Почетна / Фудбал / Супер лига

Шестица Звезде, Фалћинели прорадио у Србији, погодио и Павков (ВИДЕО)

Црвена звезда у Супер лиги има осам од осам, пао и Вождовац
Црвена звезда - Вождовац 6:0 (3:0)
Стрелци: Фалћинели у 17. и 39, Гаврић у 20, Николић у 56, Иванић у 58. и Павков у 90. минуту. Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Андрија Стојановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Родић (од 46. Ераковић), Петровић, Николић, Канга (од 62. Спиридоновић), Катаи (од 46. Иванић), Гаврић (од 73. Радуловић), Фалћинели (од 62. Павков).
ВОЖДОВАЦ: Прековић, Миловић, Милосављевић (од 87. Јаковљевић), Стојчев (од 59. Ђорић), Цветићанин (од 46. Стојсављевић), Гајић, Путинчанин (од 79. Мијаиловић), Вујновић, Ајдиновић, Живковић, Станковић.

Нешто мирнији улазак у меч прекинуо је Гајић у шестом минуту када је Родић центрирао, а десни бек домаћих се убацио по страни и из пада са неколико метара послао лопту преко гола.

Офанзивно је утакмици приступио Гајић, па се и три минута касније сјајном кретњом понудио за пас Катаију, али је Станковић добро пратио акцију и успео да пресече додавање.

Играо се 10. минут када је Катаи после паса Фалћинелија у казненом простору послао лопту преко гола, а већ у уводним тренуцима меча Црвена звезда је наметнула висок пресинг и константно се играло пред казненим простором Вождовца.

Исплатила се иницијатива домаћим фудбалерима, а играо се 17. минут меча. Првенац у црвено-белом дресу за Дијега Фалћинелија. Упослио га је Родић, а италијански нападач је, упркос томе што је леђима био окренут голу, из полуволеја успео да пошаље лопту у мрежу Прековића - 1:0.

Само три минута су била довољна црвено-белима да удвоструче вођство. Постигао је Жељко Гаврић прелеп погодак, прихватио је пас на нешто више од двадесетак метара, искоса са леве стране, и феноменално погодио под пречку Прековићевог гола - 2:0.

Предриблао је Катаи двојицу дефанзиваца Вождовца у 26. минуту и упутио центаршут у петерац, а Фалћинелију је мало недостајало да лопту захвати ногом и поново је пошаље у мрежу.

Ипак, успешнији је био Фалћинели у 39. минуту и још једном се уписао у стрелце. Извео је Канга корнер, италијански нападач је био највише у скоку и снажно главом погодио Прековићеву мрежу за убедљиву предност црвено-белих после првог дела игре - 3:0.

Станковић је на старту другог полувремена направио двоструку измену па су се на терену нашли Ераковић и Иванић, а ван игре су изашли Родић и Катаи. Упоран је био Фалћинели у 49. минуту, покушавао да одузме лопту Путинчанину, али је правовремено излетео Прековић и интервенисао.

Наставили су црвено-бели голеаду и у другом полувремену, јер је Николићев волеј из 56. минута, када је са ивице казненог простора захватио лопту, завршио иза Прековићевих леђа - 4:0.

Деловало је као да се фудбалери Црвене звезде такмиче ко ће се на ефектнији начин уписати у стрелце. Већ у 58. минуту се Иванић феноменално наместио и то ван казненог простора, лопта је имала сјајан лук и погодила рашље гола гостију - 5:0.

Шутирао је Спиридоновић тик поред стативе у 70. минуту, иако је у први мах деловало да ће и ова лопта завршити иза Прековићевих леђа. Изашао је Иванић пред голмана Вождовца у 82. минуту, али је шутирао по земљи, што је чувар мреже Змајева успео да заустави.

Ипак, тачку на меч и коначан резултат поставио је Милан Павков сигурном и рутинском реализацијом у 90. минуту за најубедљивију победу црвено-белих у досадашњем делу сезоне.

Семафор осмог кола Супер лиге:
Нови Пазар - Инђија 1:0 (Томић 7)
Рад - Јавор 1:0 (Лазаревић 74)
Спартак - Пролетер (НС) 1:2 (Николић 22 – Бабић 19, Дујмовић 73)
Златибор - Партизан 0:1 (Натхо 79. једанаестерац)
Црвена звезда - Вождовац 6:0 (Фалћинели 17, 40, Гаврић 20, Николић 56, Иванић 58, Павков 90+1)
17,00: Мачва - ТСЦ
Војводина - Радник 2:0 (Бојић 56, Човић 67. једанаестерац)
Бачка - Напредак 0:0
Металац - Младост 1:1 (Катанић 10. једанаестерац - Јешић 86)
Раднички (Ниш) - Чукарички 0:0