Zidan srećan zbog Jovića (VIDEO)

3

Napadač Reala prekinuo golgeterski post, probudio se pre proleća i obradovao trenera

Sjajna vest za selektora Srbije LJubišu Tumbakovića i stručni štab Reala: Luka Jović (22) prekinuo je golgeterski post koji je trajao od oktobra prošle godine, postigao je drugi gol u dresu Kraljevskog kluba, postavio konačnih 4:1 protiv Osasune. I ulio nadu sebi i drugima da je ovo samo početak kraja povratka u golgetersku formu iz dresa Ajntrahta, koja ga je i preporučila najvećem klubu na svetu prošlog leta!

Da sve bude bolje, iako je Srbin dobio priliku tek od 88. minuta, manje od 240 sekundi kasnije uhvatio je volej levicom i postigao efektan pogodak, idealan za podizanje preko potrebnog samopouzdanja.

- Srećan sam zbog njega – rekao je trener Reala Zinedin Zidan o Joviću. - Bilo mu je potrebnoi da postigne pogodak, on je golgeter i nije srećan kad ne trese mreže. Ali, takođe, mora da bude još bolji, tu nema dileme. Naravno, da ponovim, srećan sam zbog ovog njegovog gola, i verujem da će mu doneti samo dobro.

Jović je od dolaska u Real, juna prošle godine, odigrao 764 minuta u 23 takmičaske utakmice: 15 u La ligi (391 minut)), po tri u Ligi šampiona (105) i Kupu kralja (102) i dve u Super kupu Španije (166).

Postigao je dva gola u prvenstvu, upisao po jednu asistenciju u La ligi i Super kupu Španije. Dobio je dva žuta kartona.

Prvi pogodak postigao je 30. oktobra prošle godine protiv Leganesa (5:0), drugi 9. februara protiv Osasune (4:1).

U novembru prošle godine zbog povrede kuka odsustvovao je sa terena dve nedelje.