Zvezda posle neviđene drame u plej-ofu za Ligu šampiona, Borjan junak!!!

56

Crvena zvezda je već u utorak uveče može da obezbedila najmanje plasman u grupnu fazu Lige Evrope, uz mogućnost da se preko Jang bojsa dočepa i drugog uzastopnog plasmana u Ligu šampiona

Kopenhagen – Crvena zvezda 1:1 (1:1) - 6:7 jedanaesterci
Strelci: 0:1 – Boaći u 17, 1:1 – N` Doje u 45. minutu.
Stadion: „Parken”. Gledalaca: 29.872. Sudija: Gediminas Mažeika. Pomoćnici: Vjtautas Šimkus i Vjtenis Kazlauskas (svi iz Litvanije). Žuti kartoni: N` Doje, Varela, Bjel (Kopenhagen), Milunović, Borjan, Jovančić, Boaći, Simić (Crvena zvezda). Crveni kartoni: Milunović u 54, Bjel u 112. minutu. Prvi meč: 1:1.
KOPENHAGEN: Gritebust, Varela (od 81. Bartolec), Papajanopulos, Nelson, Bengston, Zeka, Stage (od 60. Falk), Holse (od 74. Bjel), Fišer, Vind, N` Doje.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 46. Žander), Jovančić, Kanjas (od 58. Pankov), Ivanić, Vukanović (od 91. Jevtović), Marin, Boaći (od 81. Simić).

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona, nakon što su večeras posle jedanaesteraca eliminisali Kopengahen 7:6 penalima. Posle 120 minuta rezultat je bio 1:1, isti kao u Beogradu.

Zvezda je povela golom Ričmonda Boaćija u 17. minutu, a izjednačio je Dame Ndoje u 45. minutu.

Srpski šampiona imao je igrača manje od 54. minuta kada je isključen Nemanja Milunović, sve do 112. kada je kod domaćina isključen Pep Mas Haume.

U penal seriji prečka Marka Marina i promašaji Milana Jetovića, Dušana Jovančića i Veljka Simića kod Zvezde, a pogodili su Mirko Ivanić, Radovan Pankov (dva puta), Žander, Miloš Degenek, Marko Gobeljić i Milan Borjan.

Zvezdin golman je junak jer je odbranio tri penala, uključujući i poslednji Jonasu Vindu i tako mu vratio za "panjenku" u Beogradu.

Tok meča:

0` Vladan Milojević, zbog problema sa povredama, i nije imao mnogo izbora, te je na teren izveo očekivani sastav, sa Ričmondom Boaćijem u špicu napada.

1` Mirko Ivanić je pao u šesnaestercu Kopenhagena posle duela sa Zekom, bio je to čist jedanaesterac, ali ne i za litvanskog sudiju. Zvezda je žestoko oštećena već na startu revanš meča.

6` Žuti karton za Milunovića posle grubog prekršaja nad N` Dojeom, bespotrebnog, na polovini protivnika. Ovo nije promaklo litvanskom sudiji.

10` Pokušao je najpre Gobeljić, njegov udarac je izblokiran, potom je sa 20 metara opalio Jovančić, ali visoko preko gola Danaca.

14` Prvi ozbiljniji napad domaćih, Vind je odlično primio loptu, prosledio je do N` Dojea, ovaj se odlučio za šut sa 18 metara, bio je prilično neprecizan, imao je i mnogo boljih rešenja.

17` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Zvezda je došla do onoga što je želela! Marin je vrhunski ubacio loptu sa leve strane, Boaći je sjajno to ispratio, iskrao se iza leđa svog čuvara, te je klizećim startom stigao loptu i sproveo je u mrežu Danaca – 0:1.

27` Žestok prekršaj Dame N` Dojea na Degeneku, zasluženo je dobio javnu opomenu.

37` Krenuo je Kopenhagen posle greške igrača Crvene zvezde u kontru, Jovančić je na vreme reagovao, ali nedozvoljeno, dobio je žuti karton. Za utehu, prekinuo je potencijalno opasnu kontru Danaca.

40` Lopta se posle kornera i intervencije odbrane Kopenhagena odbila do Ivanića, crnogorski reprzentativac je solidno šutirao sa 22-23 metra, ali preko gola domaćih.

45` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Jeftino je Zvezda primila gol, gotovo iz prve šanse na meču. Statična je bila odbrana Crevne zvezde, a Danci su to odmah iskoristili. Centirirao je iz šesnaesterca Bengston, Gobeljić ga je pritom zbunjeno gledao, na drugoj stativi N` Doje je lako nadskočio Rodića i glavom sproveo loptu u mrežu – 1:1.

46` Prva izmena u Zvezdi, Žander je već na poluvremenu zamenio Milana Rodića.

49` Kakva glupost Ričmonda Boaćija. Zahtevao je da sudija dosudi aut za njegov tim, dobio je žuti karton zbog protesta.

53` Sjajna akcija Marina i Vukanovića, izveo je bivši reprezentativac Nemačke odmah slobodan udarac, a Zvezdino krilo je postiglo gol. Ispostavilo se da je Vukanović bio u minimalnom ofsajdu. Pomoćni sudija nije pogrešio u ovoj situaciji.

54` Duel N` Dojea i Milunovića, pao je centarfor domaćih, štoper Zvezde je dobio drugi žuti karton, te je morao ranije u svlačionicu. Zasluženo, njegov lakat završio je na licu napadača danskog tima.

58` Morao je Milojević da reaguje, iz igre je povukao Kanjasa, na terenu je Radovan Pankov.

59` Prekršaj Boaćija, žustriji, Mažeika nije reagovao drugim žutim kartonom. Bilo bi zaista premnogo.

60` Prva izmena Solbakena, u igru je uveo Rasmusa Falka, van terena poslao je Stagea.

74` Imala je Zvezda mnogo sreće, Kopenhagen je promašio čist zicer, sa sedam metara Fišer nije pogodio gol već savladanog Borjana.

81` Treća izmena Vladana Milojevića, van igre je jedini napadač Boaći, u igri je brzonogi Veljko Simić.

90+2` Posle dugo vremena prilika za Zvezdu, Pankov je glavom vratio loptu do Jovančića, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, nije najbolje zahvatio loptu, ona je otišla preko gola Kopenhagena.

90+4` Sudija Mažeika označio je kraj „regularnog” dela meča. Produžeci, a možda i penali, odlučiće putnika u plej-of za Ligu šampiona.

91` Na početku prvog produžetka Vladan Milojević je odmah iskoristio pravo na četvrtu izmenu, iz igre je izveo umornog Vukanovića, na teren psolao Jevtovića.

97` Fantastična akcija Vinda, poslao je loptu između Degeneka i Žandera ka Bjelu, Simić je uklizao u poslednjem trenutku i spasao je svoj tim.

101` Ponovo je sreća pogledala Beograđane, posle šuta Bjela Borjan je maestralno intervenisao, potom je jedan igrač Zvezde izbio loptu u korner. Odbranili su crveno-beli i taj udarac iz ugla.

110` Otvorio se prosto Vindu, šutirao je sa 15 metara, Borjan je maestralno intervenisao, izbio je loptu u korner. Zbog protesta i Marin je dobio žuti karton!

111` Još jedna dobra prilika za domaće, posle ubacivanja Bengstona sa leve strane Vind je šutirao glavom, na sreću pored gola Zvezde.

112` Kakva greška Bjela! Žander je oduzeo loptu Dancima, krenuo napred, a prvotimac Kopenhagena ga jepovukao za dres. Dobio je drugi žuti karton i isključenje.

118` Dobar pokušaj Zeke, šutirao je sa 19 metara, na sreću Borjana nije bio precizan.

120` Korner za Kopenhagen. Solbaken vrši izmenu u međuvremenu, u iogru šalje Sotiriua. Fišer je izveo korner, Sotiriu je šutirao glavom pravo u Borjana.

120+1` Još jedan korner za domaće, izbila je Zvezdina odbrana loptu, Mažeika je potom svirao kraj drugog produžetka. Penali će odlučiti o putniku u plej-of.

Penali:
0:0 – Zategao je Marin po sredini gola, pogodio je prečku, ona se obila i pogodila golmana domaćih u nogu.
1:0 – Vind je poslao loptu u jednu stranu, Borjana u drugu, Danci imaju prednost posle prve serije.
1:1– Mirko Ivanić je bio hladnokrvan, poslao je loptu rutinski po sredini gola.
1:1 – Fišer je promašio, poslao je loptu preko Borjanovog gola.
1:1 – Milan Jevtović je očajno šutirao, stao je u rupu, prebacio je „dva gola”.
2:1 – Sotiriu je dobro ugazio rupu oko penaltika, Kipranin je bio precizan.
2:2 – Žander je šutirao na početku četvrte serije, Brazilac je bio hladnokrvan.
2:2 – Bengston je dobro gađao, ali Šveđanina je sjajno pročitao Borjan.
3:2 – Pankov je doneo prvo vođstvo Zvezdi, sada je pritisak na Dancima.
3:3 – Zeka je takođe bio hladnokrvan, Borjan se bacio, ali nije imao šanse.

3:3 – Jovančić je očajno šutirao, i on je uspeo da preabci gol Kopenhagena.
3:3 – N` Doje je dobio priliku da odvede svoj tim u plej-of, najbolji pojedinac danskog tima zastao je, Borjan ga je „pročitao” i ostavio svoj tim u igri.
3:3 – Da li je moguće? I Veljko Simić je prebacio gol! Ponovo Kopenhagen ima meč loptu.
3:3 – Bartolec je dobio novu šansu da odvede svoj tim dalje, Hrvat je takođe prebacio gol. Kakva drama!!!
 4:3 – Druga meč lopta za Zvezdu! Degenek je shvatio šta treba da radi, izborio se sa „rupom” i savladao golmana Kopenhagena.
4:4 – Nelson je bio precizan, poslao je Borjana u jednu stranu, a loptu u drugu za novo izjednačenje i nastavak drame.
5:4 – Gobeljić je šutirao skoro bez zaleta, napravio je samo dva koraka, i savladao golmana Kopenhagena.
5:5 – Papajanopulos nije baš najbolje šutirao, ali je lopta prošla za malo ispod Borjanove noge.
6:5 – Borjan je došao na red u desetoj seriji, avladao je danskog kolegu.
6:6 – Gritebust je uzvratio Borjanu na isti način. Okreće se novi krug.
7:6 – Pankov je preuzeo odgovornost, posle dužeg nameštanja lopte štoper Zvezde je bio siguran.
7:6 – Vind je treći put u dva meča sa 11 metara šutirao u gol Borjana, ali ga je golman Zvezde pročitao. Kakva drama!!! Zvezda je u plej-ofu Lige šampiona!!!

► Ferencvaroš (Mađarska) – Dinamo (Hrvatska) 0:4 (0:1), prvi meč 1:1
► Kopenhagen (Danska) – Crvena zvezda (Srbija) 1:1 - 6:7 jedanaesterci (1:1, 1:1), prvi meč 1:1
► Ajaks (Holandija) – PAOK (Grčka) 3:2 (1:1), prvi meč 2:2
► LASK (Austrija) – Bazel (Švajcarska) 3:1 (0:0), prvi meč 2:1
► Olimpijakos (Grčka) – Bašakšehir (Turska) 2:0 (0:0), prvi meč 1:0
► Seltik (Škotska) – Kluž (Rumunija) 3:4 (0:1), prvi meč 1:1
► Porto (Portugalija) – Krasnodar (Rusija) 2:3 (0:3), 1:0