Лагана тројка Партизана против Напретка, Јовић уписао првенац

Фудбалери Партизана победили су Напредак из Крушевца 3:0 (2:0) на свом стадиону у 20. колу Суперлиге
Партизан – Напредак 3:0 (2:0)
Стрелци: 1:0 – Јовић у 14, 2:0 – Холендер у 40, 3:0 – Л. Марковић у 71. минуту. Стадион: Партизана. Судија: Милан Милановић (Ћуприја). Помоћници: Јован Грујић (Ниш) и Милоје Милићевић (Ћуприја). Жути картони: Холендер (Партизан), Миловановић (Напредак).
ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Обрадовић, Шћекић (од 61. Јојић), Здјелар (од 78. Павловић), Асано (од 74. Бајбек), Натхо (од 61. Сума), Јовић (од 61. Л. Марковић), Холендер.
НАПРЕДАК: Остојић, Маринковић, Костић (од 90. Ђаковић), Миловановић, Спремо, Марјановић, Лабан (од 46. Томић), Чечарић, Кочић (од 74. Кочић), Милуновић (од 88. Милошев), Мелуновић.

Партизан је наставио низ непобедивости из јесењег дела првенства и у пролећној борби за бодове, чиме је барем на дан смањио заостатак за вечитим ривалом на шест бодова.

Рутинским тријумфом, оствареним још у првом полувремену над Напретком, повратник у црно-бели табор Александар Станојевић везао је осму победу у шампионату.

Од старта црно-бели су контролисали меч, посед је константно био на страни домаћина. Што се бонуса тиче, Станојевић се определио за искуснијег Светозара Марковића и Немању Јовића и није погрешио.

Потоњи је поверење вратио на најбољи начин, лепим голом. Водећим за Партизан, њему дебитантским. Играо се 12. минут кад је Иван Обрадовић центрирао са леве стране, а Натхо за њега несвојствено захватио лопту главом.

Два минута касније прелепа акција Партизана материјализована је дебитантским матом најмлађег у домаћем тиму Немање Јовића са 17 метара за вођство и дуго памћење утакмице с Крушевљанима.

Први пут Стојковић је морао да интервенише у 20. минуту. Али, није претња из гостујућих редова, већ је Миљковић грудима вратио лопту ка некадашњем репрезентативцу, који се није дао изненадити.

У размаку од три минута гости су покушавали да изједначе преко Мелуновића – главом; и Марјановића – ногом, далеко преко гола.

Коначан исход првих 45 минута поставио је Холендер на пас Асана, чији је ударац голмана Остојића оставио без прилике да интервенише.

На прву прилику у наставку чекало се осам минута. Тад је слободан удара са око 25 метара извео капитен Израела, Бибрас Натхо.

Иако је удаљеност била завидна деловало је да искусни везни играч може до циља. Тако није мислио голман Остојић, извио се и лопту која је ишла у доњи леви угао послао у поље.

Опасан контранапад Чарапана могао је знатно боље да се заврши да је Срђан Кочић видео са леве стране Мелуновића и здесне Чечарића.

Нажалост тренера Милана Ђуричића, који је тад добро потрошио гласне жице након акције. Јер је офанзивни везни играч одлучио да води лопту, што је искористио играч Партизана да је одузме.

Напредак у другом полувремену је имао прву прилику у 63. минуту. Лука Милуновић је шутирао са 20 метара, што је натерало Стојковића да подсети на најбоље дане.

У 60. минуту Станојевић је извршио троструку измену (Марковић, Јојић, Сума) и поново је погодио, јер је резервиста Лазар Марковић погодио за нови гол Партизана.

Гости су тражили пенал у 77. минуту, после играња ногом Вујачића, затим и руком у казненом простору, Милановић је само одмахнуо руком.

До краја утакмице није било изгледних прилика, иако би требало истаћи да су гости вероватно ослобођени притиска у последњих 20 минута више него у остатку утакмице прелазили на половину ривала, али после 17 година остали су без учинка у колони – голови.