Звезда узела бод у Данској, све ближа европском пролећу!

Нису црвено-бели одиграли најбољи меч у Хернингу, али могу да буду задовољни крајњим исходом, који их је знатно приближио освајању једног од прва два места у групи
Мидтјиланд – Црвена звезда 1:1 (0:0)
Стрелци: 0:1 – Иванић у 58, 1:1 – Дир у 78. минуту.
Стадион: МХЦ арена у Хернингу. Гледалаца: 10.000. Судија: Рои Рајншрајбер. Помоћници: Давид Елиас Битон и Сађи Метзабмер (сви из Израела). Жути картони: Кајусте, Енвадике (Мидтјиланд), Срнић, Иванић (Црвена звезда).
МИДТЈИЛАНД: Олафсон, Далсгард, Свиатченко, Дир (од 90+2. Мабил), Ј. Андерсон, Паулињо, Кајусте (од 62. Линд), Енвадике, Евандер, Исаксен (од 73. Марони), Систо.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Драговић, Дегенек, Родић, Саного, Срнић (од 46. Крстичић), Иванић, Канга (од 81. Панков), Фалко (од 56. Диони), Бен (од 90+5. Гајић).

Није Црвена звезда блистала у Хернингу, али је задржала ореол непобедивости у дуелу са данским тимовима. На крају, црвено-бели су освојили бод против Мидтјиланда, којим су се знатно приближили пласману у нокаут фазу овог такмичења.

Нису били на препознатљивом нивоу изабраници Дејана Станковића у првом полувремену, посебно у последњих 15-так минута тог дела, погодили су домаћи и стативу преко Дира, али је наставак изгледао доста боље.

Чекала је Црвена звезда своју прилику, и дочекала је у 58. минуту. После центаршута Дегенека, Дионе је главом проследио лпту до Иванића, који је савладао Олафсона.

И кад се чинило да је Звезда успоставила контролу, Мидтјиланд је успео да дође до изједначења. У 78. минуту превише простора је добио резервиста Линд, погодио је стативу, на лопту је нтрчао и у мрежу је сместио Дир.

Могла је Звезда до новог вођства, само што је кренула са центра Бен је погодио стативу... На крају, важан бод за црвено-беле, који су задржали предност у односу на Данце на „плус пет”, Лудогорецу беже шест бодова...

Почела су оба тима врло опрезно, а први је запретио домаћин у четвртом минуту, шутирао је Евандер замало изнад гола Борјана са 25 метара.

Три минута касније из сличне удаљености узвратио је Канга, лопта је отишла метар-два од гола Олафсона. И у деветом минуту слична кација, овога пута је чувар мреже домаћих лако укротио пут Бена са 22 метра.

Био је Мидтјиланд опасан и из прекида, у 17. минуту после корнера лопта је преварила Санога, Енвадике је главом захватио, али је шутирао преко Борјановог гола.

Како се киша појачавала у Хернингу, појачавала се и офанзива Данаца. Најпре је опасно запретио Исаксен у 29. минуту, после велике грешке и погрешног паса Канге севнула је контра, шутирао је дански фудбалер са 18 метара, али је Борјан одбранио.

Три минута касније соло акција Систа са леве стране, врло незгодно је шутирао, лопта је и одскочила од земље, али Борјан је опет био сигуран.

Минут касније најбоља прилика за Мидтјиланд, Евандер и Дир су дуплим пасом избацили читаву одбрану Звезде, овај други је са 14 метара шутирао, али је погодио стативу.

У финипу првог полувремена по једна прилика на обе стране. Најпре, у 41. минуту за Данце, Евандер је овога пута проиграо Систа, који је шутирао са 18 метара, било је то преслабо за Борјана.

Два минута касније покушај црвено-белих, после дужег времена, до тада готово неприметни Фалко је шутирао са 25 метара, Олафсон је ухватио „живу” лопту.

Није се много тога дешавало на старту другог полувремена, све до 58. минута. Дегенек је вратио једну готово изгубљену лопту у шеснаестерац ривала, Диони који је минут пре тога ушао у игру главом је проследио лопту ка Иванићу, а овај је снажним ударцем протурио кроз ноге Олафсону – 0:1.

Умирио је тај гол Данце, којима је требало читавих десет минута да дођу до прилике, имали су је у 68. минуту, али је Борјан лако укротио шут Линда, искоса са десне стране.

Нису се Данци предавали и мора се признати заслужено су изједначили. Доста простора су дефанзивци Звезде оставили Линду, пре свега то важи за Санога, погодио је Данац саттиву, лопта се одбила до Дира, који је лако савладао Борјана – 1:1.

Само што је кренула са центра Звезда је могла до новог вођства. Муњевито је текла та акција, на крају је Бен са 18 метара погодио стативу!

Изненада се у 86. минуту у шанси нашао Диони, али њему очигледно реализација није боља страна, иако би то требало да му буде главни адут. Француз је млако ушао у шансу, иако је био испред дефанзиваца Мидтјиланда, на крају му се Олафсон бацио у ноге и ухватио лопту.

У 90. минуту доста среће за црвено-беле, Евандер је шутирао искоса са десне стране, готово из „мртвог угла”, Борјан је некако, уз помоћ стативе, успео да одбрани. Пробао је у другом минуту надокнаде и Мабил, имала је Звезда среће у тим тренуцима.