Ubedljivi TSC na Banjici sa igračem manje, remi Vojvodine i Čukaričkog (VIDEO)

2

Proleter i Spartak slavili u gostima, Javor ubedljiv protiv Napretka, preokret Mladosti

Fudbaleri TSC-a pobedili su danas u gostima ekipu Rada sa 3:1, u utakmici trećeg kola Super lige Srbije.

TSC je poveo već u prvom minutu golom Đure Zeca, šest minuta kasnije izjednačio je Saša Jovanović, da bi novo vođstvo gostujućem timu doneo Vladimir Silađi u 20. minutu.

Ekipa TSC-a je minut kasnije ostala sa igračem manje na terenu pošto je Bojan Balaž dobio crveni karton, ali je golom Nenada Lukića u 75. minutu TSC potvrdio pobedu i stigao do prvog trijumfa u novoj sezoni.

Istim rezultatom slavio je i Spartak na gostovanju Bačkoj. Sva tri gola za drugu pobedu subotičkog tima postigao je Lazar Tufegdžić, dok je strelac jedinog pogotka za Bačku bio Nikola Žakula.

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu Napredak sa 3:0, golovima Luke Lukovića, Nedeljka Piščevića i Vladimira Otaševića.

Metalac je preokretom na svom terenu slavio protiv Mačve sa 2:1, Mladost je u Surdulici pobedila Radnik sa 3:2 golovima u Obijore Odite i Đorđa Babića u 91. i 94. minutu, dok je Proleter u gostima bio bolji od Zlatibora sa 2:0.

Crvena zvezda je na svom stadionu bila sigurna protiv Radničkog iz Niša (3:0), dok je Novi Pazar pobedio Partizan (3:2), a Voždovac Inđiju (1:0).

Semafor 2. kola Super lige:

Sreda:

Inđija - Voždovac 0:1 (Stojčev 25)

Novi Pazar - Partizan 3:2 (Nedeljković 22. jedanaesterac, Perić 73, Resić 78 - Suma 59, Asano 70)

Crvena zvezda - Radnički (Niš) 3:0 (Nikolić 43, Spiridonović 45+1, Katai 76)

Bačka - Spartak 1:3 (Žakula 38 - Tufegdžić 2, 36, 76)

Metalac - Mačva 2:1 (Pecelj 25, Vasiljević 43 - Marković 17)

Javor - Napredak 3:0 (Luković 29, Piščević 61, Otašević 89)

Radnik - Mladost 2:3 (Makarić 44, Mitošević 80 - Mićević 25, Odita 90+1, Babić 90+4)

Rad - TSC 1:3 (Jovanović 7 - Zec 1, Silađi 20, Lukić 81)

Zlatibor - Proleter (NS) 0:2 (Bacanović 17, Živojinović 21)

Vojvodina - Čukarički 2:2 (Čović 56, Saničanin 58 - Šapić 40, Eze 54)