Био је то истински дерби кола: Звезда славила против храбрих Суботичана у голеади (ФОТО)

30

Први меч четвртог кола Супер лиге био је и дерби ове рунде, на стадиону "Рајко Митић" Црвена звезда је нанела први пораз Спартаку ове сезоне

ФОТОГРАФИЈЕ: В. Марковић, И. Веселинов
Црвена звезда - Спартак 3:2 (1:1)
Стрелци: 1:0 - Бен у 32, 1:1 - Туфегџић у 34, 2:1 - Бен у 67, 3:1 - Томане у 70, 3:2 - Николић из једанаестерца у 72. минуту.
Стадион: "Рајко Митић". Без присуства гледалаца. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Никола Ђоровић и Милош Симовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић (од 46. Гобељић), Панков, Дегенек, Родић, Петровић (од 65. Томане), Гаврић (од 46. Спиридоновић), Катаи (од 81. Канга), Николић, Вулић, Бен.
СПАРТАК: Дујмовић, Дунђерски, Текијашки, Иванчевић, Милошевић, Марчић, Шимура, Срећковић (од 50. Савковић), Бијеловић, Туфегџић, Николић.

Црвена звезда против Спартака - био је то истински дерби меч четвртог кола Супер лиге Србије. На крају је славио домаћин, али и да је бод отишао за Суботицу, не би било незаслужено.

Суботичани су играли отвореног гарда, кад год им је то Звезда дозволила. Могли су гости и први до вођства, имали су три прилике, али је прву колосалну пропустила екипа Дејана Станковића, кад је бен промашио једанаестерац. Тачније, Дујмовић је одбранио његов покушај.

Бен се искупио у 32. минуту, али већ у 34. Спартак је преко Туфегџића изједначио. Уследило је још узбудљивије друго полувреме. Чинило се да је све готово кад је поново погодио Бен, а убрзо потом и Томане. Ипак, Немања Николић је са пенала унео неизвесност, испоставило се и поставио коначан резултат - 3:2.

Ток меча:

0` Дејан Станковић је решио да мало "промеша карте", па су овога пута шансу од старта добили Гајић, Гаврић и Вулић, док су на клупи остали Гобељић, Спиридоновић и Иванић. У шпицу напада, као што смо то написали у најави меча, Ел Фарду Бен.

0` На другој страни, није било изненађења у саставу тима који са клупе предводи Владимир Гаћиновић.

2` Одлична прилика већ на почетку меча за Суботичане, Панков је упутио кратки повратни пас ка Борјану, голман Звезде је стигао да избије, само до Николића, који је покушао и није успео да га лобује.

5` Поново прилика за госте, поново за Николића, који је шутирао главом, Борјан је успео да одбрани и да избије лопту у корнер.

7` Сјајан почетак Суботичана, имали су и трећу прилику, сада Срећковић је шутирао, није био најпрецизнији, на лопту је натрчао Текијашки, али је Борјан био на опрезу.

10` Брзо је Звезда повезала редове и одмах је могла до вођства. Али, Катаи је шутирао, лопта је закачила противничког играча и потом погодила пречку гола Спартака.

14` Још један покушај Катаија, сада је његов шут одбранио Дујмовић.

18` Одлична шанса за домаће, Гајић је лепо проиграо Бена, који је шутирао, али поред стативе Дујмовићевог гола.

25` Једанаестерац за шампиона. Дунђерски је у свом шеснаестерцу повукао за дрес Родића, који је пао, Симовић је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Бен, али је Дујмовић скинуо његов шут!

32` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Искупио се репрезентативац Коморских острва за промашен једанаестерац. Николић је додао лопту до Родића, који је убацио ка Бену, а овај је лако убацио лопту у небрањени део мреже - 1:0.

34` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Експресно изједначење храбрих Суботичана. Центрирао је Срећковић, Николић је главом спустио лопту, а Туфегџић је савладао Борјана - 1:1.

42` Окуражили су се поново гости, али је њихов првотимац Марчић оклевао, потом је шутирао, али је тада већ било касно, изблокирала га је одбрана Звезде.

45` Последња прилика у првом полувремену, центрирао је Катаи, а Родић је покушао главом, без успеха.

46` Двострука измена Дејана Станковића, уместо Гајића и Гаврића на терен је послао Гобељића и Спиридоновића.

50` Прва измена код гостију, уместо Срећковића на терену је Савковић.

52` Прва прилика у наставку, Николић је лепо центирао са леве стране, Катаи је главом гађао са десетак метара, био је за мало непрецизан.

61` Добра шанса за домаће, био је то скраћени корнер за Катаија, али је Дујмовић сјајно реаговао.

67` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Звезда поново води, најпре је Петровић шутирао, није успео, али јесте Бен, по други пут на овом мечу - 2:1.

70` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Само три минута касније црвено-бели су стекли два гола вишка, погодио је напокон Томане, који је на терен крочио у другом полувремену - 3:1.

72` ГООООООООООООООООООООООООООООЛ

Какав меч, Спартак се експресно враћа у игру. Прецизан са беле тачке био је хладнокрвни Немања Николић, Борјан није имао шансе - 3:2.

83` Одлична акција коју је започео и завршио Вељко Николић. Звездин "бонус" је додао лопту до Бена, који се саплео, али и задржао посед, потом вратио Николићу, који је лепо шутирао, али је Дујмовић био сјајно постављен.

90` Сјајна прилика за Суботичане да изједначе, имали су слободан ударац са 17 метара. Миле Савковић је циљао, али је погодио само живи зид Звезде.

90+3` Крај меча.

Семафор четвртог кола Супер лиге Србије:
Црвена звезда - Спартак 3:2 (Бен 32, 67, Томане 70 - Туфегџић 34, Н. Николић 72. једанаестерац)

Mosquito

Ben u spicu, dakle ide se na penal...Zapara, umesto kise padace Ben.

Zvezdas

Ako je vas bio u Krusevcu ovaj je kao kuca veliki. U svakom slucaju ne bih svirao nikad Zvezdi i Partizanu jer izgleda da jedva cekaju da padnu, mada ja ovde vise mislim da je igrac namerno oborio naseg a penal je bio. Manimo se patetike ako i Partizan nije namestao onda ne zna, sada je trka ko vise, e oko toga mogu da se slozim ali ne da jedna ekipa namesta a druga ne.

Ahaa

S tim što je vaš OPET bio izvan 16!

Golubar Subotica

Zasto nema najboljeg, Stefana Denkovic? Da li je tako moralo?

.Gospodin Vuletic

Da moralo je bez Denkovica...boli ga zadnja leva loza.Zalite se Tomislavu Karadzicu ako mislite da ste osteceni.

Sima sever

Golman se kretao.

sava

Kada se proma[i poklonjeni penal MO#E I GOL IY OFSAJDA! Po;elo i u ovom"po[tenom prvenstvu sa PENALIMA!

Фудбалер 1978

#сава, гледај фудбал и не гаји мржњу унапред наученим измишљотинама. Пенал није поклоњен, то се лепо видело на снимку али ти видиш оно што нико није видео јер у себи гајиш мржњу а то није добро. Оба пенала су суђена јер су постојала и судија је одлично судио. Навијај за своје и не мрзи противнике. Спортско ривалство није мржња и измипљање проткано лажним алузијама. Ја навијам за ОФК Београд и зато сам реалан и неутралан.

Luda glava

Gde si ti video ofsajd , nepismeni ?

Dzo istina

Napisah prošle godine komentar da veliki broj igrača drugih klubova navija za Zvezdu i Partizan i namerno prve penale kada igraju protiv večitih! Dobio sam niz negativnih reakcija na moj komentar. Pošto je u ove dve - tri godine dosudjen rekordan broj penla za naša dva " velikana" , ako nekom nije mrsko da malo analizira pomenute jedanaesterce pa će videti potvrdu moje tvrdnje. Nisu uvek sudije te koje navlače za crveno i crno- bele!

Ajde bre

Penal je cist tako da ti je komentar smesan

Mariann

Neverovatno , konacno da procitam nekog ko je neostrascen i razmislja u sirem smeru kad su u pitanju penali za Partizan i Zvezdu.Eto navijam za Zvezdu ali je cinjenica je da niko nerazmislja o onima koji prave penal vec direktno napadaju sudije , da se razumemo oni nisu cvecke i i obicno se radi o kvalitetu a ne pristrasnosti ali je mnogo vece navijanje drugih igraca za dvojac Zvezda-Partizan.

@Alo, Dzo

Velika je razlika i malo si se preracunao. Pogledaj koliko i kakvi se penali sude za miljenici, kakvi i koliko za Partizan, a pogledaj i koliko i kakvi se sude PROTIV (da ne pominjem o onima koji se uopste NE DOSUDE). Kada izracunas za i protiv onda je razlika u broju veoma velika, a o korektnosti tih odluka ...pa vec svi znamo. Izjednacavati u kradji mafijase iz rupe i Partizan je toliko neumesno i povrsno kao i izjednacavati ih u parama koje ima vodja dodeljuje.

Dzo istina

Burazeru, znam o čemu ti pričam, ja sam uz Partizan od 1984 godine , skoro 90% utakmica Partizana sam gledao pa čak i prijateljske. Ako imas prijatelja medju fudbalerima oslušni malo pa ćeš vidjeti o čemu pričam! Tuzno je što je tako al je istinito! Ovi iz FSS neće to da istaže jer su postavljeni a ujedno i marionete naša dva kluba. Sada je C. Zvezda malo u povoljnijem polozaju, prije par godina je bio naš Partizan al to je sve odraz nekih drugih stvari koje nemaju veze sa fudbalom!

Гробар

Морам да признам да су по приказаном данас, Ц. Звезда и Спартак с правом две најбоље екипе.

Mosquito @ Grobar

Crvena zvezda, Spartak i Graficar.

Zoran CZZG

Čestitao bi Spartaku na muškoj utakmici.Ušli su i odigrali hrabro.Kod nas večeras posebno loš Raša Pankov.Idemo sad do još jedne LIGE ŠAMPIONA.

Karlo Veliki

Moram da priznam odlicna utakmica. Nije CZ bila slaba koliko je Spartak moderno selektiran tim. Mogao bi Milosevic na obuku kod Gacinovica, da vidi da se za male pare mogu naci odlicni igraci..Fudbal je sistem funkcionisanja elemenata koji se zovu igraci, a ne ono sto je Milosevic sebi zacrtao u glavi.

realno

Zvezda je lose usla u utakmicu a posle kad su shvatili da rival nije dosao da se unapred preda uhvatio ih je neki grc i poceli su previse da respektuju Spartak.Inace mnogo lose odigrana utakmica od strane Degeneka,Gavrica i Petrovica.Onaj mali Tekijaski iz Spartakove odbrane je za Degeneka i Pankova Nemanja Vidic licno,tako da ako im stvarno treba stoper nemoj da bacaju pare na neke propale strance kojima treba vreme da se uigraju na tako osetljivom mestu u timu ili nekog naseg povratnika u godinama,mali je bolje resenje od svih njih.Takodje Tufegdzic nase dete,skolovan igrac za vise mesta u ofanzivi...bolji od mnogih koji trenutno duze zvezdin dres.Za evropu morace dosta ozbiljnije a treneru Spartaka Gacinovicu sve pohvale.

Eh

Za Pankova i Degeneka sam i ja Nemanja Vidić, lično!

samo glina...

E pa gospođe iz Humske,umesto "večitog",dobile ste pravi derbi!Suci pravi,penali pravi i,što je najvažnije,goleada prava!Do sutra,minus šest!Što bi rekao vaš bivši ljubimac Trinkijeri:"Salute"!

Trifecta of Doom

Stegli se tolovci al' ne vredi...nema premija ovog puta...

Rale

U 9 minutu trebalo je bude 0-4 ali sem izvrsne odbrane Borjana ostale tri morale su da zavrse u mrezi.Kada to nije iskorisceno poraz se mogao da nasluti.

Sasa

Pokazali zube, isprsili se, ali na kraju (kao i uvek) tri boda idu Zvezdi. Postavlja se pitanje da li u ovoj Ping pong ligi postoji bar jedan klub (sem Partizana) koji moze uzeti Zvezdi neki bod, a da titula vec nije odlucena? Uopste mi nije jasno kako npr. Novi Pazar na Rajku odigra kao da je u pitanju trening, a onda četiri dana posle protiv Partizana njegovi igraci ginu za svaku loptu kao da im od tog meca zivot zavisi. Kako to da imas jedan pristup protiv Zvezde, a dijametralno suprotan protiv Partizana? Niko ne moze da me ubedi kako Cukaricki, Radnicki, Tsc, Vojvodina, Napredak, Vozdovac nemaju kvalitet da otkinu Zvezdi bodove. Itekako imaju.

E moj Saša

Ima nepisano pravilo koje kaže: "igraš koliko ti protivnik dozvoli". Razumiješ ? I za tvoju informaciju postoje tzv domaćinske ekipe koje u gostima igraju loše, a kod kuće dobro. Takva ekipa je Novi Pazar kao i ostale koje si naveo osim Voše koja ponekad zna da iznenadi u gostima.

Marko

Kakav derbi los mec od strane Zvezde,tolike sanse nema gola a iz neki neizgledni sansi pali golovi...

dr

Sklanjalica sa mnogo golova da ne bude baš providno.

fudbalski analiticar

Zaista kvalitetna utakmica dva tima koji gaje savremen evropski fudbal. Igraci su im puno pokretljivi sa loptom i narocito bez lopte. To kretanje bez lopte je dugo veliki problem kod nasih fudbalera i dolaskom Stankovica u Zvezdu sada se taj segment igre bitno unapredjuje.Takvu igru i druge elemente u igru Spartaka ugradio je i trener Gacinovic znacajni predstavnik Trebinjske sportske skole. Bravo za ovaj dobar fudbal koji su demonstrirali Zvezda i Spartak.

Roda

Bilo bi u duhu fer-pleja da Partizan izda saopštenje i za ofsajde i za penale u ova tri kola!

Partizan Šampion

U tome je razlika. Partizan gleda sebe i svoja posla. Zvezda nek opet bude prvak sa 30 bodova razlike, sve će se to vratiti.