Звезда пала на пенале на Кипру, скупо их коштао Фалћинели

Црвена звезда је на Кипру имала прилику да победом обезбеди најмање пласман у групну фазу Лиге Европе, али су поражени после извођења једанаестераца
Омонија – Црвена звезда 1:1, 4:2 после једанаестераца (1:1, 1:1)
Стрелци: 1:0 - Луфтнер у 31, 1:1 - Иванић у 45. минуту.
Почетак: Стадион: ГСП у Никозији. Судија: Крег Каванах (Енглеска). Жути картони: Хубочан, Гомеш, Гомез, Кослулос, К. Сане (Омонија), Саного, Катаи, Милуновић, Гајић (Црвена звезда).
ОМОНИЈА: Фабијано, Хубочан (од 90+3. Косулос), Луфтнер, Ланг, Лецјакс, Гомез, Папулис (од 98. Лоизу), Баутек, Гомеш, Тјаго (од 118. Санте), Какулис (од 65. К. Сене).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић (од 106. Гајић), Саного, Иванић (од 81. Јованчић), Бен, Канга, Катаи (од 101. Гаврић), Вукановић (од 89. Фалћинели).

Црвена звезда је елиминисана из квалификација за Лигу шампиона, Омонија је славила у пенал-рулету у Никозији и пласирала се у плеј-оф где ће играти против Олимпијакоса.

Са друге стране, Црвеној звезди остаје да покуша да се пласира у групну фазу Лиге Европе, биће повлашћена приликом жреба, али их вреба доста тешких ривала у другом шеширу...

Ток меча:

0` Журнал је најавио састав Црвене звезде и погодио је свих 11 играча! Наш новинар Никола Стаменић још једном је показао врхунску класу, с обзиром да су његове информације по ко зна који пут биле тачне.

Тако ће на терен у Никозији и Гобељић и Родић, спремни су и Бен и Катаи, док ће у шпицу овога пута бити Алекса Вукановић.

1` Веровали или не, Омонија је као домаћин бирала црвено-белу комбинацију, а не своју, препознатљиву зелену. Стога, Црвеној звезди је преостало да игра у гостујућој варијанти, у плавим дресовима.

3` Изашла је Звезда у пресинг, са три паса Омонија је дошла до шансе, Тјаго је шутирао са 30 метара, преко гола Борјана.

4` Грешка одбране кипарског тима, Бен је кренуо ка лопти и пао после дуела са једним играчем Омоније, судијска пиштаљка остала је нема. Одмах потом добар напад Звезде, али је одбрана домаћина реаговала у последњи час.

8` Брз напад Звезде, Катаи је додао лопту до Канге, који је шутирао са више од 20 метара, изблокиран је, лопта је отишла у корнер.

13` Иванић је примио лопту, потом себи створио позицију и шутирао са 22-23 метра, Бразилац на голу Омоније је уз доста муке успео да одбрани.

15` Е, овако се суди у Европи. Саного је прекршајем зауставио Какулија у контри, одмах је кажњен жутим картоном. Тешко да би за први овакав старт на теренима у Супер лиги био јавно опоменут.

19` Атрактиван покушај Бена маказицама са десетак метара, али је лопта после његовог шута птишла високо преко гола Омоније.

23` Енглески судија дао је играчима минут одмора у средини првог полувремена, с обзиром на високу температуру у Никозији.

26` Добар центаршут Канге са леве стране, Бен је захватио лопту главом са седам-осам метара и шутирао преко гола Омоније.

28` Вукановић је примио лопту на 30 метара од гола ривала, имао је испред себе тројицу противничких играча, уследио је повратни пас ка Катаију, који је шутирао са 20.-так метара, изблокиран је, гости су добили корнер.

29` Корнер за Звезду, лопту је главом ка Вукановићу пребацио Бен, али је најистуренији играч Звезде неспретно играо руком.

31` ГООООООООООООООООООООООООООЛ

Шок за Звезду. Извео је корнер Гомез, лопта је ишла ка првој стативи, Борјан је кренуо на лопту, Гобељић био неодлучан, голман Звезде је кратко одбио, само до Луфтнера, који је лако главом убацио у празну мрежу - 1:0.

39` Сјајан покушај Канге са 30 метара, лопта је закачила једног играча Омоније и прохујала поред гола Омоније. После убацивања из корнера, и то одличног, Саного је начинио прекршај у нападу.

43` Бен је примио лопту, потом се одлучио на ударац из велике удаљености, али је то било прилично траљаво.

45` ГООООООООООООООООООООООООООЛ

Одлична комбинација Звезде, Бен је центрирао са леве стране, са ивице шеснаестерца, а Иванић је главом, усамљен на пет метара, лако савладао голмана Омоније - 1:1.

45+2` Добар контранапад Звезде, поново је то била акција Бена и Иванића, репрезентативац Коморских острва је маестрално проиграо некадашњег црногорског репрезентативца, који је шутирао, али је одбрана Омоније некако успела да га изблокира, имао је домаћин и среће у последњим тренуцима првог полувремена. одмах потом, судија је послао играче оба тима у свлачионицу.

46` Није било измена у саставима оба тима током полувремена.

48` Добар покушај Катаија, који је као брзи воз протутњао у шеснаестерац и шутирао, голман Омоније је успео да одбрани.

51` Катаи је покушао да заустави у контри играча Омоније, судија је пустио предност, фаул је потом начинио Саного. Тада је свиран слободан ударац за Омонију, а Катаи је због пређашњег старта јавно опоменут.

52` Хубочан је у контри зауставио Вукановића, то је први жути картон за домаће.

53` Одличан покушај Катаија, лопта је одскакала, али је Фабијано успео да спасе свој тим и да избије лопту у корнер.

55` Енглески судија није свирао прекршај на Бену, севнула је контра Омоније, Бутеак је шутирао, лопта је закачила Родића и на Звездину срећу отишла је покрај стативе у корнер.

56` После убацивања из угла слична ситуација као код гола Кипрана, поново су домаћи циљали прву стативу Борјановог гола, али је Звездин голман избио ту лопту.

58` Одлична акција црвено-белих, на овом мечу у плавим дресовима, Родић је уз мало срече прошао ривала и потом сјајно упослио Бена, који је са десет метара шутирао преко гола Омоније. Штета!

61` Слична акција као пре два минута, овога пута Гобељић је упутио повратни пас ка Иванићу, који је циљао са 15 метара и промашио.

62` Сјајна прилика за Омонију, Папулис је преварио одбрану Звезде, која је заиста лоше реаговала у овом моменту, уследио је повратни пас ка Гомешу, који је са 20 метара шутирао, на срећу био је непрецизан.

64` Игра се отворено, шансе се ређају као на траци. Бен је оборен на 18 метара од гола Омоније, жути картон добио је Гомеш. Канга је из слободног ударца пребацио живи зид, али је шутирао право у голмана.

67` Каква шанса за Омонију! Лецијас је без икаквих проблема пробио по левом боку, одлично је центрирао ка Бутеаку, који је захватио волеј, а Борјан је невероватном одбраном спасао свој тим. Многи су ту лопту веч видели у његовом голу...

75` Каква прилика за Црвену звезду! Родић је прелепо прошао по левој страни и ушао у шеснаестерац, вратио лопту ка Бену, који је са 12 метара успео да погоди противничког играча уместо гола.

77` Још један покушај Бена, шутирао је са 22 метра, али није био прецизан, и то из врло добре позиције.

81` Душан Јованчић је на терену уместо Мирка Иванића, који је одрадио одличан посао у првом полувремену, али је био неприметан у другом.

82` Жесток старт Гомеша на Канги, нагазио је играч Омоније првотимца Звезде и заслужено је добио жути картон.

89` Друга измена Дејана Станковића, уместо Вукановића на терен је послао последње појачање, Дијега Фалћинелија.

90+3` Измена код домаћих, уместо искусног Хубочана, који има и жути картон, на терену је Косулос.

90+4` Нешто више од три минута надокнаде дозволио је енглески судија, а потом је уследила нова пауза, овога пута пред први продужетак.

92` Жесток старт Косулиса на Фалћинелију, за жути картон.

98` Измена код домаћих, Берг је на терен послао Лоизуа, уместо Папулиса.

101` Трећа измена у гостујућем тиму, уместо Катаија на терену је Жељко Гаврић.

104` Гомез је покушао из велике удаљености, са готово 40 метара из слободног ударца, али је лопта ишла ван оквира гола.

105` Требало би да се одмах настави игра између два продужетка, али је енглески судија дозволио кратку паузу због тропских временских услова.

106` Није Родић могао да настави меч, Станковић је на његово место послао Милана Гајића.

109` Још један груб старт на Канги, Сане је заслужено добио жути картон.

112` Врло добар покушај Жељка Гаврића са ивице шеснаестерца, лепо је циљао нови играч у Звезди, лопта је "лизнула" пречку гола Омоније. У међувремену, Саного се вратио на терен, иако прилично ровит.

116` Милуновић је начинио прекршај и зауставио контру Омоније, која је добила слободан ударац. Са друге стране, Звездин штопер добио је жути картон.

120+1` После испуцавања Борјана енглески судија Каванах означио је крај другог продужетка. Следе једанаестерци, који ће одлучивати о учеснику плеј-офа за Лигу шампиона.

Једанаестерци:

- 0:1 - Најмлађи на терену без пардона, Гаврић је закуцао лопту у мрежу Фабијана.

- 1:1 - Гомез је лопту послао у једну, а Борјана у другу страну.

- 1:2 - Сигуран је и Ел Фарду Бен, шутирао је снажно по средини гола, голман Омоније је отишао у страну.

- 2:2 - Борјан поново није погоди страну, Виктор Гомеш је био прецизан за друго изједначење у пенал серији.

- 2:2 - Фабијано је погодио страну, Фалћинели би могао скупо да кошта Звезду, голман Омоније одбранио је његов ударац.

- 3:2 - Асанте је ушао због пенала два минута пре краја продужетка, видели смо и зашто, хладан као туш савладао је Борјана за предност свог тима.

- 3:2 - Дуго се намештао Дегенек, потом је лежерно кренуо ка лопти, а голман Омоније је то искористио и донео велику предност свом тиму.

- 4:2 - Лецијакс је био прецизан, Борјан је остао укопан, све је готово...