Partizan brzopotezno slomio Javor, majstorija Sadika

27

Sva četiri gola delo su internacionalaca, Asanova brzina još jednom bila ključna

Partizan – Javor 4:0 (3:0)

Beograd - Stadion: Partizana. Gledalaca: igrano bez prisustva navijača zbog pandemije korona virusa. Sudija: Zoran Široki. Pomoćnici: Goran Stanojević i Miloš Karadžić. Žuti kartoni: Vitas (Partizan). Strelci: 1:0 Umar Sadik u 13, 2:0 Umar Sadik u 18, 3:0 Sejduba Suma u 25, 4:0 Takuma Asano u 75. minutu.

PARTIZAN: Popović, Lutovac, Brežančić, Banjak, Vitas, Zdjelar, Šćekić (od 79. Smiljanić), Suma (od 79. D. Stojković), F. Stevanović (od 66. Ivanović), Asano (od 85. Čolić), Sadik (od 85. Matić).. Trener: Savo Milošević.

JAVOR: Lazović, Maričić, Jevremović, Pavišić, Otašević, Zvekanov, Radivojević (od 46. Šćepanović), Piščević, Mladenović (od 46. Nikolić), Luković (od 86. Sević), Tanko (od 67. Rušević). Trener: Igor Bondžulić.

Renovirana odbrana crno-belih dočekala je Javor, od prošlog meča ostao je samo Uroš Vitas. Na kraju je opravdala poverenje, Partizan je pobedio tim iz Ivanjice 4:0.

13. minut: Po levoj strani uleteo je Stevanović, po zemlji uputio povratnu unazad ka petercu za Sumu, koji se spetljao, ali je lopta prošla kroz noge igrača Javora, došla do Sadika na tri metra od gola, samo je sproveo iskosa s leve strane u praznu mrežu - 1:0.

18. minut: Sa leve strane Suma je šutirao i pogodio stativu, u nastavku akcije Brežačić je centrirao sa leve strane, golman Lazović je neometan na 11 metara ispustio loptu, pala je pred Sadika okrenutog leđima ka golu, a on je sjajno, bez gledanja, petom poslao u mrežu - 2:0.

24. minut: Ubačena lopta na šest metara iz slobodnog udarca, Otašević je bio sam, šutirao je glavom, ali je udarac bio preslab za golmana Popovića.

25. minut: Centaršut sa leve strane Stevanovića, na osam metara sam Suma, samo je trznuo glavom - 3:0.

28. minut: Ubačena lopta u kazneni crno-belih, Tanko je sa devet metara probao glavom, za metar je prebacio prečku.

34. minut: Sjajna lopta Sume iz prve u prostor za Sadika, sam je krenuo Nigerijac ka golu, ali je oklevao i oklevao, s leđa mu je, na ulasku u kazneni, uklizao Pavišić i sprečio siguran gol.

36. minut: Suma u kontri, levo mu je sam bio Stevanović, ali je Suma bio sebičan, šutirao, izblokiran je, potom je igrao rukom, akcija je propala.

75. minut: Lopta Zdjelara, duga, u prostor, samo je Asano ispratio, trkao se sa golmanom Lazovićem ko će pre do nje, stigao je čuvar mreže Javora, uklizao, ali je loptom pogodio Asana, Japancu se lopta odbila tako da je ispred njega ostala prazna mreža, usledio je rutinski šut - 4:0.

84. minut: Ivanović je ušao u kazneni, zalomio rivala, dva, tri, pa sa osam metara iskosa šutirao pravo u Lazovića.

85. minut: Asano je sa sedam metara uhvatio volej, lopta je završila tik pored stative.

Semafor 3. kola Super lige:

Mačva - Crvena zvezda 0:3 (Krstović 24, Nikolić 65, Vulić 90)

Mladost - Inđija 2:0 (Jovanović 23, 41)

Napredak - Radnik 2:1 (Mrkić 62. jedanaesterac, Kočić 88 - Dimitrić 68)

Radnički (Niš) - Novi Pazar 2:1 (Stoiljković 14, Pejović 29. jedanaesterac - Kurti 87)

Spartak - Metalac 4:1 (Šimura 52, Denković 60, Nikolić 67, Vidaković 87 - Katanić 11)

TSC - Zlatibor 5:1 (Skopljak 41, Zec 43, Duronjić 68, Lukić 71. jedanaesterac, Tomanović 90 - Poček 82)

Čukarički - Rad 3:0 (Šarić 3, Docić 6, 9. jedanaesterac)

Partizan - Javor 4:0 (Sadik 13, 18, Suma 25, Asano 75)

Proleter (NS) - Bačka 1:1 (Knežević 77. jedanaesterac - Krčmarević 90. jedanaesterac )

Voždovac - Vojvodina 1:3 (Gajić 54 - Bojić 6, Saničanin 27, Gemović 32)

Komentari (27)

Molim lepo

Ajmo penaltizan jedan da partizanki bude lakse.

ehh

jos jedna sklanjalica!

Ahaa

Al u Šapcu

Marko

Sto u Sapcu nije igrao Partizan vec prvak Evrope i mora da se postuje Zvezda,skini mrznju sa najboljeg kluba u regijonu i uzavaj u vrhnskom fudbal,Macva nije N.Pazar...

Bucko

Ne pise se regijonu vec regionu.

regi J on

Znači Pazar vam se jeste sklonio, a Mačva pošto nije Pazar, samo je ispoštovala prvaka Evrope (zaboravio si da napišeš Bivšeg. Ipak je to bilo pre 30 godina).

32 zagorska

Dajte Sadiku da da jos 10 golova da bi ga prodali za 2 miliona bih maraka.

Majstorija

Je da golman onako "ispusti" loptu. Pa haha, moze li providnije od ovog??

Kad zagusti

Tu je klub koji NIKADA nije pobedio partizan!

Nadzodzila se sklanjalica

K'o samar budali.

Samo napred parni valjak

Rasturamo Javor bre, jedva cekam derbi!!!! Savo ostani!

Sinak

Bravo Cija ljubi te sinovac

Vajta

Kakva seljačka prava kupus ekipa ovaj Javor.Ali golman im je hit hahahahaha

Gosa

Bondzula cini mi se da si ti bio neki golman,pa bi trebalo da vidis da ti taj amater nije ni za nosenje vode Alooo..

pfc

Neka uči komšinica kako se to radi, bez sudija i bez sklanjalice!

gropn III

odbrana stabilnija, prenos lopte brzi, napad efikasniji ... i ... trebali li dodati ... igralo se protiv Javora !

Pigeon

Pa, Javor nije merilo, ali zar N.Pazar jeste? Ovakve utakmice treba bas ovako i dobijati, ali problem je kada se neki zakatance, biju, valjaju i jos ih sudije pomazu. Onda treba da izadje na povrsinu pravi kvalitet.

gropn III

Golube, u moju privrženost klubu verovatno ne sumnjaš, kao što ja ne sumnjam u tvoju! statistika (ne kaže ništa,a mnogo govori) 1 žuti(Lutovac), bez grube igre Javora, tri kiksa golmana Javora, dje Široki počeo da kuka što ne može da ošteti Partizan! ne zameri, ali ... nije Javor tim za tempiranje mogućnosti! najlakše je brza podloga, relaksiran protivnik, 4 lakih, pa si postao tim preko noći! NOVI PAZAR! to je bio izazov! imao si preokret, imao si DA SE DOKAŽEŠ! da si tim, da umeš da održiš rezultat, duplirš ako treba, odigraš i protiv protivnika, sudije i terena! dakle isključivi krivci su uprava, trener i igrači! i niko drugi! kada to postigneš u ovoj mizeriji od lige možeš da se nadaš i nekim rezultatima u Evropi !

kondor

Svi ovi komentatori neka pop... Sadiku mozda se opamete .

Karlo Veliki

Veceras se videlo da FKP ima dva kvalitetna igraca Sumu i Sadika, i Stevanovica koji narasta....Cini mi se da je Filip dobio na masi i izgubio na eksplozivnosti, i podseca me na Dacu Pantic, sto nije dobro. Verovatno da postoje kako osobine ljudi tako i vrsta treninga da igrac ima i izdrzljivost i cvrstinu, napr. Robena. Mislim da su kondicioni treninzi u FKP staromodni, ali ima ko prima platu za to..Ono sto pada u oci je Popovic. Vidi se na prvi pogled da je dobre 3 godine presedeo na klupi umesto da se peko na vatri u nekom losem klubu gde svaka tri minuta sevaju sutevi ka golu. Fizicki je nespreman i bez koordiunacije. On je gubljenje vremena i mora se dovesti gotov golman. Najveca glupost je uvodjenje Smiljanica(34) u igru. Covek potrosio pare, ozenio se i nema od cega da zivi i sad FKP treba da placa cenu...Za mene je to neprihvatljivo.

Zare @ Karlo Veliki

I mene cudi zasto se Milosevic blamira sa Smiljanicem?

Madjionicar @ Karlo

Sve si rekao kako jeste. A ovaj put sam i ja primjetio koliko mali Popovic nije spreman za ovu sansu. U par situacija je gurnuo svoje kolege u odbrani u veoma neugodne situacije sa svojim pokusajima dodavanja. Neki drugi, malo bolji/sretniji tim bi minimum jednu od tih sansi pretvorio u gol i onda rezultat nebi bio laganih 4:0 za nas nego bi se mozda i zakuvalo kao sa Pazarom. A za Smiljanica, ne zaboravimo samo ko ga salje u igru u 79. minutu da sa 34. godine krade nekom djetetu 10 minuta iskustva, a rezultat 4:0 za nas. Nije ga na teren poslao ni Vazura ni Vucelic ni Vuletic nego Savo Milosevic – ko god jos ima vjere u tog covjeka, nek dobro procita ovo sto sam sad napisao i dobro razmisli o tome da li je to odluka dobrog, obrazovanog trenera/takticara ili covjeka koji nema ama bas nikakve veze sa trenerskim poslom, ali ni obraza da da otkaz.

Madjionicar

Svaka pobjeda je dobrodosla, ali ovo objektivno ne mjenja nista. Iste probleme koje smo imali na kraju prosle sezone, odnosno na pocetku ove, imamo i sad. Savo jednostavno nije trener. Mozda covjek ima neke druge kvalitete, ne znam, ali da ne zna da vodi tim, to se vidi iz aviona i to sto ga nismo smjenili neki dan poslije poraza od Pazara (kad vec ta odluka nije donesena poslije poraza u finalu Kupa) je nesto sto ce tek da nam se osveti. Necu da budem negativan i da proricem ovo, proricem ono, ali evo, zapamtite sto sad pisem, pa cemo vidjeti jesam li bio u pravu ili ne. Pod jedan, covjek kao radi neke pretumbacije u timu jer je kao frustriran nezalaganjem pojedinaca u porazu od Pazara, sta li? medjutim i dalje ne moze da skonta da se ne moze igrati sa dva nekreativna zadnja vezna (Scekic i Zdjelar). Dalje, iako ubjedljivo vodi, prve izmjene radi tek u 79. minutu i koga onda uvodi u igru? Smiljanica da krade nekom djetetu 10. minuta dragocjenog iskustva? To je, po meni, zalosno.