Почетна / Фудбал / Српски клубови у Европи

Белгијанци кобни по Србе: И Војводина пала у продужецима

Војводина је изгубила од Стандарда после продужетака у Лијежу са 2:1, а одлучујући погодак за одлазак у плеј-оф Лиге Европе у 91. минуту постигао је Селим Амала
Стандард – Војводина 2:1, после продужетака
Стрелци: 1:0 - Авенати (из једанаестерца)у 47, 1:1 – Бојић у 75, 2:1 Амала у 91. минуту. Стадион: Морис Дуфран. Играно без присуства гледалаца. Судија: Харалд Лехнер (Аустрија). Помоћници: Андреас Хеиденрих (Аустрија) и Максимилијан Колбиц (Аустрија). Жути картони: Авенати, Гавори, Амала (Стандард), Саничанин, Човић, Ђуричин, Ђорђевић, Бојић, Максимовић (Војводина).
СТАНДАРД: Бодар, Фаи, Венхеусден, Лаифис, Гавори, Карсела (од 98. Чоп), Цимирот (од 93. Шамир), Бокади, Раскин (од 107. Дусене), Амала, Авенати (од 72. Мулека).
ВОЈВОДИНА: Вуклиш, Андрић, Баралић, Саничанин (од 106. Максимовић), Ђорђевић, Дринчић, Стојковић (од 109. Зукић), Човић, Бојић, Вукадиновић (од 85. Гемовић), Мркаић (од 59. Ђуричин).

Имала је Војводина прилику да стигне до победе и у регуларном делу меча, међутим домаћин се одбранио, а онда се и боље снашао у продужетку утакмице и стигао до победе.

Стандард је запретио већ у петом минуту утакмице, после ударца Карсела са преко двадесет метара, голман Вуклиш је одлично интервенисао.

Нису се изабраници Ненада Лалатовића уплашили фаворизованог противника, већ су узвратили три минута касније. Андрић је центрирао, а шут Мркаића на самој гол аут линији успели су да изблокирају домаћи.

Дринчић је у свом стилу у 12. минуту извео корнер, али је Мркаић главом шутирао преко гола.

Уследио је затим период боље игре домаћих, а иницијативу умало није искористио Фаи у 18. минуту после одличног проигравања Амала.

Одлично се држала одбрана Војводине, док је везни ред под командом Николе Дринчића био беспрекоран у првом делу утакмице.

Кад већ нису успевали да се приближе голу Вуклиша, покушали су играчи Стандарда ударцима са дистанце, међутим шут са преко 25 метара Карсела није изненадио чувара мреже Војводине.

У 38. минуту прилику је имао и Венхеусден. Ипак, најбољу прилику у првом полувремену имала је Војводина у 39. минуту, кад је Петар Бојић покушао лоб ударцем да превари Бодара, али је лопта отишла преко гола.

Тек што је почело друго полувреме, судија из Аустрије досудио је сумњив пенал за Стандард, што је изненадило играче Војводине, с обзиром да интензитет прекршаја није био за најстрожу казну.

Разиграли су се играчи Војводине после примљеног гола, а покушали су да угрозе гол домаћих Човић, Бојић и Мркаић.

Узвратили су у 59. минуту преко Амале играчи Стандарда. Као из топа распалио је са ивице шеснаестерца офанзивни  везиста домаћих, али је још боље реаговао Вуклиш.

Могла је Војводина да изједначи  преко Вукадиновића у 75. минуту. Одлично је офанзивни везиста преварио тројицу играча на десној страни, шутирао је искоса са седамнаест метара, али је лопта отишла поред гола.

Успела  је Војводина  да се консолидује, а награда за борбеност стигла је у 75. минуту кад је Бојић донео изједначење.

После примљеног гола уследила је иницијатива Стандарда. Нападали су са свих страна домаћи играчи, али Цимерот, Карсела и Амала нису били прецизни.

Бојић је могао да реши питање победника у 86. минуту, али је после центаршута Гемовића, шутирао поред гола.

Регуларни ток утакмице је завршен ремијем 1:1, а тек што су кренули са центра фудбалери Стандарда, преко Амале успели су да затресу мрежу Војводине и дођу до предности.

Опао је темпо игре у продужетку утакмице, мада је Лалатовић покушавао и променом формације и увођењем свежих играча да дође до изједначења. Ипак, умор је учинио своје, а пресудило је и искуство домаћег тима.