Друга победа Звезде на припремама у Турској

Остварили су фудбалери Црвене звезде и другу победу на припремама у Анталији, овог пута савладана је руска Уфа резултатом 1:0, а једини погодак на мечу дело је Немање Милуновића

Црвена звезда – Уфа 1:0 (1:0)

Стадион: "Хотел Калиста", Анталија, Турска. Стрелац: Милуновић у 15. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан (од 66. Поповић), Гајић (од 66. Срнић), Милуновић (од 46. Панков), Дегенек (од 81. Станковић), Родић (од 66. Ераковић), Саного (од 46. Петровић), Иванић (од 74. Одада), Канга (од 46. Николић), Бен (од 66. Вукановић), Гаврић (од 81. Крстовић), Фалћинели (од 66. Павков).

УФА: Беленов, Морозов, Аликин, Никитин, Иванов, Мрзљак, Камилов, Табидзе, Кротов, Замалетдинов, Данченко. Играли су још: Чернов, Јокић, Сјусев, Фолмер, Плиев, Кукушкин, Андрић, Голубев, Сухов, Бородин, Лукијанов, Алибеков.

Фудбалери Црвене звезде победили су данас руску Уфу 1:0 (1:0) у другом контролном мечу на припремама у Турској. Стрелац победничког гола за црвено-беле био је Немања Милуновић у 15. минуту сусрета.

Екипа Дејана Станковића у првом припремном мечу славила је против пољског Сласка (4:0), а наредни ривал биће јој Марибор 28. јануара.

Офанзивно су ушли у меч фудбалери Црвене звезде и од самог старта се играло пред голом Уфе. Прву изгледну прилику црвено-бели тим је имао у шестом минуту када се комбинација Гајића и Иванића завршила ударцем главом везисте, али је Беленов успео да пошаље лопту у корнер.

КАПИТЕН И НИКОЛИЋ

Вељко Николић, један од младих првотимаца, понео је јуче капитенску траку после изласка Милана Борјана.

И тај потез показује колико у клубу верују у везисту рођеног 1999. године, тржишно највреднијег у екипи. На лето се очекује да реализује трансфер, а да обештећење не буде мање од пет милиона евра.

ДЕБИ СТАНКОВИЋА

Прве минуте у сениорском тиму Црвене звезде на утакмици остварио је Никола Станковић, везиста рођен 2003. године.

Станковић је заједно са Одадом прикључен из филијале Графичара, од њега је на припремама млађи само Марко Лазетић. Шпиц рођен 2004. године још није добио шансу на контролним мечевима.

Брзо и течно су играли црвено-бели, са великом жељом да што пре дођу до вођства и то им се остварило у 15. минуту. Бен је центрирао из прекида, Милуновић се сјајно убацио иза леђа одбране и са неколико метара рутински савладао Беленова - 1:0.

Желели су Руси да узврате пет минута касније преко Замалетдинова, али је он са неколико метара послао лопту поред стативе гола који чува Борјан. До краја полувремена, све је пролазило у знаку Црвене звезде. Играо се 29. минут када је Гаврић протутњао по левој страни и упослио Фалћинелија који се на ивици казненог простора окренуо и шутирао, али преко гола.

Минут касније је и Беленов лоше испуцао лопту, па је она стигла до Канге који је са двадесетак метара пребацио гол ривала. Милуновић је и у 32. минуту могао да се упише у стрелце када је Бен центрирао из корнера, а лопта стигла до Иванића који је послао у петерац, међутим, дефанзивац је послао преко гола.

Сјајна комбинација Фалћинелија и Бена из 41. минута се завршила тако што је нападач са Комора са ивице казненог простора шутирао поред гола, иако је био у сјајној прилици да удвостручи предност.

Наставили су црвено-бели у другом полувремену тамо где су стали у првом, али је темпо био нешто лаганији. Прва конкретна прилика уследила је у 57. минуту када је Родић прошао по левој страни и упослио Бена, међутим, Беленов је успео да уђе у шут нападача и спречи га да постигне гол.

Живост у игру унео је Вукановић, па је у неколико наврата сјајно пробијао по десном боку, међутим, успевали су дефанзивци Уфе да отклањају опасност.

До краја меча је две прилике имао и Павков, прво у 76. минуту после корнера који је извео Николић, а потом и три минута касније када је Петровић прошао по десној страни и упутио оштар пас на пенал, одакле је нападач шутирао право у голмана.

Деби у црвено-белом дресу забележио је Никола Станковић, везиста рођен 2003. године који је у 81. минуту заменио Милоша Дегенека.