Звезда убедљива против Пролетера

Црвена звезда – Пролетер 4:0 (2:0)

Београд - Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Новица Анђеловски. Стрелци: Леандро (аутогол) у 22, Николић у 32, Бен у 55. и Катаи у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић, Петровић, Николић (од 78. Одада), Бен (од 75. Гаврић), Канга (од 46. Срнић), Иванић (од 46. Катаи), Павков (од 75. Крстовић).

ПРОЛЕТЕР (НС):  Жупић, Леандро, Митровић (од 46. Кнежевић) , Марјановић, Милошевић, Којић (од 63. Јовановић), Илић, Ковачевић, Томовић, Живојиновић (од 76. Весић), Миросављев (од 76. Глушчевић).

Одмах после првог судијског звиждука Звезда се обрушила на гол Пролетера, Иванић је пребацио одбрану и пронашао Павкова у казненом простору, нападач је шутирао ка голу противника, али је лопта отишла поред стативе.

Играо се 11. минут када је Иванић упутио сјајан ударац са ивице казненог простора, али је пречка спасила чувара мреже Жупића. Три минута касније Канга је проследио лопту до Иванића који је поново покушао да упосли Павкова који је погодио спољни део мреже. Поново је голман Жупић имао среће, Бен је у 16. минуту маестрално извео слободан ударац, али је погодио пречку.

Велики притисак је Црвена звезда вршила на задње линије пролетера. Изашао је Павков у 20. минуту један на један са Жупићем, успео је да га прође, али после ударца лопта је прошла поред десне стативе.

Добар покушај нападача црвено-белих као да је ,,најавио“ погодак.  Родић је два минута касније после додавања Иванића одлично пробио по левој страни, покушао је да нађе Павкова који је био сам на три метра од гола, али је први до лопте стигао Леандро и послао је у своју мрежу за вођство Звезде од 1:0.

Играо се 27. минут када је Родић додао до Павкова који је одложио лопту за Иванића који је упутио ударац ка голу Пролетера, али лопта је прешла изнад пречке. Одмах после шансе Иванића, умало црвено-бели нису удвостручили вођство. Родић је прошао добро по левој страни и центрирао ка Павкову, али је Жупић успео да скине лопту са главе нападачу из Бегеча.

Константо се играло на половини Пролетера, гости нису имали ни једну конкретну шансу. Црвено-бели су успели да повећају предност у 32. минуту када је Гајић пронашао самог Николића на десет метара, а млади везни играч упутио одличан ударац и лако савладао противничког голмана.

На великим мукама био је Жупић, у 41. минуту центрирао је Гајић са десне стране, а Родић је главом гађао ближи угао гола, али није било промене резултата јер је Жупић успео да одбрани. Прву конкретну шансу на мечу Пролетер је створио у завршници првог полувремена, покушао је Живоиновић да савлада Борјана, али је голман црвено-белих ухватио ,,живу“ лопту.

У последњем минуту првог полувремена, Николић се нашао сам после додавања Родића, шутирао је снажно под пречку, али је голман гостију интервенисао и одбранио покушај везног играча нашег тима.

Играо се 54. минут када је Николић добро пробио по левој страни и центрирао на другу стативу, Леандро је закачио лопту и послао је до Бена који је рутински погодио мрежу за 3:0.

Пар минута након поготка крилног нападача са Комора, Звезда је поново запретила по левом боку. Срнић је одложио лопту за Павкова, али је Жупић успео да одбрани покушај нападача црвено-белих. Звезда је наставила са офанзивом и у наставку утакмице иако је стекла недостижну предност.

Николић је у 68. минуту покушао са дистанце, упутио је ударац са око 20 метара, али није погодио оквир гола. Низ шанси наставио је Катаи у 73. минуту када је шутирао у гол, али погодио голмана Жупића.

Шансу у завршници дуела у 78. минуту добио је Ричард Одада, дебитант у црвено-белом дресу. Тачку на меч ставио је Катаи у 90. минуту након одличног центаршута Гајића.

Црвену звезду у наставку првенства очекује утакмица са ТСЦ-ом, која је на програму у среду од 16 часова и пет минута.