Crne serije: San Marino 33 poraza u nizu, Gibraltar već 25

0

San Marino je sve bliži trocifrenom broju utakmica bez pobede. Posle utakmice protiv Kipra (0:4) neslavnu seriju je produžio na 95 utakmica bez trijumfa

Serija San Marina je počlela posle pobede u prijateljskoj utakmici protiv Lihtenštajna, igranoj 28. aprila 2004. u San Marinu.

Od tada selekcija sa Apenina je ostvarila nerešen rezultat protiv Estonije (0:0), 14. novembra 2014. u kvalifikacijama za PE, i 94 poraza!

Bila je to i poslednja utakmica u kojoj San Marino nije poražen. Napravio je seriju od 33 uzastopno izgubljene utakmice.

San Marino je, ipak, daleko od rekorda. Između 2014. i 2016. i pomenutih utakmica sa Lihtenštajnom i Estonijom napravio je seriju od 61 uzastopnog poraza!

Tokom te serije, San Marino je upisao čak 1.845 minuta igre bez postignutog gola. Trenutna serija je mnogo kraća, bez gola je 1.276 minuta.

Poslednji gol je postigao 4 . septembra 2017, u 74. minutu utakmice protiv Azerbejdžana (1:5) u mondijalskim kvalifikacijama.

Gibraltar je u seriji od 15 uzastopno izgubljenih utakmica u kvalifikacijama za PE. U kvalifikacijama za PE 2016. je nanizao deset poraza uz gol-razliku 2:56, a u aktelnim još pet i gol-razliku 0:16.

Gibraltar je, takođe, izgubio i svih deset utakmica u kvalifikacijama za SP 2018, uz gol-razliku 3:47.

Ukupan učinak Gibraltara u tri ciklusa kvalifikacija je 25 poraza uz gol-razliku 5:119. Takmičarsku statistiku Gibraltara popravlja učinak u Ligi nacija: dve pobede i četiri poraza uz gol-razliku 5:15.