Почетна

Војводина „из кеца у двојку” на Брду, Борац у Чачку разбио Раднички

Војводина је славила на Бановом Брду против Чукаричког и на тај начин наставила борбу за пласман у квалификације за Лигу Европе. Уједно, Новосађани су омогућили Црвеној звезди да три кола пре краја слави титулу првака Србије

Чукарички је славио на гостовањима Партизану и Црвеној звезди, али није успео да настави низ против Војводине на свом терену. Брђани јесу водили на полувремену, али су поклекли у наставку меча.

Срећно је Чукарички дошао до вођства у 21. минуту, кад је голман Војводине Марко Кордић почетнички реаговао, у жељи да испуца лопту урадио је то „себи преко главе”, а тај поклон је искористио Јовановић и спровео је у празну мрежу.

Ипак, у другом полувремену много боља игра Новосађана. Изједначење гостима донео је Милетић у 66. минуту, а велику победу Трујић, осам минута пре краја сусрета.

Хет-трик Ђура Зеца, победнички повратак на клупу Милорада Косановића, Борац који се у поређењу са издањима од старта пролећног дела првенства није могао препознати.

Доминирали су Чачани током свих 90 минута, нису пружили Нишлијама ни промил наде да освоје најављене европске бодове. Можда и нису могли више против разиграног домаћина окренутог свим снагама једино према голу Александра Јовановића.