Stanisavljević posle 0:2 sa dva gola doneo remi Radničkom sa Makabijem (VIDEO)

3

Nišlije jedine eliminisane od srpskih predstavnika u evropskim kupovima

Radnički (Niš) – Makabi Tel Aviv 2:2 (1:2)
Niš - Stadion: Čair. Gledalaca: 11.000. Sudija: Radu Petresku (Rumunija). Žuti kartoni: Stanković, Crnomarković (Radnički), Saborit, Žair (Makabi TA). Strelci: 0:1 Radovan Pankov (autogol) u 33, 0:2 Eliran Atar u 38, 1:2 Aleksandar Stanisavljević u 44, 2:2 Aleksandar Stanisavljević u 57. minutu.
RADNIČKI (NIŠ): Živković, Aksentijević, Pankov, Crnomarković, Stanković, Stanisavljević, Mićić, Ranđelović (od 73. Mrkić), Noma (od 55. Stojanović), Grbić, Haskić (od 81. Nikodijević). Trener: Nenad Lalatović.
MAKABI TEL AVIV: Rajković, Dasa, Tibi, Žair, Saborit (od 55. Jeini), D. Perec, Golasa, Šenfeld, Miha, Kjartanson (od 83. Ofoedu), Atar (od 63. Barski). Trener: Vladimir Ivić.

Radnički je posle poraza (0:2) u Tel Avivu bio na lošem putu, a sve se pogoršalo posle 33. minuta revanša na Čairu kada su Noma i Pankov nespretno reagovali u svom petercu, Atar je uleteo u prazan prostor, igrači Nišlija su pokušali da ga izblokiraju, ali se lopta, na njihovu nesreću, od Pankova odbila u mrežu golmana Živkovića - 0:1.

Pet minuta kasnije Atar je na levoj strani kaznenog "promešao" odbranu Nišlija i pogodio prizemnim udarcem suprotni ćošak gola Radničkog - 0:2.

Nije loše igrao Radnički, ali su gosti svoje šanse bolje realizovali.

Pred poluvreme Stanisavljević je sa 18 metara pogodio donji levi ugao golmana Rajkovića - 1:2.

Stanisavljević je izjednačio u 57. minutu, ubacio se po sredini u kazneni, dobio loptu sa strane, a onda u padu kroz noge rivalu pogodio stativu, od koje se lopta odbila u mrežu - 2:2.

Poslednjih pola sata igralo se "spuštenog garda", ređale su se prilike na obe strane, i to kakve, ali su mreže ostale mirne, pre svega zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Živkovića i Rajkovića, ali i nešto lošijoj realizaciji napadača.