Почетна / Фудбал / Широм планете

Бразил победио Перу за девети трофеј Копа Америка (ВИДЕО)

Фудбалери Бразила освојили су Копа Америка, пошто су у финалу победили Перу с 3:1

Бразил је тријумфом на стадиону Маракана у Рио де Жанеиру дошао до деветог трофеја Копа Америка, а првог од 2007. године.

Екипа селектора Титеа до вођства је стигла из прве прилике на утакмици када је Габријел Жежус на десној страни дриблингом "избацио" двојицу чувара и на другој стативи пронашао усамљеног Евертона који је лопту "закуцао" у мрежу Педра Галесеа.

Наставио је Бразил да притиска ривала, али је Перу ипак у 44. минуту дошао до изједначења из једанаестерца. Тијаго Силва после убачене лопте с десне стране играо је руком у свом шеснаестерцу, па је арбитар показао на белу "тачку". Сигуран извођач најстроже казне био је Паоло Гереро.

Бразил је ипак пред одлазак на одмор успео поново да дође до предности, а овај пут Артур је упослио Жезуса који је у трећем минуту судијске надокнаде времена затресао мрежу ривала.

Перу је у другом делу колико-толико успоставио равнотежу, а посебно после другог жутог картона Габријела Жезуса у 70. минуту.

Поред играча више на терену, Перу није успео озбиљније да угрози гол Алисона, а на другој страни Бразил је у 91. минуту из пенала дошао до трећег гола који је постигао Ришарлисон.