Чукарички славио у Шапцу, Војводина и Рад сигурни, петарда у Новом Пазару!

Брђани су са 2:1 победили Мачву у мечу 28. кола Супер лиге Србије, Нови Пазар је са 5:0 победио Пролетер, Воша је била боља од Инђије на свом терену са 2:1, док је Рад савладао Радник са 2:0

Мачва – Чукарички 1:2 (1:1)

Стрелци: 0:1 – Ергелаш у 15, 1:1 – Ђоковић у 30, 1:2 – Ракоњац у 72. минуту.

Градски стадион у Шапцу. Играно без присуства гледалаца. Судија: Данило Грујић. Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић. Жути картони: Пешић (Мачва), Чоловић, Стевановић, Петровић (Чукарички).

МАЧВА: Гордић, Кременовић (од 53. Пешић), Трипковић (од 70. Пејовић), Суботић, Дабић (од 70. Обровац), М. Мијаиловић, А. Ћирковић, Адамонић, О. Мијаиловић, Ђоковић, Тримановић.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Доцић, Стевановић, Јовановић (од 77. Лукић), Ергелаш (од 62. Ковач), Каменовић (од 62. Тошић), Танасијевић, С. Мијаиловић, Чоловић (од 62. Ракоњац), Пантић (од 80. Видосављевић), Шапић.

Чукарички је остварио врло важан тријумф у гостима, дебитантским головима Митра Ергелаша и Марка Ракоњца Брђани су славили тријумф у Шапцу, први после 2017. године – 2:1.

На тај начин бело-црни су се после 28. кола додатно учврстили на четвртом месту, уједно су одржали корак са трећепласираном Војводином.

ПОБЕДЕ ВОЈВОДИНЕ, НОВОГ ПАЗАРА И РАДА

Фудбалери Војводине победили су на свом терену екипу Инђије са 2:1 у утакмици 28. кола Супер лиге Србије.

Екипа Ненада Лалатовића повела је у 17. минуту голом Аранђела Стојковића са пенала, а само минут касније у стрелце се уписао и Вељко Симић после грешке играча Инђије.

Инђија је тек у 93. минуту успела да стигне до гола, а стрелац је био Бастајић са беле тачке. Претходно је руком у казненом простору играо Ковачевић.

Војводина је уписала 17. победу у домаћем шампионата и трећа је на табели са 57 бодова, док је Инђија на 17. позицији са 26 бодова.

Фудбалери Рада победили су на Бањици екипу Радника из Сурдулице са 2:0, головима Луке Гојковића и Андрије Калуђеровића у 31, односно 67. минуту.

Рад је тренутно на 15. позицији на табели са 30 бодова, док је Радник и даље седми са 42 бода.

Најубедљивију победу остварио је Нови Пазар који је на свом терену био бољи од Пролетера са 5:0.

Пазар је до свог најубедљивијег тријумфа у елитном рангу стигао головима Данка Киковића у осмом, Перише Пешукића у 22, Бранислава Томића у 28, Алмира Аганспахића у 52. и Душана Стоиљковића у 54. минуту.

Пролетер је осми на табели са 42 бода, док је Пазар на 13. позицији са 33 бода.

Први је запретио Чукарички, био је то опасан напад Брђана, Чоловић је дуго вукао лопту, потом фантастично упослио Ергелаша, који је са десетак метара искоса са леве стране шутирао, али прав у одлично постављеног Гордића, који је тај ударац успео да укроти.

Три минута касније добар напад Шапчана, Трипковић је шутирао са ивице шеснаестерца, али га је Мијаиловић сјајно изблокирао.

У 13. добра прилика за Чукарички после убацивања Доцића из слободног ударца Шапић је замало закаснио да главом спроведе лопту у противничку мрежу.

Била је то само најава вођства бело-црних, које се догодило два минута касније.

Стевановић је сјајно центрирао са десне стране, а Ергелаш је главом закуцао лопту у мрежу Мачве, постигавши првенац за Чукарички у сениорском дресу – 0:1.

Одличну прилику за изједначење имао је Дабић у 23. минуту, првотимац Мачве је примио лопту у шеснаестерцу бело-црних, шутирао је са 15 метара, лопта је прохујала поред десне стативе Петровићевог гола.

Ипак, домаћи су успели брзо да дођу до изједначења, у 30. минуту после врло доброг напада Ђоковићу није било тешко да са десет метара савлада голмана Брђана – 1:1.

Могао је Доцић боље да реагује у 38. минуту и да шутира са 18 метара, покушао је ипак да упосли Јовановића, али је његову намеру „прочитала“ одбрана домаћих.

Пробао је и Чоловић у 41. минуту са 17 метара, но Гордић је овога пута био сигуран.

Био је Чукарички бољи ривал од старта другог полувремена, имао је и две солидне прилике, али промене резултата није било.

У 62. минуту тренер Брђана извршио је троструку измену, уједно и променио формацију, на терен је уместо Каменовића, Ергелаша и Чоловића послао Тошића, Ковача и Ракоњца. И то је уродило плодом, управо су играчи са клупе креирали вођство Чукаричког.

Пресекли су гости напад Мачве на половини терена, Тошић је маестрално центрирао са леве стране против свог бившег тима, а Ракоњац је главом, у енглеском стилу, закуцао лопту у Гордићеву мрежу – 1:2.

Отворила се тада Мачва, а то је дало још више простора у нападу Чукаричком. Додуше, имали су домаћи врло добру прилику преко Обровца, али је тада Петровић сјајно скинуо његов ударац.

Покушао је потом, у 77. минуту још један резервиста Лукић, искоса са десне стране шутирао је прецизно, али не и довољно јако да би савладао Гордића.