Станисављевић после 0:2 са два гола донео реми Радничком са Макабијем (ВИДЕО)

3

Нишлије једине елиминисане од српских представника у европским куповима

Раднички (Ниш) – Макаби Тел Авив 2:2 (1:2)
Ниш - Стадион: Чаир. Гледалаца: 11.000. Судија: Раду Петреску (Румунија). Жути картони: Станковић, Црномарковић (Раднички), Саборит, Жаир (Макаби ТА). Стрелци: 0:1 Радован Панков (аутогол) у 33, 0:2 Елиран Атар у 38, 1:2 Aлександар Станисављевић у 44, 2:2 Aлександар Станисављевић у 57. минуту.
РАДНИЧКИ (НИШ): Живковић, Аксентијевић, Панков, Црномарковић, Станковић, Станисављевић, Мићић, Ранђеловић (од 73. Мркић), Нома (oд 55. Стојановић), Грбић, Хаскић (од 81. Никодијевић). Тренер: Ненад Лалатовић.
МАКАБИ ТЕЛ АВИВ: Рајковић, Даса, Тиби, Жаир, Саборит (oд 55. Јеини), Д. Перец, Голаса, Шенфелд, Миха, Кјартансон (од 83. Офоеду), Атар (од 63. Барски). Тренер: Владимир Ивић.

Раднички је после пораза (0:2) у Тел Авиву био на лошем путу, а све се погоршало после 33. минута реванша на Чаиру када су Нома и Панков неспретно реаговали у свом петерцу, Атар је улетео у празан простор, играчи Нишлија су покушали да га изблокирају, али се лопта, на њихову несрећу, од Панкова одбила у мрежу голмана Живковића - 0:1.

Пет минута касније Атар је на левој страни казненог "промешао" одбрану Нишлија и погодио приземним ударцем супротни ћошак гола Радничког - 0:2.

Није лоше играо Раднички, али су гости своје шансе боље реализовали.

Пред полувреме Станисављевић је са 18 метара погодио доњи леви угао голмана Рајковића - 1:2.

Станисављевић је изједначио у 57. минуту, убацио се по средини у казнени, добио лопту са стране, а онда у паду кроз ноге ривалу погодио стативу, од које се лопта одбила у мрежу - 2:2.

Последњих пола сата играло се "спуштеног гарда", ређале су се прилике на обе стране, и то какве, али су мреже остале мирне, пре свега захваљујући одличним интервенцијама голмана Живковића и Рајковића, али и нешто лошијој реализацији нападача.

Kоментари (3)

Profa sa Brda

Šta bi, "Meraklije"? U Evropi nema nijednog Brdara da vam svira penale i deli crvene kartone protivnicima da biste vi prošli u naredno kolo?

plava cigra-zvrk

Profa sa Brda,istna da je Radnicki jedini ispao iz daljeg takmicenja LE,ali si zaboravio da su nislije imale najtezeg rivala ili ih potcenjujes!

@plava cigra-zvrk - Ako smo i oprostili, to ne znači da smo zaboravili. :-)