Партизан се мучио у Ужицу, поново пресудила бела тачка! (ВИДЕО)

Црно-белима поништен погодак у првом полувремену, домаћи жестоко потестовали код досуђеног пенала, на крају пресудила баш бела тачка и погодак Натха
Златибор – Партизан 0:1 (0:0)
Стрелац: 0:1 – Натхо из једанаестерца у 79. минуту.
Градски стадион у Ужицу. Играно без присуства гледалаца. Судија: Зоран Широки. Помоћници: Оливер Петровић и Ивица Стојановић. Жути картони: Јездимировић, Анђелковић, Ђаковац (Златибор), Лутовац, Миљковић (Партизан).
ЗЛАТИБОР: Чупић, Анђелковић, Ђаковац, Глишовић, Исламовић, Јањић, Јездимировић, Крстић, Почек (од 60. Видић), Владић (од 46. Ђокић), Вукић.
ПАРТИЗАН: Поповић, Асано (од 85. Лутовац), Бањак, Марковић, Матић (од 46. Садик), Миљковић, Смиљанић (од 58. Натхо), Д. Стојковић (од 46. Ф. Стевановић), Урошевић, Витас, Здјелар.

Партизан се мучи са екипама које се организовано бране, то је већ сада огроман проблем за екипу Александра Станојевића.

Са беле тачке црно-бели су прошли у друго коло квалификација за Лигу Европе против РФС-а, потом су пре неколико дана исто учинили у дуелу са Сфинтулом.

А поновило им се то и на гостовању Златибору, у дуелу у којем јесу доминирали, у дуелу у којем им је поништен, чини се, регуларан погодак (свиран офсајд Матићу).

Е, сад, питање је и да ли је било једанаестерца, свирао га је Широки без размишљања уз нагласак да је Ђокић играо руком у свом шеснаестерцу. Натхо је наравно био непогрешив, а Партизан се пробио на друго место на табели.

Ток меча:

0` Промешао је карте Александар Станојевићем, баш као што је и најавио да ће то учинити дан раније на конференцији за новинаре. Тако ће у стартних 11 на пример бити Милан Смиљанић и Денис Стојковић.

6` Отео је лопту на 17 метара од гола Лазар Марковић играчу домаћих, према мишљењу судије Широког уз прекршај, што је прилично изиритирало некадашњег репрезенаттивца Србије.

14` Брзоноги Асано је после проигравања Марковића умакао одбрани Златибора, шутирао је искоса са десне стране, али је погодио спољни део мреже.

20` Покушај Марковића, шутирао је искоса са нешто више од 20 метара, прилично снажно, изблокиран је, Партизан је добио само корнер, после којег није било опасности.

25` Убрзао је Партизан игру, стигле су и боље шансе одмах. Најбољу у досадашњем току меча имао је Марковић, шутирао је још једном снажно, са 20-так метара, Чупић је успео да одбрани, а потом је интервенисала одбрана Златибора.

30` После новог шута Марковића Партизан је имао корнер. Извео га је Стојковић, тражили су Чајетинци прекршај на Чупићу, али је Широки показао на нови корнер.

31` Денис Стојковић је још једном опасно убацио лопту, чини се да је то био и директан ударац на гол, Чупић није најбоље интервенисао, лопта је погодила пречку, био је то трећи узастопни корнер за црно-беле.

32` Још једно убацивање, сада са десне стране, Урошевић је главом послао лопту ка Матићу, који је главом из непосредне близине лако убацио у мрежу. Али, помоћник је високо подигао заставицу, а Широки је потом поништио гол.

33` Стеже Партизан обруч, сада је са седам-осам метара шутирао Асано, изблокиран је у последњи час у обећавајућој шанси.

34` Фантастична прилика за домаће, Ђаковац је искористио лош потез Асана, потом лако прошао Витаса, и пробао да само „боцне” лопту, али је Поповић успео да одбрани и скрене лопту у корнер.

37` Био је Марковић у доброј позицији, али је врло лоше шутирао. Преслабо и право у голмана Чупића.

38` Јањић је био у контри, Здјелар га је држао са обе руке, Широки је само показао да се игра настави.

40` Сјајан покушај главном најзапаженијег појединца досадашњег дела сусрета Марковића, тукао је главом са 11 метара, био је замало непрецизан.

42` Марковић је додао до Матића, који је на шест метара од гола Златибора примио лопту, шутирао је из окрета, али је био непрецизан.

45+1` Још једна добро убачена лопта Стојковића, Бањак је био највиши у скоку, али је шутирао високо преко гола Чупића. Одмах потом, Широки је означио крај првог полувремена.

46` Три измене на полувремену, код Златибораца Владић је на терену уместо Ђокића. У Партизану два нова играча, Садик и Филип Стевановић, ван игре су Матић и Стојковић.

53` Прва добра прилика у наставку, Асано је повео акцију, потом је и звршио после додавања саиграча, Јапанац је остао усамљен у противничком шеснаестерцу на тренутак, шутирао је, али поред гола Чупића.

57` Изненада се Миљковић нашао у прилици, пошто је Марковић послао повратнми пас, али је искусни играч катастрофално шутирао, лопта је некако дошла до Садика, али га је изненадила.

58` Одиграо је Лола Смиљанић своје на сусрету у Ужицу, Станојевић је уместо њега на терен послао Бибарса Натха.

59` Сјајна акција црно-белих, разменили су дупли пас Асано и Марковић, овај други је шутирао, али је лопта ипак отишла далеко од гола Чајетинаца.

60` Измена и код домаћих, на терену је Алекса Видић, из игре је изашао Почек.

62` Одлична соло акција Јањића, промешао је одбрану Партизана и шутирао са 25 метара, Поповић се испружио колико је дугачак и скренуо је лопту у корнер.

64` Марковић је побегао одбрани Златибора, и то после корнера којег су домаћини извели, нешто пре уласка у шеснаестерац оборио га је дефанзивац Чајетинаца. Партизан је добио слободан ударац, а домаћи два жута картона, други је добио неко из стручног штаба.

65` Добро је циљао Натхо, питање је да ли би Чупић одбранио тај ударац, али је живи зид одрадио свој део послао.

66` После убацивања из корнера Витас је главом послао лопту у срце петерца, којим је господарио Чупић, стигао је до лопте пре двојице играча у црно-белом.

68` Маестрално убацивање из слободног ударца са десне стране Натха, али је Чупић још једном фантастично реаговао. У истом минуту покушао је и Стевановић, шутирао је по земљи са 18 метара право у сигурног Чупића.

71` Лежао је један играч Златибора на терену, није падало на памет момцима у црно-белим дресовима да избаце лопту, већ су наставили акцију.

74` Марковић је поново био у центру пажње, сада је додао до Натха, који је са 18 метара шутирао поред гола Златибора.

76` Покушај Чајетинаца, Вукић је лако прошао Витаса дриблингом, шутирао је потом са 25 метара, али предалеко од гола Поповића.

79` ГОООООООООООООООООООООЛ

Пенал за Партизан! Широки је без икакве дилеме показао на белу тачку, кад је Витас главом пребацио лопту у противнички петерац, а судија је сматрао да је Ђокић играо руком. Сигуран реализотаро најстроже казне био је Бибарс Натхо – 0:1.

85` Још једна измена у Партизану, уместо Асана на терену је Лутовац.

90+1` Добар покушај домаћина из велике удаљености, али је Поповић успео да спасе свој тим. Млади голман Партизана био је на ниову на овом сусрету.

90+3` Крај.

Семафор осмог кола Супер лиге:
Нови Пазар - Инђија 1:0 (Томић 7)
Рад - Јавор 1:0 (Лазаревић 74)
Спартак - Пролетер (НС) 1:2 (Николић 22 – Бабић 19, Дујмовић 73)
Златибор - Партизан 0:1 (Натхо 79. једанаестерац)
Црвена звезда - Вождовац 6:0 (Фалћинели 17, 40, Гаврић 20, Николић 56, Иванић 58, Павков 90+1)
17,00: Мачва - ТСЦ
Војводина - Радник 2:0 (Бојић 56, Човић 67. једанаестерац)
Бачка - Напредак 0:0
Металац - Младост 1:1 (Катанић 10. једанаестерац - Јешић 86)
Раднички (Ниш) - Чукарички 0:0