Звезда после невиђене драме у плеј-офу за Лигу шампиона, Борјан јунак!!!

56

Црвена звезда је већ у уторак увече може да обезбедила најмање пласман у групну фазу Лиге Европе, уз могућност да се преко Јанг бојса дочепа и другог узастопног пласмана у Лигу шампиона

Копенхаген – Црвена звезда 1:1 (1:1) - 6:7 једанаестерци
Стрелци: 0:1 – Боаћи у 17, 1:1 – Н` Доје у 45. минуту.
Стадион: „Паркен”. Гледалаца: 29.872. Судија: Гедиминас Мажеика. Помоћници: Вјтаутас Шимкус и Вјтенис Казлаускас (сви из Литваније). Жути картони: Н` Доје, Варела, Бјел (Копенхаген), Милуновић, Борјан, Јованчић, Боаћи, Симић (Црвена звезда). Црвени картони: Милуновић у 54, Бјел у 112. минуту. Први меч: 1:1.
КОПЕНХАГЕН: Гритебуст, Варела (од 81. Бартолец), Папајанопулос, Нелсон, Бенгстон, Зека, Стаге (од 60. Фалк), Холсе (од 74. Бјел), Фишер, Винд, Н` Доје.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић (од 46. Жандер), Јованчић, Кањас (од 58. Панков), Иванић, Вукановић (од 91. Јевтовић), Марин, Боаћи (од 81. Симић).

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у плеј-оф за Лигу шампиона, након што су вечерас после једанаестераца елиминисали Копенгахен 7:6 пеналима. После 120 минута резултат је био 1:1, исти као у Београду.

Звезда је повела голом Ричмонда Боаћија у 17. минуту, а изједначио је Даме Ндојe у 45. минуту.

Српски шампиона имао је играча мање од 54. минута када је искључен Немања Милуновић, све до 112. када је код домаћина искључен Пеп Мас Хауме.

У пенал серији пречка Марка Марина и промашаји Милана Јетовића, Душана Јованчића и Вељка Симића код Звезде, а погодили су Мирко Иванић, Радован Панков (два пута), Жандер, Милош Дегенек, Марко Гобељић и Милан Борјан.

Звездин голман је јунак јер је одбранио три пенала, укључујући и последњи Јонасу Винду и тако му вратио за "пањенку" у Београду.

Ток меча:

0` Владан Милојевић, због проблема са повредама, и није имао много избора, те је на терен извео очекивани састав, са Ричмондом Боаћијем у шпицу напада.

1` Мирко Иванић је пао у шеснаестерцу Копенхагена после дуела са Зеком, био је то чист једанаестерац, али не и за литванског судију. Звезда је жестоко оштећена већ на старту реванш меча.

6` Жути картон за Милуновића после грубог прекршаја над Н` Дојеом, беспотребног, на половини противника. Ово није промакло литванском судији.

10` Покушао је најпре Гобељић, његов ударац је изблокиран, потом је са 20 метара опалио Јованчић, али високо преко гола Данаца.

14` Први озбиљнији напад домаћих, Винд је одлично примио лопту, проследио је до Н` Дојеа, овај се одлучио за шут са 18 метара, био је прилично непрецизан, имао је и много бољих решења.

17` ГООООООООООООООООООООЛ

Звезда је дошла до онога што је желела! Марин је врхунски убацио лопту са леве стране, Боаћи је сјајно то испратио, искрао се иза леђа свог чувара, те је клизећим стартом стигао лопту и спровео је у мрежу Данаца – 0:1.

27` Жесток прекршај Даме Н` Дојеа на Дегенеку, заслужено је добио јавну опомену.

37` Кренуо је Копенхаген после грешке играча Црвене звезде у контру, Јованчић је на време реаговао, али недозвољено, добио је жути картон. За утеху, прекинуо је потенцијално опасну контру Данаца.

40` Лопта се после корнера и интервенције одбране Копенхагена одбила до Иванића, црногорски репрзентативац је солидно шутирао са 22-23 метра, али преко гола домаћих.

45` ГООООООООООООООООООООЛ

Јефтино је Звезда примила гол, готово из прве шансе на мечу. Статична је била одбрана Цревне звезде, а Данци су то одмах искористили. Центирирао је из шеснаестерца Бенгстон, Гобељић га је притом збуњено гледао, на другој стативи Н` Доје је лако надскочио Родића и главом спровео лопту у мрежу – 1:1.

46` Прва измена у Звезди, Жандер је већ на полувремену заменио Милана Родића.

49` Каква глупост Ричмонда Боаћија. Захтевао је да судија досуди аут за његов тим, добио је жути картон због протеста.

53` Сјајна акција Марина и Вукановића, извео је бивши репрезентативац Немачке одмах слободан ударац, а Звездино крило је постигло гол. Испоставило се да је Вукановић био у минималном офсајду. Помоћни судија није погрешио у овој ситуацији.

54` Дуел Н` Дојеа и Милуновића, пао је центарфор домаћих, штопер Звезде је добио други жути картон, те је морао раније у свлачионицу. Заслужено, његов лакат завршио је на лицу нападача данског тима.

58` Морао је Милојевић да реагује, из игре је повукао Кањаса, на терену је Радован Панков.

59` Прекршај Боаћија, жустрији, Мажеика није реаговао другим жутим картоном. Било би заиста премного.

60` Прва измена Солбакена, у игру је увео Расмуса Фалка, ван терена послао је Стагеа.

74` Имала је Звезда много среће, Копенхаген је промашио чист зицер, са седам метара Фишер није погодио гол већ савладаног Борјана.

81` Трећа измена Владана Милојевића, ван игре је једини нападач Боаћи, у игри је брзоноги Вељко Симић.

90+2` После дуго времена прилика за Звезду, Панков је главом вратио лопту до Јованчића, који је шутирао са ивице шеснаестерца, није најбоље захватио лопту, она је отишла преко гола Копенхагена.

90+4` Судија Мажеика означио је крај „регуларног” дела меча. Продужеци, а можда и пенали, одлучиће путника у плеј-оф за Лигу шампиона.

91` На почетку првог продужетка Владан Милојевић је одмах искористио право на четврту измену, из игре је извео уморног Вукановића, на терен псолао Јевтовића.

97` Фантастична акција Винда, послао је лопту између Дегенека и Жандера ка Бјелу, Симић је уклизао у последњем тренутку и спасао је свој тим.

101` Поново је срећа погледала Београђане, после шута Бјела Борјан је маестрално интервенисао, потом је један играч Звезде избио лопту у корнер. Одбранили су црвено-бели и тај ударац из угла.

110` Отворио се просто Винду, шутирао је са 15 метара, Борјан је маестрално интервенисао, избио је лопту у корнер. Због протеста и Марин је добио жути картон!

111` Још једна добра прилика за домаће, после убацивања Бенгстона са леве стране Винд је шутирао главом, на срећу поред гола Звезде.

112` Каква грешка Бјела! Жандер је одузео лопту Данцима, кренуо напред, а првотимац Копенхагена га јеповукао за дрес. Добио је други жути картон и искључење.

118` Добар покушај Зеке, шутирао је са 19 метара, на срећу Борјана није био прецизан.

120` Корнер за Копенхаген. Солбакен врши измену у међувремену, у иогру шаље Сотириуа. Фишер је извео корнер, Сотириу је шутирао главом право у Борјана.

120+1` Још један корнер за домаће, избила је Звездина одбрана лопту, Мажеика је потом свирао крај другог продужетка. Пенали ће одлучити о путнику у плеј-оф.

Пенали:
0:0 – Затегао је Марин по средини гола, погодио је пречку, она се обила и погодила голмана домаћих у ногу.
1:0 – Винд је послао лопту у једну страну, Борјана у другу, Данци имају предност после прве серије.
1:1– Мирко Иванић је био хладнокрван, послао је лопту рутински по средини гола.
1:1 – Фишер је промашио, послао је лопту преко Борјановог гола.
1:1 – Милан Јевтовић је очајно шутирао, стао је у рупу, пребацио је „два гола”.
2:1 – Сотириу је добро угазио рупу око пеналтика, Кипранин је био прецизан.
2:2 – Жандер је шутирао на почетку четврте серије, Бразилац је био хладнокрван.
2:2 – Бенгстон је добро гађао, али Швеђанина је сјајно прочитао Борјан.
3:2 – Панков је донео прво вођство Звезди, сада је притисак на Данцима.
3:3 – Зека је такође био хладнокрван, Борјан се бацио, али није имао шансе.

3:3 – Јованчић је очајно шутирао, и он је успео да преабци гол Копенхагена.
3:3 – Н` Доје је добио прилику да одведе свој тим у плеј-оф, најбољи појединац данског тима застао је, Борјан га је „прочитао” и оставио свој тим у игри.
3:3 – Да ли је могуће? И Вељко Симић је пребацио гол! Поново Копенхаген има меч лопту.
3:3 – Бартолец је добио нову шансу да одведе свој тим даље, Хрват је такође пребацио гол. Каква драма!!!
 4:3 – Друга меч лопта за Звезду! Дегенек је схватио шта треба да ради, изборио се са „рупом” и савладао голмана Копенхагена.
4:4 – Нелсон је био прецизан, послао је Борјана у једну страну, а лопту у другу за ново изједначење и наставак драме.
5:4 – Гобељић је шутирао скоро без залета, направио је само два корака, и савладао голмана Копенхагена.
5:5 – Папајанопулос није баш најбоље шутирао, али је лопта прошла за мало испод Борјанове ноге.
6:5 – Борјан је дошао на ред у десетој серији, авладао је данског колегу.
6:6 – Гритебуст је узвратио Борјану на исти начин. Окреће се нови круг.
7:6 – Панков је преузео одговорност, после дужег намештања лопте штопер Звезде је био сигуран.
7:6 – Винд је трећи пут у два меча са 11 метара шутирао у гол Борјана, али га је голман Звезде прочитао. Каква драма!!! Звезда је у плеј-офу Лиге шампиона!!!

► Ференцварош (Мађарска) – Динамо (Хрватска) 0:4 (0:1), први меч 1:1
► Копенхаген (Данска) – Црвена звезда (Србија) 1:1 - 6:7 једанаестерци (1:1, 1:1), први меч 1:1

Уторак/Среда:

► Динамо (Хрватска) – Розенборг (Норвшека)

► Клуж (Румунија) – Славија (Чешка)

► Јанг Бојс (Швајцарска) – Црвена звезда (Србија)

► АПОЕЛ (Кипар) – Ајакс (Холандија)

ЛАСК (Аустрија) – Бриж (Белгија)

Олимпијакос (Грчка) – Краснодар (Русија)

Напомена: Први мечеви 4. кола играју се 20/21. августа, а реванши 27/28. августа.

Kоментари (56)

VUKANOVIĆ NA BENGSTONA! RODIĆ NA HOLSEA!

Zvezdas

Gde su ljubitelji Panenke veceras? Gde su ljubitelji sudijske Kradje? Gde su navijaci Kopenhagena veceras? Da cujeM?

naklon do poda

ipak ste vi jedini kraljevi zvezdanesteraca ...

ćela

ipak je ovo "premijerska liga" , prema poslednjim izvešćima iz jsd-a .

Gaga

Stvarno mi nije jasno da trener misli da se od 19.minuta može igrati bunker bez namere da iko pređe centar?! Ne da napadne iz kontre, nego niko ni da se ne približi polovini terena! Izvini Miloje, svaka tebi čast na svemu, ali ovako se ne igra fudbal!

Igra se kako Miloje kaze

Dobro je pa on ne zna iako je jedini od raspada Jugoslavije sa nama prezimio u nekom takmicenju i izborio Ligu Sampiona.

A jooj

Sad nećemo moći da živimo od hvalospeva po novinama...

Miki

Upravo ovako se igra fudbal. Vidiš rezultat?

VUKANOVIĆ DESNO, A IVANIĆ LEVO!

MX.

Ista glupost kao u LE protiv CSKA u Moskvi,ali idemo dalje sigurno.Puno smo bolji bili u prvom poluvremenu.Sta reci ponovo za cist penal za nas koji nije dosudjen,nego pljacka?!

Zuk

Ovi danci nemaju veze sa mozgom a ne sa fudbalom.Ako zvezda krene odlucnije dace im najmanje gol.Oni su dali gol slucajno a dva nema sanse.

MX.

Odvratno sudjenje po ko zna koji put! Evidentna pljacka i dupli standardi arbitra. Umesto da nam dosudi cist penal u 1 minutu i pokaze karton Zeki,samo je pokazao da se igra nastavi. Moramo puno hrabrije u nastavku meca,a velika steta za Vukanovica i ofsajd.

Sima sever

Milunovic je tezak panj.

Sveznalica

Pa dobro, zameni ga majstore kad ti sve znas.

Zvezdas!

Ne bi Milunovic dobio crveni karton da je bio penal u 1 minutu kao sto je trebalo.... nema se ovde sta gledati , ovo je lopovluk sudija u dva meca.

Nikola

To je ta evropa.. u to mi zudimo da idemo. Da nas kradu

Todor strasni

A gdje biste vi? U Juznu Ameriku, Aziju? Tamo se ne krade? Tu smo gdje jesmo, mi i jesmo dio Evrope i ne mozemo bez nje da opstanemo fudbalski. A zaboravljas da su i vas u toj Evropi sudije u zadnje 2 sezone par puta pogurale. O sudjenju u Superligi da ne govorimo. Realno, penal na Ivanicu je postojao. Kopenhagen nista posebno, ni sa igracem vise maltene nisu sutnuli na gol. Bas cete imati za cim da zalite ako ne prodjete.

Trancer

A zasto kod gola Kopenhagena pisete GOOOOOOOOOOL? jel se vi to radujete golu danaca?

dzoni

Milunovic iskusan igrac???? Prevara od igraca koji nas ukopava uvek, Vujadin je za njega igracina

Sale z.

Alo UEFA, a da li mogu da ispadnu oba kluba u ovom trec em kolu. Ja vecu antipropagandu fudbala nisam video do u samo dve njihove utakmice. Pogotovu ova druga. Kao da se okupila kasacka grla. Zvezda bi trebalo da bude mnogo bolja od ovih, ali nesto ne valja, a pitanje je sta.

Che

Danci su mnogo tanji tim nego sto su mi izgledali u Beogradu.

Mosquito

Pre penala Boaci i Borjan su odigrali surovu Africku bajalicu koja daje krila Dzipsi Kingsima. Napred braco Srbi.

Sale z.

Pa ne stvarno, i jedni i drugi trebate da ispadnete. Gol ne mozete da pogodite sve vam

MX.

BRAVO ZVEZDO!!! BRAVO ZA BORJANA,NASEG HEROJA! Samo jos Jang Bojs izmedju nas i LS! Ko to rece da Boaci nije napadac za vazne i velike meceve?!

...

Cestitke na prolazu.Razlog vise je sto su ovi drugi nevidjeni pajseri ! :D

M.N 33

MILANNN BORJANNNNNNNN, VLADAN MILOJEVIC NAJVECI TRENER ZVEZDE IKAD EL KOMADANT!

MX.

Vladan Milojevic je Zvezdin Marcelo Lippi!! Treca sezona zaredom u Evropi!!!!!

Povratak kralja PM#8

Ovo je jedan od najgorih i najtuznijih dana u mome zivotu. Ja se ne stidim da kazem istin u za razliku od cigana.

kralj_brzina

Koji su kraljevi Marin i Borjan. Znaci jedan je komandovao 120min a drugi u penal seriji. Mali Pankov hladan kao spricer potseca me na nasui kobru panceva. Uprkos svima i svemu idemo dalje. E sole, sole sto nisi zvao salzburg da ti ljudi kazu ko je zvezda. Miloje nebio ti u kozi kako ovaj covek ovo izdrza je za anale. BRAVO idemo dalje.

Pera Detlic

Istorijska pobeda crveno-belih. Ocekuje se, da najveci navijac donese odluku, da se danasnji dan slavi kao drzavni praznik.

.....

Ovaj Brazilac je odličan ,gde bio dosad?

Realni

Vama je svaka pobeda pa iz penala ISTORISKA........

ćela

Čekamo četvrtak, pa da slavimo i vašu "pobedu" !!!

Panonija

Utakmica nije bila fer. Mi smo dugo bili sa igracom manje.

BORJAN-GOBELJIĆ, PANKOV, DEGENEK, ŽANDER-IVANIĆ, JOVANČIĆ, MARIN(C), SIMIĆ-JEVTOVIĆ.

Stari delija

Bravo momci!! Ovako se bori za boje svog kluba! Nije utakmica bila nešto lepa, ali je bila za infrakt!Ako su igrači zaradili, potpuno zasluženo, po 100000 eu, onda Borjan treb ada dobije 200000!!!! Inače, rukovodstvo kluba mora pod hitno da traži pojačanje za takmičenje po grupama, bilo LŠ ili LE.Sredina je tanka, a posebno krila, i desni bek! U svakom slučaju sve čestitke, a sda daj da navijamo da i Partizan prođe, jer je to interes srpskog fudbala.prijatelji zvezaši, pokažimo im da mi nismo kao oni!

Trifecta of Doom

Neverovatan poduhvat! Momci su izginuli za Zvezdu...svaka cast!

Milos

Svaka im cast na borbenosti i zalaganju. Skoro sat vremena sa igracem manje. Ali ostaje ;injenica da nama nedostaje bar jedan kvlitetni i brzi napada; po strani. Marin je aždaja od igrača. Vec nekoliko puta pisem, da su Marin, Ben i Borjan skoro u bilo kom našem klubu slična bi ekipa bila. Sve cestitke.

Srbijanac

Zvezda je imala velikog Bearu a sada imaju velikog Borjana

Meraklija

Sve cestitke Zvezdi bravo,I poruka za Jevtovica idi u Gojnu Goru na livadu nista ne znas...I za ragbi bi promasio..

Djeneral Draza

Au ljudi, pa nije ovo drama, ovo je drametina. Slatka pobeda, ne moze biti sladja. Nije sad vreme za analize, treba samo skinuti kapu i cestitati svima na nevidjenoj borbenosti i zalaganju. Opet kradja penala. Jedino mi nikako nije jasno kako je bas na penalu ona kaljuga a svud okolo trava, kao da svaki dan pucaju jedno 30 penala pa se istrosila trava. Kako li je onda tek s druge strane. Moram samo da napomenem njihovog centarfora, opak igrac sa 34 godine, stena. Sad ne sumnjam da cemo uci u LS. I tamo ce nam biti kao kod kuce, jedini problem mogu biti kartoni, ne znam sad kako stojimo s tim.

Snaga Severa

Ovo što nam MIloje donosi već 3. sezonu je stvarno za pamćenje!Niko nije mogao ni sanjati da ćemo,posle onih mukotrpnih sezona,praviti ovakve uspehe i mogu slobodno reći ČUDA.Borjanu doživotni ugovor,jednom rečju CAR!Milslim da je posle ovoga grupna faza LŠ itekako dostižna.Young Boys je,po meni,jači tim od Kopenhagena ali to ne znači da ova Milojeva mašina ne može i njih da izmelje.Samo treba izvući dobar rezultat na veštačkoj podlozi u Bernu,na Rajku sigurno padaju.PUNA PODRŠKA MOMCI,ZASLUŽILI STEE!!!!

Boža

1 bromazepan u 54 minutu i 3 do kraja.... Da nije toga, tačno bi me infarkt strefio. BORJAN NOVA ZVEZDINA ZVEZDA.Može da ide ali za 50 milki i ni dinar manje. Hvala momci, lavovi, hvala vam. Sad nek Danci pričaju kako ih je izbacila ekipa amatera, sad nek s.ru kao posle prve utakmice. "zgazili nas" ko što su najavljivali

Zuk

Rekao sam jos na poluvremenu da su ovi danci teska boranija i da ne mogu da daju jos jedan gol da su igrali tri dana.Ceo sat sa igracem vise na svom terenu a bez suta ili sanse.Ipak Zvezda pored borenosti i sa dva kvalitetna igraca od kojih jedan nije igrao, ima previse srece.

Pedja

Svaka cast na borbi. Kad se ovoliko trudis, imas igraca manje, bivas ostecen vise puta, zasluzujes da ides dalje. Marin je stvarno doktor fudbala i zaista je steta da nema bar jos jedan takav, kako bi Zvezda tada igrala, to bi bilo cudo. Ivanic, ipak polako igra sve bolje i nadam se samo da ce odjednom da se trgne i postane igrac kakav je bio.

Marko

Ako se ovi golovi placaju oba kluba da zarade sicu za troskove,he,he,he danas je taj broj 13ha,ha,ha,ha,ha idemo dalje to je bitno ....

Trener

Bravo Zvezdo..jedina zamjerka u mecu je sto je posle datog gola Zvezda stala da je nastavila da napafa dala bi dva tri komada ovim prosecnim dancima..To se ne smije ponoviti Pankov ima mjesta u odbrani pokazao je kako se igra..Sudija primjer kako se sudi domacinu sa zapada.Zato Zvezdo uvjek idi da as dva gola i resis utakmicuSretno u plej ofu

Bodibond

Nadao sam se i verovao da ce Kopenhagen proci dalje. Ali ispravice to Jang Bojs.

Roki

Zvezdica je specijalista za penale, sramota da nakon dosudjena 25 penala iz prosle sezone da ne prodje nakon penal serije. To je kao da ja kao policajac ne znam zakon i pravilnike.

Policajac

Vidi se da si policajac, da se zakljuciti iz nacina pisanja i razmisljanja.

PSZ 6:1 Zvezda

U 6 utakmica protiv Suduve, Helsinkija i Kopenhagena mala Zvezda ima svega JEDNU pobedu, i to protiv Suduve kod kuce, ako taj mali klub prodje u LS onda treba ukinuti LS ali i zabraniti igranje fudbala u Evropi u narednih 20 godina, dok Kralj Aca ne abdicira.

LunaTik

Zar nije pobeđen i Helsinki na Marakani? Znači, odmah u startu iznosiš netačne infose ;)

Milovan Z.

Razumjem slavlje zvezdasa, navijaca, igraca i strucnog staba a toliko velicati sve skoro sve osim Borjana! Koji je najzasluzniji za prolaz ali pobogu nisu pobjedili Barcelonu, nisu slabi Kopenhagen pobjedili igrom ni rezultatom vec srecno na penale!Kako ne pominjete zvedin bunker sa i bez igraca manje!I mi objektivni imamo oci!O promasenim penalima da se ne polemise!

Gospodine

Kako je Partizan ulazio u Ligu Šampiona, nego dva puta na penale? Jel tako bilo i sa Njukaslom, jel tako bilo i sa Anderlehtom?

Marko

Prolaz protiv koga se igralo i kako zanemarivo,Zvezdin ceo tim ne vredi kao jedan igrac iz Kopenhangena..Nemas pravo kritikovati...Prolaz je ovaj sladak vise nego da su 4:0 pobedili,ovako se glupima vade gluposti i zivci....

Euforija cega

Zvezda nije igrala dobro i imala je ogromnu srecu sto je uspela da prodje. Pitao bih Miloja 1) Zasto je Zvezda stala od 20 minuta i odlucila da se igra iskljucivo pred njenim golom? Nije ni cudo sto je dobio crveni karton kada odbrana non stop bila pod pritiskom. Yang Boys bi ih nakantao samo tako 2) Zasto Pankov ne igra u prvoj postavi? Pokazao je veceras da je klasa 3) Zar se onako sutiraju penali, nebu pod oblake? Onoliko promasenih penala, pa cudo je da ste uopste prosli. Bolje se zamisli Miloje umesto sto slavis od 6 utamica samo jedna pobeda