Почетна / Фудбал / Широм планете

Марез голом у 95. минуту одвео Алжир у финале АКН на мегдан Сенегалу (ВИДЕО)

Тунис и Сенегал промашили по пенал, на крају одлучио аутогол у 100. минуту

Сенегал је други пут у финалу Купа афричких нација. Пре 17 година је борбу за трофеј изгубио од Камеруна. На турниру у Египту се после велике драме у полуфиналу и продужетака против Туниса изборио за нову шансу да освоји континентални трофеј.

Трагичар утакмице је дефанзивац Тунишана Дилан Брон који је постигао аутгол у 100. минуту. Јунак меча је голман Сенегала Гомис, који је успео да одбрани једанаестерац у регуларном делу односно у 75. минуту, а поред тога зауставио је чак седам удараца у оквир гола.

Најбољу прилику за Тунис пропустио је Казри у 38. минуту, када је изашао сам испред голмана Сенегала, али је Гомис маестрално одреаговао.

У другом полувремену Тунис се ослободио притиска и желео да је да што пре стигне до водећег гола. Селектор Жирес је направио две измене, које су донеле промену на терену. Ферјани Саси је у 47. минуту пропустио одличну прилику, а после њега је са дистанце још једном припретио Казри.

У 75. минуту Баду Ндаје је срушио Слитија, а судија из Етиопије Бамлак је показао на једанаестерац.

Саси је преузме одговорност, али је Гомис маестрално одреаговао и зауставио његов шут.

Само пет минута касније још један једанаестерац, али за Сенегал. Брон је срушио Дијањеа. Саивет је узео лопту, али је промашио је цео гол. До краја меча није било шанси.

У продужецима је вођена велика борба, а драма је достигла врхунац у 119. минуту кад је судија Бамлак досудио једанаестерац за Тунис, али је после прегледа снимка променио одлуку и лопту доделио Сенегалу.

Ријад Марез је голом у 95. минуту против Нигерије за 2:1 одвео Алжир у финале на мегдан Сенегалу.

Семафор осмине финала Афричког купа нација:

Мароко – Бенин 1:1 - 1:4 једанаестерци (1:1, 0:0)

Сенегал – Уганда 1:0 (1:0)

Нигерија – Камерун 3:2 (1:2)

Јужна Африка – Египат 1:0 (0:0)

Мадагаскар – ДР Конго 2:2 - 4:2 једанаестерци (2:2, 1:1)

Алжир – Гвинеја 3:0 (1:0)

Мали – Обала Слоноваче 0:1 (0:0)

Гана – Тунис 1:1 - 4:5 једанаестерци (1:1, 0:0)

Семафор четвртфинала Афричког купа нација:

Сенегал – Бенин 1:0 (Гај 69)

Нигерија – Јужна Африка 2:1 (Чуквуезе 27, Трос-Еконг 89 - Зунгу 71)

Обала Слоноваче – Алжир 1:1 - 3:4 једанаестерци (Коџиа 62 - Фегули 20)

Мадагаскар – Тунис 0:3 (Саси 52, Мсакни 60, Слити 90+3)

Семафор полуфинала Афричког купа нација:

Сенегал – Тунис 1:0 (Брон 100. аутогол)

Алжир Нигерија 2:1 (Трост-Еконг 40. аутогол, Марез 90+5 - Игало 73. једанаестерац)