Novi gol raspucanog Spiridonovića i laka pobeda Zvezde nad Radničkim

13

Šampion sa nova tri gola do nova tri boda, pogodili još Katai i Nikolić

Crvena zvezda – Radnički (Niš) 3:0 (2:0)
Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: igrano bez prisustva navijača zbog pandemije korona virusa. Sudija: Lazar Lukić. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Bojan Banović. Žuti kartoni: Rodić (Crvena zvezda), Subotić, Stevanović (Radnički). Strelci: 1:0 Veljko Nikolić u 43, 2:0 Srđan Spiridonović u 45+1, 3:0 Aleksandar Katai u 76. minutu.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Ivanić (od 71. Vulić), Degenek, Pankov, Katai (od 78. Krstović), Tomane (od 46. El Fardu Ben), Petrović (od 71. Sanogo), Nikolić, Rodić (od 78. Gajić), Spiridonović, Gobeljić. Trener: Dejan Stanković.
RADNIČKI (NIŠ): Ristić, Stevanović, Bjeličić, Šljivić (od 82. Dašić), Subotić (od 61. Petrović), Pejović, Mitrović (od 46. Gavrić), Ćirković, Stoiljković (od 85. Spasić), Pantelić, Živković (od 46. Kojić). Trener: Radoslav Batak.

Šampion je nastavio tradiciju, Nišlije su na Marakani još jednom ostale praznih šaka - Crvena zvezda - Raljdnički 3:0 (2:0).

2. minut: Volej Kataija sa desetak metara iz izgledne pozicije izblokiran je u poslednji čas.

4. minut: Rodić je uputio povratnu po zemlji na deset metara, poluvolej je uhvatio Spiridonović, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

13. minut: Na pola terena loptu je uzeo Stojiljković, ušao je u Zvezdin kazneni, pošto nije imao opcija, niko ga nije ispratio, odlučio se na šut, ali pravo u Borjana.

14. minut: Akcija Kataija, povratna, opet je na povratnu natrčao Spiridonović, šutirao, ali je na metar od gola loptu blokom zaustavio Ćirković.

19. minut: Katai je iz slobodnog udarca asistirao Gobeljiću, koji je iskosa odlično šutirao, ali je "pokidao" samo spoljni deo mreže.

26. minut: Posle kornera Pankov je sa sedam metara šutirao glavom metar pored stative.

39. minut: Prvo je šut Kataija izblokiran da bi golman Ristić nekako skrenuo loptu, završila je u korneru. Ulsedila je asistencija Kataija i šut Rodića sa sedam metara nogom, ali pored stative.

41. minut: Ubacivanje Kataija, blok je skrenuo loptu, pogodila je u nogu golmana Ristića i na njegovu sreću skrenula pored stative, a mogla je i u mrežu.

42. minut: Slobodan udarac, lopta ubačena na peterac, onda akcija Zvezdinih štopera, grudima je loptu spustio Pankov, natrčao je Degenek i lansirao je sa pet metara preko prečke.

43. minut: Gobeljić je sa 14 metara uhvatio volej iskosa sa desne strane, ali je odbranio golman Ristić.

43. minut: Činilo se da će klasičan bunker Nišlija da izdrži do odmora, ali... Veljko Nikolić sa 17 metara uputio je lob dijagonalu, lopta je preletela preko Ristića i zakoprcala se u mreži - 1:0.

45+1. minut: Kontra crveno-belih, oko penala u kaznenom Radničkog situacija 2 na 1. Srđan Spiridonović je držao loptu, a onda kao da sam nije hteo da da gol, odložio je Ivaniću, a onda kao da ni on nije hteo da se upiše u strelce, vratio je dupli pas Spiridonoviću, nesebičnost obojice se isplatila, Srđanu je ostalo da gurne loptu u nebranjenu mrežu - 2:0.

46. minut: Rodić je stigao loptu na levoj strani, usledila je povratna na 14 metara i volej Bena, koji je završio nekoliko centimetara pored dalje stative.

52. minut: Katai je ubacio loptu pred gol iz slobodnog udarca, na šest metara najviši u skoku Ben, pogodio je, ali je sudija svirao ofsajd. Naknadni snimak kaže - s pravom.

54. minut: Ben je dao loptu u for Ivaniću, krenuo je sam ka golmanu, pretposlednji dodir s loptom bio je prejak, utekla mu je, na kraju je stigao samo da je ćušne, ali bilo je kasno, ušao mu je Ristić u šut i odbranio.

55. minut: Rodić je "požuteo" zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka.

57. minut: Šut Kataija iskosa sa 12 metara, preko prečko uz pomoć Nišlija.

58. minut: Kontra Nišlija, oklevao je Stojiljković sa dodavanjem i loptu je ščepao Borjan.

76. minut: Posle dugotrajnog zatišja dupli pas Spiridonovića i Bena u kaznenom rivala, na kraju i pas za Kataija, kome je preostalo da rutinski matira golmana Radničkog - 3:0.

83. minut: Lopta ubačena u kazneni Zvezde, izbio je Pankov, ali je tom prilikom pogodio sebe u ruku, sudija Lukić nem kod pištaljke.

84. minut: Gajić i Krstović ušli su u 78. minutu, a šest minuta kasnije bili su akteri akcije u kojoj je bek centrirao, a centarfor sa sedam metara nogom poslao loptu tik iznad prečke.

88. minut: U situaciji jedan na jedan Ristić je odbranio zicer Sanogu.

90+2. minut: Šut Krstovića iskosa sa desetak metara tik iznad prečke.

Semafor 2. kola Super lige:

Sreda:

Inđija - Voždovac 0:1 (Stojčev 25)

Novi Pazar - Partizan 3:2 (Nedeljković 22. jedanaesterac, Perić 73, Resić 78 - Suma 59, Asano 70)

Crvena zvezda - Radnički (Niš) 3:0 (Nikolić 43, Spiridonović 45+1, Katai 76)

Bačka - Spartak 1:3 (Žakula 38 - Tufegdžić 2, 36, 76)

Metalac - Mačva 2:1 (Pecelj 25, Vasiljević 43 - Marković 17)

Javor - Napredak 3:0 (Luković 29, Piščević 61, Otašević 89)

Radnik - Mladost 2:3 (Makarić 44, Mitošević 80 - Mićević 25, Odita 90+1, Babić 90+4)

Rad - TSC 1:3 (Jovanović 7 - Zec 1, Silađi 20, Lukić 81)

Zlatibor - Proleter (NS) 0:2 (Bacanović 17, Živojinović 21)

Vojvodina - Čukarički 2:2 (Čović 56, Saničanin 58 - Šapić 40, Eze 54)