Radnik na krovu bolji od Zmajeva, trojke Čukaričkog i Radničkog (VIDEO)

1

Minimalac Mačve protiv OFK Bačke, dva gola Živojinovića u trijumfu Proletera nad Radom

Čukarički – Inđija 3:0 (2:0)

Beograd - Stadion: na Banovom brdu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Milan Ilić. Pomoćnici: Ivica Stojanovć i Oliver Petrović. Žuti kartoni: Kamenović, Birmančević (Čukarički), Aleksić, Bakić, Tripković (Inđija). Strelci: 1:0 Kajević u 38, 2:0 Docić u 41, 3:0 Eze u 90+1. minutu.

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Rakonjac (od 57. Endijae), Kamenović, Kajević, Puškarić, Savić (od 67. Ćirković), Šapić, Birmančević (od 85. Đorđević), Eze.

INĐIJA: Preković, Dimitrijević, Mihaklov, Eliomar (od 65. Nešković), B. Ilić (od 46. Marković), M. Ilić, Bastajić (od 82. Dimitrov), Aleksić (od 46. Tripković), Purtić, Konatar (od 46. Anđelković), Bakić.

Čukarički je slavio na otvaranju nove sezone protiv Inđije, trijumf Brđanima doneli su iskusni Kajević i Docić, golovima u 38. i 41, odnosno Eze u 90+1. minutu.

Bili su belo-crni dominantni od starta, a terensku inicijativu krunisali su pogocima u finišu prvog poluvremena za prvi trijumf.

Prvu šansu na meču imali su gosti, Inđija je zapretila preko dojučerašnjeg igrača Čukaričkog Koste Aleksića, koji je šutirao sa 18 metara, ali pravo u Petrovića. Uzvratio je u 15. minutu Rakonjac, kojem je ovo bio debi u zvaničnim mečevima za Brđane, šutirao je sa nešto više od 20 metara, ali nije bilo opasnosti za Prekovića.

Sjajnu priliku imao je Rakonjac u 21. minutu, posle dodavanja Savića, ali se mladi napadač nije najbolje snašao u odsutnom trenutku. I tri minuta kasnije Savić je kreirao šansu, odlično je prošao po desnoj strani i dodao loptu do Kajevića, koji je pokušao iz prve sa 15 metara, ali nije bio precizan.

U 30. minutu Eze je u protivničkom šesnaestercu pokupio jedan „otpadak“, ali je i on šutirao pored gola Prekovića. Čukarički je terensku inicijativu realizovao u 38. minutu. Birmančević je ubacio loptu sa leve strane, a Kajević je izbegao ofsajd zamku, samo je podmetnuo nogu i lako matirao Prekovića sa pet metara – 1:0.

Dva minuta kasnije Brđani su duplirali prednost. Aleksić je faulirao Birmančevića, a slobodan udarac je sjajno sa 19 metara izveo kapiten Docić, Preković je samo pogledom ispratio loptu koja je odsela u njegovoj mreži – 2:0.

Imao je Čukarički posed lopte u nastavku, ali ne i konkretne prilike. Sa druge strane, Inđija je umalo iz prve šanse u drugom poluvremenu, u 62. minutu smanjila rezultat, Eliomar je šutirao sa 12 metara, ali je Petrović bio oprezan.

Minut kasnije uzvratili su belo-crni, ali je Savić bio neprecizan. Odmah potom sjajna kontra Čukaričkog, Kajević je prelepo ubacio loptu u prostor, a Ndijae je umakao odbrani Inđijaca, ali je nešto slabije šutirao, pa je Preković lako odbranio.

Visok presing koji je Čukarički forsirao tokom čitavog meča urodio je plodom u 75. minutu, ali je Eze suviše oklevao, dovoljno da ga protivnički igrač izblokira u izglednoj poziciji. Lepu priliku za Inđijce imao je u 81. minutu Marković, tukao je glavom sa 15 metara, ali je Petrović izbio loptu u korner.

Najbolju priliku na meču Sremci su imali dva minuta pre kraja, Tripković je imao zicer, šutirao je sa devet metara, Petrović je već bio savladan, ali je Stevanović izbio loptu sa gol linije. U finišu meča, Čukarički je potvrdio trijumf. Kajević je maestralno centirao sa desne strane, a Eze je glavom sproveo lopti iz neposredne blizine u Prekovićevu mrežu – 3:0.

Semafor 1. kola Super lige:

Spartak - Zlatibor 3:0 (Denković 8. jedanaesterac, 32, Srećković 90)

TSC - Vojvodina 2:2 (Lukić 26, Silađi 79 - Mrkaić 35, Varga 49. autogol)

Mladost - Javor 2:1 (Krajišnik 25, Jovanović 40 - Zvekanov 75)

Napredak - Partizan 1:3 (Kočić 45+2 - Marković 46, Natho 86. jedanaesterac), Čolić 90+5)

Crvena zvezda - Novi Pazar 3:0 (Spiridonović 8, Ivanić 13. jedanaesterac, Vulić 81)

Radnički (Niš) - Metalac 3:0 (Marković 22, Mitrović 45, Anđelković 72. autogol)

Mačva - Bačka 1:0 (Božić 57)

Proleter (NS) - Rad 2:0 (Živojinović 32, 41)

Čukarički - Inđija 3:0 (Kajević 38, Dovcić 41, Eze 90+1)

Voždovac - Radnik 1:3 (Nišić 84 - Makarić 36, 64, Pavlov 86. jedanaesterac)