Bio je to istinski derbi kola: Zvezda slavila protiv hrabrih Subotičana u goleadi (FOTO)

30

Prvi meč četvrtog kola Super lige bio je i derbi ove runde, na stadionu "Rajko Mitić" Crvena zvezda je nanela prvi poraz Spartaku ove sezone

FOTOGRAFIJE: V. Marković, I. Veselinov
Crvena zvezda - Spartak 3:2 (1:1)
Strelci: 1:0 - Ben u 32, 1:1 - Tufegdžić u 34, 2:1 - Ben u 67, 3:1 - Tomane u 70, 3:2 - Nikolić iz jedanaesterca u 72. minutu.
Stadion: "Rajko Mitić". Bez prisustva gledalaca. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Nikola Đorović i Miloš Simović.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić (od 46. Gobeljić), Pankov, Degenek, Rodić, Petrović (od 65. Tomane), Gavrić (od 46. Spiridonović), Katai (od 81. Kanga), Nikolić, Vulić, Ben.
SPARTAK: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Milošević, Marčić, Šimura, Srećković (od 50. Savković), Bijelović, Tufegdžić, Nikolić.

Crvena zvezda protiv Spartaka - bio je to istinski derbi meč četvrtog kola Super lige Srbije. Na kraju je slavio domaćin, ali i da je bod otišao za Suboticu, ne bi bilo nezasluženo.

Subotičani su igrali otvorenog garda, kad god im je to Zvezda dozvolila. Mogli su gosti i prvi do vođstva, imali su tri prilike, ali je prvu kolosalnu propustila ekipa Dejana Stankovića, kad je ben promašio jedanaesterac. Tačnije, Dujmović je odbranio njegov pokušaj.

Ben se iskupio u 32. minutu, ali već u 34. Spartak je preko Tufegdžića izjednačio. Usledilo je još uzbudljivije drugo poluvreme. Činilo se da je sve gotovo kad je ponovo pogodio Ben, a ubrzo potom i Tomane. Ipak, Nemanja Nikolić je sa penala uneo neizvesnost, ispostavilo se i postavio konačan rezultat - 3:2.

Tok meča:

0` Dejan Stanković je rešio da malo "promeša karte", pa su ovoga puta šansu od starta dobili Gajić, Gavrić i Vulić, dok su na klupi ostali Gobeljić, Spiridonović i Ivanić. U špicu napada, kao što smo to napisali u najavi meča, El Fardu Ben.

0` Na drugoj strani, nije bilo iznenađenja u sastavu tima koji sa klupe predvodi Vladimir Gaćinović.

2` Odlična prilika već na početku meča za Subotičane, Pankov je uputio kratki povratni pas ka Borjanu, golman Zvezde je stigao da izbije, samo do Nikolića, koji je pokušao i nije uspeo da ga lobuje.

5` Ponovo prilika za goste, ponovo za Nikolića, koji je šutirao glavom, Borjan je uspeo da odbrani i da izbije loptu u korner.

7` Sjajan početak Subotičana, imali su i treću priliku, sada Srećković je šutirao, nije bio najprecizniji, na loptu je natrčao Tekijaški, ali je Borjan bio na oprezu.

10` Brzo je Zvezda povezala redove i odmah je mogla do vođstva. Ali, Katai je šutirao, lopta je zakačila protivničkog igrača i potom pogodila prečku gola Spartaka.

14` Još jedan pokušaj Kataija, sada je njegov šut odbranio Dujmović.

18` Odlična šansa za domaće, Gajić je lepo proigrao Bena, koji je šutirao, ali pored stative Dujmovićevog gola.

25` Jedanaesterac za šampiona. Dunđerski je u svom šesnaestercu povukao za dres Rodića, koji je pao, Simović je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Ben, ali je Dujmović skinuo njegov šut!

32` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Iskupio se reprezentativac Komorskih ostrva za promašen jedanaesterac. Nikolić je dodao loptu do Rodića, koji je ubacio ka Benu, a ovaj je lako ubacio loptu u nebranjeni deo mreže - 1:0.

34` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Ekspresno izjednačenje hrabrih Subotičana. Centrirao je Srećković, Nikolić je glavom spustio loptu, a Tufegdžić je savladao Borjana - 1:1.

42` Okuražili su se ponovo gosti, ali je njihov prvotimac Marčić oklevao, potom je šutirao, ali je tada već bilo kasno, izblokirala ga je odbrana Zvezde.

45` Poslednja prilika u prvom poluvremenu, centrirao je Katai, a Rodić je pokušao glavom, bez uspeha.

46` Dvostruka izmena Dejana Stankovića, umesto Gajića i Gavrića na teren je poslao Gobeljića i Spiridonovića.

50` Prva izmena kod gostiju, umesto Srećkovića na terenu je Savković.

52` Prva prilika u nastavku, Nikolić je lepo centirao sa leve strane, Katai je glavom gađao sa desetak metara, bio je za malo neprecizan.

61` Dobra šansa za domaće, bio je to skraćeni korner za Kataija, ali je Dujmović sjajno reagovao.

67` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Zvezda ponovo vodi, najpre je Petrović šutirao, nije uspeo, ali jeste Ben, po drugi put na ovom meču - 2:1.

70` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Samo tri minuta kasnije crveno-beli su stekli dva gola viška, pogodio je napokon Tomane, koji je na teren kročio u drugom poluvremenu - 3:1.

72` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Kakav meč, Spartak se ekspresno vraća u igru. Precizan sa bele tačke bio je hladnokrvni Nemanja Nikolić, Borjan nije imao šanse - 3:2.

83` Odlična akcija koju je započeo i završio Veljko Nikolić. Zvezdin "bonus" je dodao loptu do Bena, koji se sapleo, ali i zadržao posed, potom vratio Nikoliću, koji je lepo šutirao, ali je Dujmović bio sjajno postavljen.

90` Sjajna prilika za Subotičane da izjednače, imali su slobodan udarac sa 17 metara. Mile Savković je ciljao, ali je pogodio samo živi zid Zvezde.

90+3` Kraj meča.

Semafor četvrtog kola Super lige Srbije:
Crvena zvezda - Spartak 3:2 (Ben 32, 67, Tomane 70 - Tufegdžić 34, N. Nikolić 72. jedanaesterac)
17,00: Inđija - Napredak
19,00: Novi Pazar - Javor
19,00: Radnički (Niš) - Mačva
19,00: Radnik - Partizan
19,00: Zlatibor - Čukarički
18,00: OFK Bačka - TSC
20,00: Vojvodina - Mladost
20,00: Rad - Voždovac