Partizan se namučio u Ivanjici, ali stigao do desete uzastopne pobede

2

Fudbaleri Partizana pobedili su Javor u gostima sa 1:0, u 22. kolu Super lige Srbije

Gol u Ivanjici za pobedu Partizana postigao je Slobodan Urošević u 14. minutu. Partizanu je to 10. vezana pobeda u srpskom prvenstvu.

Mogao je Partizan u nekoliko navrata da duplira vođstvo i da "zatvori" utakmicu, pre svega se to odnosi na odlične prilike koje su imali Natho i Jović, ali je u oba navrata golman Lazović sjajno intervenisao.

Od starta drugog poluvremena Ivanjičani su bili daleko bolji, a najbolju priliku za izjednačenje imali su u finišu susreta, kad je Luković maestralno proigrao Tanka, ali je njegov udarac fantastično odbraniop Stojković.

Crno-beli su drugi na tabeli sa 53 boda, šest manje uz utakmicu više od vodeće Crvene zvezde. Javor zauzima 13. mesto u Super ligi sa 25 bodova.

Semafor 22. kola Super lige Srbije:
Sreda:
Inđija – Mladost 1:0 (Dimitrov 65. jedanaesterac)
Javor - Partizan 0:1 (Urošević 14)
OFK Bačka – Proleter 0:2 (Tomović 20, Mirosavljev 89)
Radnik – Napredak 2:1 (Jokić 2, Makarić 37 – Melunović 9)
Novi Pazar - Radnički Niš 3:1 (Aganspahić 27, Mijić 66, Tomić 78 – Stevanović 4)
Vojvodina - Voždovac 2:0 (Vukadinović 49, Bojić 80)
Metalac - Spartak 3:0 (Cvetković 38, 79, Prestiž Mbongu 58)