Zvezda dominantna u Šapcu, Vulić "ubio" pauka u 90. minutu

25

Šampion iz Beograda u Šapcu zadržao stopostotan učinak posle tri kola

Mačva – Crvena zvezda 0:3 (0:1)

Šabac - Stadion: Mačve. Gledalaca: igrano bez prisustva navijača zbog pandemije korona virusa. Sudija: Petar Piper. Pomoćnici: Pavle Piper i Srđan Minić. Žuti kartoni: Pejović (Mačva), Petrović (Crvena zvezda). Strelci: 0:1 Nikola Krstović u 24, 0:2 Veljko Nikolić u 65, 0:3 Miloš Vulić u 90. minutu.

MAČVA: Perić, Pejović, Ivić (od 90. Mijailović), Marković, Dabić, Mijailović, Zukanović (od 75. Milinković), Ristivojević, Adamović (od 90. Obrovac), Knežević (od 67. Dukić), Božić (od 90. Trimanović). Trener: Dragan Aničić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić, Sanogo (od 46. Petrović), Nikolić (od 84. Gajić), Ivanić (od 75. Vulić), Spiridonović (od 46. Ben), Katai (od 73. Gavrić), Krstović. Trener: Dejan Stanković.

Konkretna Zvezda i bezopasne kontre Šapčana, na kraju je sve to rezultovalo pobedom beogradskih crveno-belih 3:0 (1:0).

Već u trećem minutu su crveno-beli mogli da postignu pogodak. Sjajno je prošao Rodić po levom boku i uposlio Spiridonovića, ali je lopta nezgodno odskočila, što je omelo krilnog napadača da je zahvati kako je zamislio i pošalje u mrežu. Udarac sa ivice kaznenog prostora oprobao je Katai u sedmom minutu, lopta je imala dobru putanju, ali je završila pored gola.

Mogao je i Krstović da se u dva navrata u jednom napadu upiše u strelce. Pokušao je u gužvi da matira Perića posle izvedenog kornera Kataija u 13. minutu, ali mu je nedostajalo sreće u završnici. Katai je predstavljao najveću opasnost po gol domaćina, a to je demonstrirao i posle sjajne minijature u 21. minutu kada je odlično šutirao, ali je Perić bio na visini zadatka.

24. minut: Nikola Krstović na ivici kaznenog "otresao se" Ristivojevića, obojica su pali, Nikola se brže pridigao i onda gađao u desni ugao, matirao je golmana Perića sa 14 metara - 0:1. Šapčani su se bunili zbog ofsajda, na snimku se čini da ga je bilo, ali pomoćnik ga nije signalizirao.

28. minut: Katai je iz slobodnog udarca sa 19 metara sa leve strane pogodio prečku.

44. minut: Katai je proklizao na 18 metara i u padu šutirao pogodivši prečku.

Odlučio se Stanković za dvostruku izmenu već na startu drugog dela igre pa su na teren ušli Petrović i Ben, a iz igre izašli Sanogo i Spiridonović.

Nastavio je Katai tamo gde je stao u prvom poluvremenu. Odlično je prošao u 52. minutu krilni napadač po levoj strani, zavrnuo loptu u peterac, ali je malo falilo Krstoviću da je sprovede u mrežu.

Postigao je Krstović gol i u 60. minutu, ali je procena linijskog sudije bila da je Ben iz gol-auta vratio loptu u peterac koju je crnogorski napadač poslao u mrežu.

Prvi udarac u okvir Borjanovog gola bio je u 63. minutu kada je Dabić šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali bez većih problema je to bilo za kapitena gostiju.

65. minut: Nikolić je šutirao sa 25 metara, lopta je zakačila igrača Mačve Božića, krenula da se penje, pa propada, golman Perić je zakačio, ali nije uspeo da je spreči da uđe u gol - 0:2.

Tri minuta kasnije je Dukić nagazio Bena u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Već u sledećem napadu je  Katai sa desetak metara šutirao tik pored stative.

79. minut: Krstović je sa četiri metra, s leve strane, skoro iz mrtvog ugla šutirao, ali je Perić odbranio čučnuvši na zemlju.

Uneo je Vulić svežinu po ulasku, a u 80. minutu je posle sjajnog driblinga šutirao sa više od dvadeset metara, ali ipak pored gola.

90. minut: Dupli pas je odigrao Miloš Vulić, a onda u trku sa 18 metara gađao dalji ugao i "ubio pauka" - 0:3. Golman Perić je pogledom propratio let lopte.

Semafor 3. kola Super lige:

Mačva - Crvena zvezda 0:3 (Krstović 24, Nikolić 65, Vulić 90)

Mladost - Inđija 2:0 (Jovanović 23, 41)

Napredak - Radnik 2:1 (Mrkić 62. jedanaesterac, Kočić 88 - Dimitrić 68)

Radnički (Niš) - Novi Pazar 2:1 (Stoiljković 14, Pejović 29. jedanaesterac - Kurti 87)

Spartak - Metalac 4:1 (Šimura 52, Denković 60, Nikolić 67, Vidaković 87 - Katanić 11)

TSC - Zlatibor 5:1 (Skopljak 41, Zec 43, Duronjić 68, Lukić 71. jedanaesterac, Tomanović 90 - Poček 82)

Čukarički - Rad 3:0 (Šarić 3, Docić 6, 9. jedanaesterac)

Partizan - Javor 4:0 (Sadik 13, 18, Suma 25, Asano 75)

Proleter (NS) - Bačka 1:1 (Knežević 77. jedanaesterac - Krčmarević 90. jedanaesterac )

Voždovac - Vojvodina 1:3 (Gajić 54 - Bojić 6, Saničanin 27, Gemović 32)