Pogledajte detalje sa mečeva u Subotici, Pazaru i sa Banjice (VIDEO)

1

U prva tri nedeljna meča osmog kola Super lige, dva minimalna trijumfa domaćina i iznenađenje u okršaju timova iz Vojvodine

Veliku pobedu, drugu u sezoni, ostvario je Rad na Banjici protiv Javora. Ivanjičani su načinili iznenađenje u prošloj rundi, kad su naneli prvi poraz u sezoni Vojvodini, ali su potom potonuli u Beogradu.

Doduše, sve je moglo da bude drugačije da je Luka Luković iskoristio vrlo dobru priliku sredinom drugog poluvremena, ali je Marković odbranio. Kazna je stigla u 74. minutu, kad je Lazarević savladao nešto lošije postavljenog Lazovića.

U Subotici iznenađenje, Proleter je u vojvođanskom okršaju savladao Spartak. Dva puta su momci sa Slane bare imali prednost, prvi put je nisu sačuvali, drugi put jesu.

Najpre je pogodio Babić u 19. minutu, ali je tada prednost gostiju potrajala samo tri minuta, s obzirom da je izjednačio Nikolić. Ipak, ekipa Branka Žigića bila je odlučnija u nastavku meča, a za takav pristup nagrađeni su golom Dujmovića u 73. minutu, posle odlične akcije.

U Novom Pazaru veliki trijumf domaćina. Presudio je jedan gol, debitantski Tomića, još u sedmom minutu. Do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Semafor osmog kola Super lige:
Novi Pazar - Inđija 1:0 (Tomić 7)
Rad - Javor 1:0 (Lazarević 74)
Spartak - Proleter (NS) 1:2 (Nikolić 22 – Babić 19, Dujmović 73)
Zlatibor - Partizan 0:1 (Natho 79. jedanaesterac)
Crvena zvezda - Voždovac 6:0 (Falćineli 17, 40, Gavrić 20, Nikolić 56, Ivanić 58, Pavkov 90+1)
17,00: Mačva - TSC
Vojvodina - Radnik 2:0 (Bojić 56, Čović 67. jedanaesterac)
Bačka - Napredak 0:0
Metalac - Mladost 1:1 (Katanić 10. jedanaesterac - Ješić 86)
Radnički (Niš) - Čukarički 0:0