Почетна / Фудбал / Супер лига

Млади тим Чукаричког разбио вршњаке Шахтјора из Доњецка, хет-трик Спасојевића (ВИДЕО)

Млади тим Чукаричког одиграо је фантастичан меч против Шахтјора из Доњецка. Брђани су славили са 6:0, у дуелу у којем су имали апсолутну доминацију
Чукарички – Шахтјор 6:0 (2:0)
Стрелци: 1:0 – Баић у 18, 2:0 – Роган у 45, 3:0 – Боснић у 72, 4:0 – Спасојевић у 79, 5:0 – Спасојевић у 82, 6:0 – Спасојевић у 88. минуту. Стадион: „Мардан 2“ у Белеку. Судија: Белезоглу.
ЧУKАРИЧKИ: Мићовић (од 53. Kаличанин), Баић (од 46. Спасојевић), Лучић (од 53. Боснић), Дрезгић (од 53. Ајдар), Петковић (од 53. Kаменовић), Роган (од 46. Величковић), Гргић (од 46. Миладиновић), Лукић, Ергелаш (од 46. Глишић), Kадијевић (од 46. Ђукић), Kовачевић.
ШАХТЈОР: Твардовскиј, Дрозд, Матвијев, Фарина, Меленевскиј, Kозишкурт, Бахо, Сихејев, Влад, Јушченко, Плишкарев. Играли су још: Минчев, Чико, Савченко, Охарков, Kристенко, Kимичев, Борисенко, Пушкаров, Макиња, Роспутко.

Бело-црне је у вођство довео Баић у 18. минуту, а у 45. предност је дуплирао Роган. У другом полувремену најпре је Боснић постигао еврогол, а потом је Спасојевић хет-триком докрајчио ривала.

Од старта меча млади тим Чукаричког је успоставио доминацију против Шахтјора. Бело-црни, овога пута под командом Павла Делибашића и Зорана Рендулића, били су далеко бољи ривал, створили су сијасет прилика, а у раној фази меча дошли су до вођства.

Већ у трећем минуту повратник на Баново брдо Михајло Баић могао је да постигне гол, умакао је одбрани тима из Доњецка, али је лоше шутирао са 15-так метара.

Четири минута касније ударац је опробао Лукић, голман Шахтјора Тваровскиј успео је да одбрани. Ипак, оно што није учинио на самом старту меча, Баић је поправио у 18. минуту.

Висок пресинг Брђана уродио је плодом, освојили су бело-црни лопту на противничкој половини, поново је Баић умакао одбрани ривала, овога пута уследила је прецизна и ефектна завршница – 1:0.

Нису се тиме задовољили играчи Чукаричког, играло се готово константно на половини Шахтјора, а шансе су се ређале као на траци. Добру прилику још једном је имао Лукић, али није успео да дуплира предност, баш као ни Роган после сјајне акције и убацивања са леве стране, шутирао је ефектно главом, али је голман Шахтјора спасао свој тим.

Kако се полувреме ближило крају, тако су момци из Чукаричког били све жустрији и опаснији пред голом ривала звучног имена. Доминацију су Брђани потврдили у 45. минуту, кад је после још једног убацивања са десне стране Роган имао времена да прими лопту у противничком шеснаестерцу, а потом и рутински савлада Твардовскија – 2:0.

Већ на старту другог полувремена Чукарички је имао прилику, Глишић је упутио повратни пас ка Петковићу, који је са ивице шеснаестерца шутирао за мало преко гола Шахтјора. У 52. минуту имао је прилику и Спасојевић, али му је голман Шахтјора „ушао у шут“ и успео је да одбрани.

Могао је у 65. минуту Чукарички до трећег гола, после продора Величковића и повратног паса, на 16 метара на лопту је натрчао Лукић, али је противничка одбрана изблокирала његов шут. Ипак, Лукић се искупио у 72. минуту, кад је сјајно проиграо Боснића, који је са 20-так метара ефектно пласирао лопту у супротни голманов угао – 3:0.

Нису се на томе зауставили младићи из Чукаричког, па су брзо дошли до још једне колосалне прилике. Спасојевић је прелепо проиграо Петковића, чији је ударац успео да одбрани голман Шахтјора.

Ипак, већ у 79. минуту Украјинцима није било спаса. Овога пута Миладиновић је отео лопту ривалима, на крају и шутирао, голман тима из Доњецка је још једном успео да одбрани, али је све то сјајно испратио Спасојевић, који је лако погодио тада већ празну мрежу – 4:0.

Ни ту није био крај мукама Украјинаца. Већ у 82. минуту Величковић је одлично центрирао са леве стране, Спасојевић је главом шутирао, голман Шахтјора је врховима прстију закачио лопту, која се потом одбила од пречке, право на ногу Спасојевића – 5:0.

Исти играч је два минута пре краја комплетирао хет-трик, кад је сјајно реаговао после шута саиграча, био је на правом месту, поставио је ногу и трећи пут погодио мрежу Шахтјора – 6:0.