Почетна / Фудбал / Српски клубови у Европи

ТСЦ чинио чуда са деветорицом, па испао на пенале од храбре Стеауе

Сам поглед на резултат говори о невероватном следу догађаја на утакмици у Сенту
ТСЦ – ФЦСБ 6:6, једанаестерцима 4:5 (4:4, 2:1)
Стрелци: 1:0 – Милићевић у 11, 2:0 – Дуроњић у 13, 2:1 – Коман у 25, 2:2 – Ман у 50, 3:2 – Антонић у 51, 3:3 – Ман из једанаестерца у 63, 3:4 – Балаж аутогол у 93, 4:4 – Томановић у 90+4, 4:5 – Ман у 104, 5:5 – Антонић у 105, 5:6 – Петре у 108, 6:6 – Томановић у 117. минуту. Стадион у Сенти. Без присуства публике. Судија: Денис Хиглер (Холандија). Жути картони: Зец, Поњевић (ТСЦ). Црвени картони: Поњевић (ТСЦ) у 44, Силађи (ТСЦ) у 103. минуту.
ТСЦ: Филиповић, Балаж, Антонић, Бабић (од 63. Бањац), Поњевић, Зец, Томановић, Тумбасевић, Милићевић (од 115. Ђурић), Лукић (од 75. Силађи), Дуроњић (од 45+1. Петровић).
ФЦСБ: Дукан, Крецу, Симион, Брицеаг, Пантеа (од 21. Петре), Морутан, Перијану, Пантиру, Ман, Бузиук (од 46. Јон), Коман (од 73. Хорсиа).

Тешко је препричати шта се све догодило у историјском, првом мечу ТСЦ-а на домаћем терену у Европи.

Епилог, тим из Бачке Тополе елиминисан је и Европе, највише захваљујући сопственим грешкама. Јер, како објаснити да је Поњевић за кратко време добио два жута картона, уз то му је један и опроштен.

Како објаснити старт искусног Силађија, за који је на крају првог продужетка добио директан црвени картон и оставио саиграче на цедилу.

Са друге стране, короном покошени ФЦСБ (некадашња Стеауа) је издржала, искористила све поклоне домаћина и на крају је изборила пласман у треће коло квалификација за Лигу Европе. Велика штета за ТСЦ!

Тим из Бачке Тополе је најпре са играчем мање дошао до продужетака у 94. минуту, потом је два пута стизао предност Румуна у ситуацији са два играча мање, али је пао на једанаестерцима, пресудио је промашај Бањца...

Ток меча:

0` Много су занимљивије информације око састава тима биле из табора румунског тима, с обзиром да је ФЦСБ имао огромне кадровске проблеме, због чињенице да је вирус короне покосио стручни штаб, али играчки кадар.

Од чланова стручног штаба позитивни на вирус корона су Овидију Курти (физиотерапеут), Маријуш Попа (тренер голмана), Антон Петреа (шеф стручног штаба), Томас Нојберт (кондициони), Ореа Кодореан (кондициони), Сорин Кристоф (физиотерапеут), Богдан Стојка (видео аналитичар), Маријуш Јанули (тим менаџер), Михај Стојка (спортски директор).

У тиму су позитивни на вирус корона Андреј Влад, Андреј Мирон, Даријуш Олару, Јулијан Кристеа, Флорин Танасе, Овидију Попеску, Јонут Вина, Андреј Панделе и Серђу Буш.

2` Добар напад ТСЦ-а, лопта је убачена у шеснаестерац Румуна, тражили су домаћи играње руком гостију и једанаестерац, али судијска пиштаљка остала је нема.

11` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Сјајан центаршут са десте стране, готово са ивице шеснаестерца, одлично је главом лопту захватио Милићевић, који је прецизним ударцем савладао Дукана – 1:0.

13` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Брзо је тим из Бачке Тополе дуплирао предност, Ненад Лукић је прелепо прошао двојицу играча ФЦСБ-а, потом упослио Дуроњића, који је „поткопао” лпту и по други пут у кратком временском року Дукан је вадио лопту из мреже – 2:0.

21` Већ прва измена код гостију, иако на клупи за резерве имају тек тројицу играча. Уместо Пантее на терену је нападач Петре.

25` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Исплатио се ризик Румунима, Крецу је одлично убацио лопту ка Коману, који је савладао Филиповића и вратио свој тим у игру – 2:1.

31` Ђуро Зец је ушао у шеснаестерац и кад је противнички играч кренуо ка лопти, покушао је да симулира једанаестерац, заслужено је добио жути картон.

34` Каква глупост Дејана Поњевића, кренуо је на лопту која је била много ближа Крецуу, који је после дуела са играчем ТСЦ-а пао као покошен, у кратком временском размаку друга јавна опомена за домаће.

39` Још један неопрезан старт Поњевића на Крецуу, холандски судија га је последњи пут опоменуо пред искључење.

44` Оно што смо најавили неколико минута раније, догодило се у смирај првог полувремена. Веровали или не, Поњевић је поново неопрезно стартовао, овога пута на Морутану, није било дилеме добио је други жути картон и морао је ван терена. ТСЦ и у другом европском дуелу остаје са десеторицом. Видело се овде и тренерско неискуство Золтана Саба, који је Поњевића могао и морао да извуче из игре.

45+1` Сабо је морао да вади своје и Поњевићеве флеке, у игру је уместо нападача Дуроњића послао Петровића.

45+2` Умало да Румуни изједначе, али је Филиповић одлично реаговао после шута Мана. Недуго потом, судија је послао играче оба тима у свлачионицу.

50` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Скупо је коштало домаће искључење Поњевића. Казнили су то Румуни после само пет минута другог полувремена, кад је Ман натрчао на лопту и закуцао је у рашље гола ТСЦ-а - 2:2.

51` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Само минут касније ТСЦ поново води. Лоша реакција одбране румунског тима, Дејан Антонић се одлично снашао и искористио поклон на ново вођство српског тима – 3:2.

52` Невероватна грешка Филиповића, очајно је проценио лет лопте, Коман је главом захватио лопту, али у петерцу није било његових саиграча.

57` Зицер за Комана, али је Томановић изблокирао његов ударац у ситуацији кад су већ сви видели лопту у голу ТСЦ-а.

61` Шта је све преживео ТСЦ! Чак четири пута румунски играчи су имали шансу у једном нападу. Најпре је Коман додао лопту до Мана, Балаж је избио лопту са гол-линије, потом је Филиповић одбранио ударац ривала, па су још два ударца гостију некако изблокирана.

63` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Ипак, само два минута касније поклекла је одбрана тима из Бачке Тополе. И то после нове глупости, овога пута Балажа. Млади играч домаћих је без потребе у свом шеснаестерцу оборио Јона, којем је претходно додао лопту Коман. Ман је био сигуран са беле тачке – 3:3.

64` Одмах је Сабо мењао, у игру је увео Бањца уместо Бабића.

78` Сјајну прилику имао је Петре, али је главом из непосредне близине шутирао преко гола Филиповића.

85` Солидан покушај Бањца са 25 метара, али је на крају лошије захватио лопту, која је после његовог ударца отишла далеко од гола некадашње Стеауе.

86` Пробао је Силађи готово са половине терена да лобује Дукана, који је на гол линији ипак стигао лопту.

90` Четврти судија показао је пет минута надокнаде.

90+3` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Јон се лако ослободио двојице чувара и центрирао готово са гол-аут линије, а Балаж је неспретно реаговао и савладао свог голмана – 3:4.

90+4` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Кренули су домаћи са центра и домах су изједначили. Томановић је примио дубинску лопту у противничком шеснаестерцу, издржао је дуел са противничким играчима, из окрета шутирао и донео изједначење – 4:4.

90+6` Холандски судија одсвирао је крај другог полувремена. Следе продужеци, два пута по 15 минута. И следе нова узбуђења у невероватном сусрету у Сенти.

95` Прва, велика прилика у првом продужетку, после центрашута Јона главом је тукао Ман, срећом био је замало непрецизан.

98` Шанса меча за Силађија, умакао је одбрани ФЦСБ-а, изашао у ситуацију „један на један” са Дуканом, који је успео да му одбрани ударац. Велика штета!

103` Директан црвени картон за Силађија, после старта са леђа на Перијануа, којег је потом и нагазио. Нема дилеме, холандски арбитар дели лекције српским судијама како се доносе одлуке. Уједно, због протеста жути картон добио је Томановић.

104` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Одмах су Румуни казнили ТСЦ, Ман је постигао хет-трик, сада је изузетно тежак задатак пред Тополчанима.

105` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Томановић је центирао са леве стране, а Антонић захватио волеј и донео ново изједначење, Не-ве-ро-ва-тно!!!

108` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Бројчану предност Румуни су поново искористили, лако је Панциру прошао по левој страни, додао је до Петреа, који је рутински савладао Филиповића.

115` Последња измена на мечу, Ђурић је у игру ушао уместо Милићевића.

116` Контра Румуна, лако су наравно стигли до гола ТСЦ-а, али је Петре можда и прерано шутирао, са 22-23 метра, Филиповић је био сигуран.

117` ГОООООООООООООООООООООООООЛ

Ово није реално. Други пут је ТСЦ изједначио са два играча мање! Бањац се фантастично снашао, центрирао је са ивице шеснаестерца, на другој стативи Томановић је прелепо главом пласирао лопту у мрежу ФЦСБ-а – 6:6.

120` Два минута надокнаде показао је четврти судија. Биће ово најдужа два минта у каријерама играча ТСЦ-а.

120+2` Јуначки је тим из Баћке Тополе стигао до једанаестераца. Да је правде, оба тима би ишла у наредну рунду, ТСЦ због начина на који је одиграо меч, ФЦСБ због свега што га је задесило пре меча и такође огромне борбености. Али, једанаестерци ће одлучивати о томе ко ће у треће коло.

Пенали:

- 1:0 – Томановић је био хладан као шприцер, Дукан није имао шансе.

- 1:1 – Филиповић је погодио страну, али је ударац Моруцана био изузетно прецизан.

- 2:1 – Сада је и Дукан погодио страну, али је Зец био сјајан, није румунски чувар мреже имао шансу.

- 2:2 – Перијану има 18 година, али је без икаквих проблема реализовао пенал, врло елегантно је пласирао лопту у гол.

- 2:2 – Лоше је шутирао млади Бањац, Дукан је прочитао његов ударац и сада ФЦСБ има шансу да дође до предности.

- 2:3 – Искористили су одмах шансу гости, Панциру је лако савладао Филиповића.

- 3:3 – Антонић је вратио сигурност и иједначење, лако је погодио са беле тачке.

- 3:4 – Петре је такође послао Филиповића у једну, а лопту у другу страну. Голман ТСЦ-а је био далеко од тога да одбрани макар један пенал.

- 4:4 – Резервиста Ђурић је оставио ТСЦ у игри, снажно је шутирао и савладао Дукана.

- 4:5 – Денис Ман је искористио прву меч лопту, и он је послао лопту у десни угао Филиповићевог гола, голман домаћих поново је отишао на другу страну.