Звезда у четвртој брзини протутњала кроз Крушевац пред вечити дерби

Фудбалери Црвене звезде су рутински савладали Напредак у Крушевцу са 4:1 у оквиру 29. кола Суперлиге Србије. Голове за тим Дејана Станковића постигли су Александар Катаи, Дијего Фалћинели, Ел Фарду Бен и Милан Павков
Напредак - Црвена звезда 1:4 (0:2)
Стадион: ,,Младост”. Судија: Јован Шегрт. Стрелци: Милуновић у 72. минуту за Напредак, а Катаи (из једанаестерца) у 21, Фалћинели у 25, Бен у 71. и Павков у 76. минуту за Црвену звезду. Жути картон: Спремо (Напредак).
Напредак: Живковић, Маринковић, Н. Миловановић (од 82. Ђековић), Мршић, Спремо (од 82. Лабан), Зоњић, Костић, Чечарић (од 62. Милуновић), Кочић (од 77. Зељајић), Милошев(од 62. Мелуновић), Бачанин.
Црвена звезда: Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Гобељић, Саного (од 46. Петровић), Николић, Иванић (од 69. Срнић), Гаврић (од 69. Фалко), Катаи (од 46. Бен), Фалћинели (од 75. Павков).

Гости из Београда су са великом иницијативом ушли у меч и у првих десетак минута игре имали тоталну контролу над лоптом.

Прву велику шансу Звезда је створила у трећем минуту минуту, када је после прекршаја над Гајићем, прекид извао Катаи, који је пронашао Гаврића на ивици канзненог простора, али је офанзивни везиста гађао преко гола.

У 10. минуту Гобељић је центрирао у казнени простор, где је поново Гаврић покушао да постигне погодак, али није био прецизан.

Играо се 21. минут када је Спремо руком играо у казненом простору, а главни арбитар меча Шегрт је показао на белу тачку. Александар Катаи је преузео одговорност и лако матирао Живковића са једанаест метара.

Није много требало изабраницима Дејана Станковића да повећају предност. У 25. минуту је Иванић одлично повукао лопту и упутио ударац са око 30 метара, али је Живковић лопту одбио само до Дијега Фалћинелија, који се одлично кретао и лако матирао голмана Напретка за 2:0.

Наставила је Звезда са тоталном контролом игре и у наставку првог дела игре. У 33. минуту Катаи је добро гађао са ивице шеснестерца, али није био прецизан. Играо се у 40. минут када је Катаи проиграо Иванића у казненом простору, али се офанзивни везиста није најбоље снашао са лоптом.

Два минута касније поново су исти играчи комбиновали, Иванић је пронашао Катаија у казненом простору, који је добро гађао главом, али његов покушај завршио је поред стативе. То је била и последња велика шанса у првом полувремену.

У 47. минут Иванић се нашао у одличној шанси  после асистенције Бена, офанзивни везиста је изашао сам испред голмана Напретка, али је гађао поред гола.

Играо се 57. минут кад је Гајић посла употребљив центаршут у казнени простор Крушевљана, али су дефанзивци одреаговали у последњем тренутку и лопту послали у корнер.

Само минут касније прву велику прилику имали су домаћи фудбалери, кад је Милошев гађао волеј ударцем из шеснаестерца, али је Борјан маестрално одбранио.

У 68. минуту одлично је гађао Петровић са велике удаљености, али је голман Напретка успео да одбрани његов снажан ударац.

Дошли су фудбалери Црвене звезде до убедљивог вођства у 71. минуту, кад је Фалко снажно гађао из слободног ударца, а после одбране Живковића одлично се кретао Ел Фарду Бен и лако сместио лопту у мрежу за 3:0.

Минут касније Напредак је успео да дође до поготка преко Милуновића за 3:1. Уследио је "хладан туш" за домаћина неколико минута касније.

Милану Павкову је било потребно само два минута да се упише у стрелце. Одлично је гађао и погодио мрежу нападач из Бегеча, после доброг додавања Срнића. Оборили су ритам играчи Црвене звезде у последњих десет минута меча и лако привели утакмицу крају.