Звезда рутински кренула у одбрану трона, поново погодио Спиридоновић

Повратник у елиту (административним путем) брзо поклекао у престоници

Црвена звезда – Нови Пазар 3:0 (2:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: без присуства навијача због пандемије корона вируса. Судија: Бојан Николић. Помоћници: Ненад Курчубић и Марко Димитријевић. Жути картони: Курдић, Вукајловић (Нови Пазар). Стрелци: 1:0 Срђан Спиридоновић у 8, 2:0 Мирко Иванић (једанаестерац) у 13, 3:0 Милош Вулић у 81. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић (од 75. Гобељић), Панков, Ераковић, Родић, Саного (од 66. Ел Фарду Бен), Николић, Иванић (од 66. Јовичић), Спиридоновић, Катаи (од 46. Вулић), Томане (од 75. Вукановић). Тренер: Дејан Станковић.

НОВИ ПАЗАР: Дробњак, Вукајловић, Курдић, Делимеђац (од 67. Курти), Маринковић, Томић (од 83. Перић), Недељковић, Кецап (од 67. Влајковић), Дацић (од 33. Драгутиновић), Ресић (од 46. Хаџибулић), Ковачевић. Тренер: Кенан Колашинац.

Срђан Спиридоновић наставио је низ давања голова. Са пријатељских је само прешао на суперлигашке мечеве. Победу је лепим голом из слободног ударца запечатио резервиста Вулић - 3:0.

8. минут: Катаи је уз гол аут линију прошао ривала, у лаганом трку дошао скоро до стативе, а онда упутио на повратну где је натрчао новајлија Спиридовић и закуцао лопту у мрежу - 1:0.

13. минут: У маказицама ривала нашао се Томане у казненом, а судија је упро прстом на 11 метара. Мирко Иванић сигуран егзекутор - 2:0.

15. минут: После слободног ударца Спиридоновића, Томане је покушао главом, лопта је отишла преко гола.

21. минут: Пасом у простор Николић је упослио Иванића, који је покушао да предрибла голмана. Он је избио лопту, дошла је до Катаија, али се поново истакао Дробњак. На крају акције још једном је Иванић шутирао. Нови покушај је завршио преко гола.

25. минут: Одлично је Иванић проиграо Катаија, који је поново покушао луцидним потезом да превари одбрану гостију, али су некако успели да сачувају мрежу гости из Новог Пазара.

29. минут: Спиридоновић је извео корнер, а Саного је покушао ефектним ударцем петом. Лопта је завршила мало поред прве стативе.

35. минут: Вељко Николић је упослио Катаија у казненом простору. Александар је покушао волеј ударцем, али је голман Новог Пазара успешно интервенисао.

54. минут: Резервиста Вулић ослободио се чувара и покушао ударцем са дистанце, уз много напора Дробњак је зауставио његов покушај.

64. минут: Гајић је одличном кретњом изашао пред голмана Новог Пазара, али још једном се истакао чувар мреже гостију.

70. минут: Поново прете црвено-бели са дистанце и то опасно. Спиридоновић је шутирао са велике удаљености, голман Новог Пазара је крајњим напором лопту избацио у корнер.

73. минут: Гужва у казненом Новог Пазара, Вулић и Томане нису успели да пронађу простор за ударац, али јесте Гајић, но био је непрецизан.

81. минут: Слободан ударац на 17 метара после фаула над Спиридоновићем, Бен је прескочио лопту, а Вулић пребацио зид и лопта се закопрцала у небрањеном делу мреже - 3:0.

86. минут: Вулић је опробао ударац из даљине још једном, даљине, лопта је завршила мало поред стативе.

Семафор 1. кола Супер лиге:

Спартак - Златибор 3:0 (Денковић 8. једанаестерац, 32, Срећковић 90)

ТСЦ - Војводина 2:2 (Лукић 26, Силађи 79 - Мркаић 35, Варга 49. аутогол)

Младост - Јавор 2:1 (Крајишник 25, Јовановић 40 - Звеканов 75)

Напредак - Партизан 1:3 (Кочић 45+2 - Марковић 46, Натхо 86. једанаестерац), Чолић 90+5)

Црвена звезда - Нови Пазар 3:0 (Спиридоновић 8, Иванић 13. једанаестерац, Вулић 81)

Раднички (Ниш) - Металац 3:0 (Марковић 22, Митровић 45, Анђелковић 72. аутогол)

Мачва - Бачка 1:0 (Божић 57)

Пролетер (НС) - Рад 2:0 (Живојиновић 32, 41)

Чукарички - Инђија 3:0 (Кајевић 38, Довцић 41, Езе 90+1)

Вождовац - Радник 1:3 (Нишић 84 - Макарић 36, 64, Павлов 86. једанаестерац)