Liga nacija: Španija rasturila Hrvatsku, Džeko srušio Austriju, Belgija rutinski

1

U Elčeu Španija se igrala sa viceprvakom sveta, Furija postigla šest golova protiv vatrenih, po tri u oba poluvremena!

Španija je sjajno startovala u Ligi nacija, posle trijumfa protiv Engleske u gostima Furija je do nogu potukla vicešampiona sveta Hrvatsku!

Kockasti će pokušati da što pre zaborave gostovanje u Elčeu, gde su primili po tri gola u oba poluvremena! Zanimljivo, svih šest golova delo je različitih igrača, a jedan gol Hrvati su dali i sami sebi, učinio je to Kalinić.

U drugom meču A divizije nije bilo iznenađenja, Belgija je rutinski slavila na gostovanju Islandu, te su Crveni đavoli svima jasno stavili do znanja da će se za prvu poziciju u grupi boriti sa selekcijom Švajcarske. Gosti su posao završili u kratkom vremenskom intervalu, Azar je pogodio u 29. minutu iz jedanaesteraca, a Lukaku iz igre dva minuta kasnije.

U Zenici se mreže nisu tresle sve do 78. minuta, a tada erupcija oduševljenja domaćih navijača, posle pogotka Edina Džeke. BiH ima već šest bodova posle dva kola...

U C diviziji u kojoj je i Srbija, pobede domaćih ekipa, Finska je bila bolja od Estonije, a Mađarska od Grčke.

Na kraju, u D diviziji, u duelu dve bivše sovjetske republike Moldavija i Belorusija igrale su dosadan fudbal (0:0), dok je Luksemburg ostvario očekivan trijumf na gostovanju slabašnom San Marinu.

Semafor drugog kola Lige nacija:

A divizija

Grupa 1:

Francuska – Holandija 2:1 (Mbape 14, Žiru 75 – Babel 67)

Slobodna: Nemačka

Tabela: Francuska 4, Nemačka (meč manje) 1, Holandija (meč manje) bez bodova.

Grupa 2:

Island – Belgija 0:3 (Azar 29. jedanaesterac, Lukaku 31, 81)

Slobodna: Švajcarska

Tabela: Švajcarska (meč manje) i Belgija (meč manje) po 3, Island 0.

Grupa 3:

Portugalija – Italija 1:0 (An. Silva 48)

Slobodna: Poljska

Tabela: Portugalija (meč manje) 3, Italija i Poljska (meč manje) po 1.

Grupa 4:

Španija – Hrvatska 6:0 (Saul 24, Asensio 33, Kalinić 35. autogol, Rodrigo 49, Ramos 57, Isko 70)

Slobodna: Engleska

Tabela: Španija 6, Engleska i Hrvatskka (meč manje) bez bodova.

B divizija

Grupa 1:

Ukrajina – Slovačka 1:0 (Jarmolenko 80. jedanaesterac)

Slobodna: Češka

Tabela: Ukrajina 6, Slovačka (meč manje) i Češka (meč manje) bez bodova.

Grupa 2:

Švedska – Turska 2:3 (Telin 35, Klaeson 49 - Čalhanoglu 59, Akbaba 88, 90+2)

Slobodna: Rusija

Tabela: Rusija (meč manje) i Turska po 3, Švedska (meč manje) bez bodova.

Grupa 3:

BiH – Austrija 1:0 (Džeko 78)

Slobodna: Severna Irska

Tabela: BiH 6, Austrija (meč manje) i Severna Irska (meč manje) bez bodova.

Grupa 4:

Danska – Vels 2:0 (Eriksen 32, 63. jedanaesterac)

Slobodna: Republika Irska

Tabela: Danska (meč manje) i Vels po 3, Republika Irska (meč manje) bez bodova.

C divizija

Grupa 1:

Škotska – Albanija 2:0 (Đimsiti 47. autogol, Nejsmit 68)

Slobodna: Izrael

Tabela: Albanija i Škotska (meč manje) po 3, Izrael bez bodova.

Grupa 2:

Finska – Estonija 1:0 (Puki 12)

Mađarska – Grčka 2:1 (Šalai 15, Klajnhesler 43 – Manolas 18)

Tabela: Finska 6, Grčka i Mađarska po 3, Estonija bez bodova.

Grupa 3:

Bugarska – Norveška 1:0 (Vasilev (59)

Kipar – Slovenija 2:1 (Sotiriu 69, Stojanović 89. autogol – Berič 54)

Tabela: Bugarska 6, Norveška i Kipar po 3, Slovenija bez bodova.

Grupa 4:

Srbija – Rumunija 2:2 (Mitrović 26, 63 – Stančiu 48. jedanaesterac, Tukudean 68)

Crna Gora – Litvanija 2:0 (Savić 34. jedanaesterac, Janković 36)

Tabela: Crna Gora i Srbija po 4, Rumunija 2, Litvanija bez bodova.