Dva gola i asistencija Tadića nedovoljni za pobedu, Dušan promašio penal, Ajaks ostao drugi

1

Kopljanici bili u prilici da se izjednače na čelu sa PSV-om, ali su odigrali samo 4:4 kod kuće sa Herenvenom

Vodeći PSV je gostovao davljeniku Emenu i odigrao samo 2:2, pa je Ajaks imao priliku da se bodovno izjednači sa liderom, ali su podbacili i Kopljanici.

Uzalud su bila dva gola i jedna asistencija Dušana Tadića, gosti su golom Pjerija u prvom minutu nadoknade došli do remija (4:4).

Tadić je u 13. minutu doneo Kopljanicima prednost (1:0), Lamers je izjednačio u narednom napadu (1:1), da bi u 16. ponovo pogodio Tadić (2:1). Van Amersfort je autogolom u 28. minutu doneo Ajaksu dva gola prednosti, a onda je Tadić u nadoknadi prvog poluvremena promašio penal.

Usledila je kazna, Lamers u 51. i van Bergen u 56. su izjednačili (3:3). Tadić je u 83. minutu asistirao Huntelaru za 4:3, činilo se da će Ajaks do pobede i kote jedan, ali je Pjeri u 91. šokirao navijače u Amsterdamu.