2:

Шведска – Турска 2:3 (Телин 35, Клаесон 49 - Чалханоглу 59, Акбаба 88, 90+2)

Слободна: Русија

Табела: Русија (меч мање) и Турска по 3, Шведска (меч мање) без бодова.

Група 3:

БиХ – Aустрија 1:0 (Џеко 78)

Слободна: Северна Ирска

Табела: БиХ 6, Аустрија (меч мање) и Северна Ирска (меч мање) без бодова.

Група 4:

Данска – Велс 2:0 (Ериксен 32, 63. једанаестерац)

Слободна: Република Ирска

Табела: Данска (меч мање) и Велс по 3, Република Ирска (меч мање) без бодова.

Ц дивизија

Група 1:

Шкотска – Албанија 2:0 (Ђимсити 47. аутогол, Нејсмит 68)

Слободна: Израел

Табела: Албанија и Шкотска (меч мање) по 3, Израел без бодова.

Група 2:

Финска – Естонија 1:0 (Пуки 12)

Мађарска – Грчка 2:1 (Шалаи 15, Клајнхеслер 43 – Манолас 18)

Табела: Финска 6, Грчка и Мађарска по 3, Естонија без бодова.

Група 3:

Бугарска – Норвешка 1:0 (Василев (59)

Кипар – Словенија 2:1 (Сотириу 69, Стојановић 89. аутогол – Берич 54)

Табела: Бугарска 6, Норвешка и Кипар по 3, Словенија без бодова.

Група 4:

Србија – Румунија 2:2 (Митровић 26, 63 – Станчиу 48. једанаестерац, Тукудеан 68)

Црна Гора – Литванија 2:0 (Савић 34. једанаестерац, Јанковић 36)

Табела: Црна Гора и Србија по 4, Румунија 2, Литванија без бодова.