Почетна / Фудбал / Супер лига

Партизаново мучење са Бачком, црно-бели се грчевито бранили у финишу!

Партизан је забележио победу, поново је на „минус шест”, али игра свакако није била за похвалу. За разлику од борбених гостију, који су били аутсајдери
Партизан – ОФК Бачка 2:1 (0:0)
Стрелци: 1:0 – Садик у 50, 2:0 – Томовић аутогол у 61, 2:1 – Ђорђевић у 78. минуту. Стадион: Партизана. Играно без присуства гледалаца. Судија: Ненад Минаковић. Помоћници: Светозар Живин и Милан Шутуловић (сви из Новог Сада).
ПАРТИЗАН: Поповић, Миљковић, Витас, Бањак, Урошевић, Натхо (од 61. Шћекић), Здјелар, Марковић (од 74. Чолић), Сума (од 89. Павловић), Д. Стојковић (од 46. Лутовац), Садик (од 89. Матић).
ОФК БАЧКА: Милојевић, Јовановић, Здравковић (од 15. Томовић), Клисура, Веселиновић, Шкорић, Ескић (од 85. Гаврић), Њамцуловић (од 63. Зличић), Пантић, С. Стојановић, Ратковић (од 63. Ђорђевић).

Партизан је остварио победу против ОФК Бачке, али се жестоко намучио. И то поред вођства од 2:0... Ђорђевић је у 78. минуту вратио наду – 2:1, а у финишу сусрета гледали смо неуобичајену сцену у Хумској, Партизан је против Бачке бранио победу...

Мучио се Партизан у првом полувремену, играо прилично безидејно, могао је и да буде кажњен у два наврата после опасних контранапада Бачке.

Кад већ гости нису искористили те две прилике, а друга је била заиста сјајна, имао је очигледно Александар Станојевић шта да каже црно-белима у паузи између два полувремена. Додајмо томе да је у оба наврата млади голман Поповић фантастично реаговао.

Почетак другог полувремена донео је олакшање Београђанима. У 50. минуту Сума је остао усамљен на левој страни, одлично је центрирао у срце петерца, а Садик је сјајно натрчао на лопту и закуцао је у мрежу тима из Бачке Паланке – 1:0.

У 61. минуту Партизан је дуплирао предност, имао је и среће у тим моментима. Овога пута Марковић је центарирао са десне стране, Сума је захватио лопту главом, она је потом погодила Томовића, и преварила голмана гостију – 2:0.

Претходно, Партизан је имао лопту у ногама, теренску иницијативу, али боље прилике биле су испред његовог гола.

Већ смо поменули те две, прву кад је Марко Пантић опалио по лопти са више од 30 метара, био је то сјајан шут, али је Поповић маестрално реаговао и спречио је вођство Бачке.

Потом, у 35. минуту, после статичне реакције одбране Партизана, Лука Ратковић је умакао одбрани црно-белих, истрчао је Поповић на 15 метара од свог гола, првотимац Бачке је само „боцнуо” лопту, али је голман Партизана још једном спасао свој тим.

Имао је у првих 45 минута и Партизан шансе, најпре је Сума у 14. минуту главом тукао право у Милојевића, два минута касније Лазар Марковић, на овом мечу капитен, одлично је шутирао са 17 метара, али је врховима прстију голман Бачке избио лопту у корнер.

Лоше је реаговао Марковић у 30. минуту после лепог додавања Миљковића, шут некадашњег репрезентативца био је траљав и лако изблокиран.

До краја полувремена пробао је још Натхо из слободног ударца, али је лопта отишла преко гола Бачке, баш као и у надокнади, кад је Денис Стојковић био непрецизан.

Покушај Лутовца у 47. минуту, кад је био изблокиран, био је најава вођства Партизана, које се догодило само три минута касније.

Имала је Бачка још једну прилику да се врати у меч и да изједначи, у 56. минуту Витас је у свом шеснаестерцу промашио лопту, шутирао је Стојановић из окрета, за мало преко гола.

Могао је Садик још једном да савлада Милојевића, тачније нападач тог калибра морао је то да уради у 58. минуту после сјајног проигравања Суме, али се спетљао.

Мирнији ток је имала утакмица после другог гола Партизана, а Витас се искупио кад је у 64. минуту изблокирао шут Стојановића из прилично изгледне ситуације.

Све до 78. минута кад се Крста Ђорђевић изборио за позицију из које може да шутира, предриблао је Витаса и потом постигао еврогол – 2:1.

Само два минута касније могао је Садик да врати свом тиму два гола вишка, Нигеријац је после одличног додавања Суму шутирао из добре позиције преко гола Бачке. Са друге стране имао је усамљеног Чолића.

Ни пола минута после тог покушаја још јдном је Садик био у центру пажње, овога пута Милојевић му је одбранио ударац.

До краја меча Бачка је покушавала да дође до изједначења, имала је две попуприлике, али је то било прилично далеко од гола Поповића. У првом минуту надокнаде Бањак је изблокирао Томовићев ударац са 14 метара, било је то изузетно опасно по гол црно-белих.

Семафор деветог кола Супер лиге:
Инђија – Војводина 0:2 (Бојић 59, Човић 70)
Партизан – Бачка 2:1 (Садик 50, Томовић 61. аутогол – Ђорђвић 78)
Вождовац – Раднички (Ниш) 5:0 (Вујновић 7, Путинчанин 18, Милосављевић 27, Пантовић 67, Стојчев 80)
Чукарички – Мачва 4:0 (Остојић 35, Кајевић 53, Бирманчевић 73, Ендијaе 90)
Јавор – Златибор 1:1 (Радивојевић 40 – Јањић 11)
ТСЦ – Спартак 3:0 (Бањаћ 11, Лукић 43, Зец 68)
Радник – Рад 4:2 (Макарић 3, Кричак 59, Павлов 69, Даноски 79 – Јовановић 38, Буснић 62)
Младост – Црвена звезда 0:4 (Гаврић 37, Катаи 55, Фалћинели 56, Крајишник 70. аутогол)
Пролетер (НС) – Нови Пазар 1:0 (Бабић 27. једанаестерац)
Напредак – Металац 1:2 (Милуновић 84 – Антонијевић 18, Врањанин 90+2)