Почетна / Фудбал / Супер лига

Био је то истински дерби кола: Звезда славила против храбрих Суботичана у голеади (ФОТО)

Први меч четвртог кола Супер лиге био је и дерби ове рунде, на стадиону "Рајко Митић" Црвена звезда је нанела први пораз Спартаку ове сезоне
ФОТОГРАФИЈЕ: В. Марковић, И. Веселинов
Црвена звезда - Спартак 3:2 (1:1)
Стрелци: 1:0 - Бен у 32, 1:1 - Туфегџић у 34, 2:1 - Бен у 67, 3:1 - Томане у 70, 3:2 - Николић из једанаестерца у 72. минуту.
Стадион: "Рајко Митић". Без присуства гледалаца. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Никола Ђоровић и Милош Симовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић (од 46. Гобељић), Панков, Дегенек, Родић, Петровић (од 65. Томане), Гаврић (од 46. Спиридоновић), Катаи (од 81. Канга), Николић, Вулић, Бен.
СПАРТАК: Дујмовић, Дунђерски, Текијашки, Иванчевић, Милошевић, Марчић, Шимура, Срећковић (од 50. Савковић), Бијеловић, Туфегџић, Николић.

Црвена звезда против Спартака - био је то истински дерби меч четвртог кола Супер лиге Србије. На крају је славио домаћин, али и да је бод отишао за Суботицу, не би било незаслужено.

Суботичани су играли отвореног гарда, кад год им је то Звезда дозволила. Могли су гости и први до вођства, имали су три прилике, али је прву колосалну пропустила екипа Дејана Станковића, кад је бен промашио једанаестерац. Тачније, Дујмовић је одбранио његов покушај.

Бен се искупио у 32. минуту, али већ у 34. Спартак је преко Туфегџића изједначио. Уследило је још узбудљивије друго полувреме. Чинило се да је све готово кад је поново погодио Бен, а убрзо потом и Томане. Ипак, Немања Николић је са пенала унео неизвесност, испоставило се и поставио коначан резултат - 3:2.

Ток меча:

0` Дејан Станковић је решио да мало "промеша карте", па су овога пута шансу од старта добили Гајић, Гаврић и Вулић, док су на клупи остали Гобељић, Спиридоновић и Иванић. У шпицу напада, као што смо то написали у најави меча, Ел Фарду Бен.

0` На другој страни, није било изненађења у саставу тима који са клупе предводи Владимир Гаћиновић.

2` Одлична прилика већ на почетку меча за Суботичане, Панков је упутио кратки повратни пас ка Борјану, голман Звезде је стигао да избије, само до Николића, који је покушао и није успео да га лобује.

5` Поново прилика за госте, поново за Николића, који је шутирао главом, Борјан је успео да одбрани и да избије лопту у корнер.

7` Сјајан почетак Суботичана, имали су и трећу прилику, сада Срећковић је шутирао, није био најпрецизнији, на лопту је натрчао Текијашки, али је Борјан био на опрезу.

10` Брзо је Звезда повезала редове и одмах је могла до вођства. Али, Катаи је шутирао, лопта је закачила противничког играча и потом погодила пречку гола Спартака.

14` Још један покушај Катаија, сада је његов шут одбранио Дујмовић.

18` Одлична шанса за домаће, Гајић је лепо проиграо Бена, који је шутирао, али поред стативе Дујмовићевог гола.

25` Једанаестерац за шампиона. Дунђерски је у свом шеснаестерцу повукао за дрес Родића, који је пао, Симовић је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Бен, али је Дујмовић скинуо његов шут!

32` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Искупио се репрезентативац Коморских острва за промашен једанаестерац. Николић је додао лопту до Родића, који је убацио ка Бену, а овај је лако убацио лопту у небрањени део мреже - 1:0.

34` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Експресно изједначење храбрих Суботичана. Центрирао је Срећковић, Николић је главом спустио лопту, а Туфегџић је савладао Борјана - 1:1.

42` Окуражили су се поново гости, али је њихов првотимац Марчић оклевао, потом је шутирао, али је тада већ било касно, изблокирала га је одбрана Звезде.

45` Последња прилика у првом полувремену, центрирао је Катаи, а Родић је покушао главом, без успеха.

46` Двострука измена Дејана Станковића, уместо Гајића и Гаврића на терен је послао Гобељића и Спиридоновића.

50` Прва измена код гостију, уместо Срећковића на терену је Савковић.

52` Прва прилика у наставку, Николић је лепо центирао са леве стране, Катаи је главом гађао са десетак метара, био је за мало непрецизан.

61` Добра шанса за домаће, био је то скраћени корнер за Катаија, али је Дујмовић сјајно реаговао.

67` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Звезда поново води, најпре је Петровић шутирао, није успео, али јесте Бен, по други пут на овом мечу - 2:1.

70` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Само три минута касније црвено-бели су стекли два гола вишка, погодио је напокон Томане, који је на терен крочио у другом полувремену - 3:1.

72` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Какав меч, Спартак се експресно враћа у игру. Прецизан са беле тачке био је хладнокрвни Немања Николић, Борјан није имао шансе - 3:2.

83` Одлична акција коју је започео и завршио Вељко Николић. Звездин "бонус" је додао лопту до Бена, који се саплео, али и задржао посед, потом вратио Николићу, који је лепо шутирао, али је Дујмовић био сјајно постављен.

90` Сјајна прилика за Суботичане да изједначе, имали су слободан ударац са 17 метара. Миле Савковић је циљао, али је погодио само живи зид Звезде.

90+3` Крај меча.

Семафор четвртог кола Супер лиге Србије:
Црвена звезда - Спартак 3:2 (Бен 32, 67, Томане 70 - Туфегџић 34, Н. Николић 72. једанаестерац)
17,00: Инђија - Напредак
19,00: Нови Пазар - Јавор
19,00: Раднички (Ниш) - Мачва
19,00: Радник - Партизан
19,00: Златибор - Чукарички
18,00: ОФК Бачка - ТСЦ
20,00: Војводина - Младост
20,00: Рад - Вождовац