Metalac prvoligaš, Borac uzeo bod u Surdulici golovima Tiaga i Mihajlovića i spasao se (VIDEO)

9

Otklonjena je i poslednja dilema u plej-autu Super lige, elitu uz Novi Pazar napustio je i Metalac iz Gornjeg Milanovca uprkos ubedljivoj pobedi (3:0) nad novim Pazarom

Radnik – Borac 2:2 (1:1)
Surdulica - Stadion: Radnika. Gledalaca: 600. Sudija: Lazar Lukić. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Vladimir Šegrt. Žuti kartoni: Vlahović (Radnik), Mihajlović, Drašković x2 (Borac). Crveni karton: Stefan Drašković (Borac) u 53. minutu. Strelci: 1:0 Miloš Trifunović u 9, 1:1 Galvao da Silva Tiago u 28, 1:2 Stefan Mihajlović u 75, 2:2 Igor Zlatanović u 85. minutu.
RADNIK: Čančarević, Žarković, Mladenović, Milovanović, Vlahović, Radović, Pejčić, Trifunović, Gojković (od 60. Đorić), Kjeremeh (od 73. Zlatanović), Adamović (od 76. Stanković), .
BORAC: Mišić, Obradović, Sajčić, Kostić, Ignjatijević, Drašković, Tiago, Marinković, Zoćević (od 57. Marković), Mihajlović (od 78. Stanković), Jovanović (od 83. Anđelković 83).

Od prvog minuta domaći su žestoko krenuli ka golu Saše Mišića i došli do vođstva u ranoj fazi igre. Adamović je u 9. minutu centrirao, a Trifunović glavom šutirao i pogodio za 1:0.

Čačani su pripretili u 23. minutu. Korner je izveo Tijago, Mihajlović šutirao glavom. Međutim, lopta je otišla pored leve stative.

Pet minuta kasnije Borac je izjednačio. Tijago iz slobodnog udarca uputio loptu u šesnaesterac, ali sve je prevarila i završila iza leđa nemoćnog Čančarevića. U finišu prvog dela gosti su propustili šansu da preko Mihajlovića dođu do vođstva. Šutirao je, a Čančarević sigurno intervenisao.

U nastavku domaći su prvi pripretili. U 50. minutu Adamović je šutirao a lopta otišla iznad prečke. U 53. minutu gosti su ostali s igračem manje. Drašković je neoprezno igrao rukom i sudija Lazar Lukić opravdano mu je pokazao drugi žuti karton. U 67. minutu Mihajlović je imao šansu da Borcu donese prednost, zamalo je bio neprecizan.

U 75. minutu gosti dolaze do vođstva. Mihajlović je savladao nemoćnog Čančarevića. U 82. minutu Radnik je imao najbolju priliku, ali Radović je promašio prazan gol.

Surduličani su u 85. minutu izjednačili. Rezervista Zlatanović najbolje se snašao u gužvi i poslao loptu u gol za konačnih 2:2. Gosti su zadovoljno napustili teren, jer sa osvojenim bodom ostali u superligaškom društvu.

Metalac je u Gornjem Milanovcu ostvario pirovu pobedu protiv Novog Pazara, sa kojim će naredne sezone zajedno nastupati u Prvoj ligi Srbije.

Na ruku im nije išao rezultat meča iz Surdulice, u kojem je Borac osvojio preko potreban bod, te je četa Milorada Kosanovića načinila istinski podvig i obezbedila opstanak u eliti.

U mečevima bez gotovo ikakvog rezultatskog značaja Rad je na Banovom Brdu u malom beogradskom derbiju savladao Čukarički, dok je Spartak sezonu okončao trijumfom protiv lokalnog rivala Bačke.