Šćepović dao gol, Vidi osvojio Kup Mađarske, Gudelj do pehara u Kupu Portugalije

0

Vitorul trenera Georgea Hadžija slavio u Rumuniji posle preokreta

Srbi su imali razloga za slavlje šitom Evrope.

Trener Marko Nikolić podigao je još jedan pehar, sada u Kupu Mađarske. NJegov MOL Vidi slavio je posle preokreta u poslednjih desetak minuta meča.

Honved je poveo u prvom poluvremenu sa bele tačke, a preokret su režirali Balkanci, prvo je u 80. minutu izjednačio bivši reprezentativac Srbije Marko Šćepović, a Anel Hadžić j u nadoknadi vremena doneo veliku radost timu iz Sekešfehervara.

Honved - MOL Vidi 1:2 (Holender 14. jedanaesterac - Šćepović 80, Hadžić 90+1)

Bez pehara je tako ostao Đorđe Kamber iz Honveda.

Na krajnjem zapadu Starog kontinenta takođe drama, za Nemanju Gudelja sa srećnim krajem.

Sporting i Porto su u finišu prvog poluvremena dali golove, sa 1:1 je završen meč. Dost je u 101. minutu doneo prednost timu iz Lisabona, a onda je Porto navalio i u 121. minutu Felipe je utrčao u kazneni i sa tri metra glavom izjednačio.

Nemanja Gudelj je do 93. minuta igrao za Sporting, a pred produžetke ga je zamenio Dumbija.

Sporting - Porto 2:2 - 5:4 jedanaesterci (Fernandeš 45, Dost 101 - Soareš 41, Felipe 120+1)

Iako je sa kreča prvi omanuo Dost u prvoj seriji, do kraja su tragičari u redovima Porta bili Pepe u trećoj i Fernando u šestoj seriji, pa se peharu radovao Sporting.

U Rumuniji je posle preokreta slavio Vitorul. Denis Alibek je krajem prvog poluvremena doneo predost Astri, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.

Astra - Vitorul Konstanta 1:2 (Alibek 41 - Gita 76, Erik 105)

Tim iz Konstance koji vodi George Hadži do izjednačenja je došao petnaestak minuta pred kraj, a pehar je doneo Brazilac Erik u poslednjem minutu prvog produžetka.