Иванић решио 164. вечити дерби, Звезда све ближа новој титули!

Црвено-бели после 30. кола имају чак 12 бодова више од Партизана

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 1:0 (0:0)

Стрелац: 1:0Иванић у 58. минуту.

Београд - Стадион: „Рајко Митић“.  Играно без присуства гледалаца. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић. Жути картони: Родић, Дегенек, Милуновић, Гобељић и Станковић (Црвена звезда), Л. Марковић, Миљковић и Станојевић (Партизан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Дегенек, Милуновић, Родић (од 87. Гобељић), Саного, Петровић (од 46. Фалћинели (од 87. Павков)), Николић (од 46. Канга), Иванић, Катаи (од 74. Срнић), Бен.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Обрадовић, Шћекић, Здјелар (од 70. Јојић), Натхо (од 59. Сума), Јовић (од 46. Л. Марковић), Асано, Холендер (од 88. Стевановић).

Дерби меч 30. кола Супер лиге Србије, 164.  дуел „вечити“ ривала, Црвене звезде и Партизана, припао је домаћем тиму!

Звезда се тако приближила одбрани титуле шампиона Србије.

Црвено-бели седам кола пре краја имају 86 бодова, 12 више од „вечитог” ривала, који је на другом месту.

Стрелац на стадиону „Рајко Митић” био је Мирко Иванић у 58. минуту. Иванић је гол дао ударцем главом после корнера резервисте Гелора Канге.

У деветом минуту видели смо прво узбуђење, Натхо је извео слободан ударац, гађао је Вујачића, али Дегенек је успео да лопту проследи у корнер. Ударац из угла извео је Израелац, овога пута штопер из Црне Горе је био највиши у скоку, али није успео да погоди оквир гола, лопта је отишла изнад пречке.

Родић је у 13. минуту добио жути картон. Прво је оштро стартовао на Асана, а потом и на Миљковића и судија Симовић је морао да се лати за џеп.

У 18. минуту црно-бели су изборили други корнер, мада да је Холендер био присебнији могло је бити много опасније по домаћи тим. Мађарски репрезентативац се одлучио да „гађа“ Јовића уместо Натха који је био сам у срцу казненог простора.

После ударца из угла лопта је отишла на контра страну где је био Холендер, уследио је центаршут, Борјан је избоксовао, Асано је ухватио волеј, но, није био прецизан.

У 20. минуту Црвена звезда је први пут озбиљно запретила, Гајић је асистирао до Катаија, везиста домаћег тима је опробао ударац са ивице шеснаестерца, али Стојковић је био одлично постављен.

Дегенек је у 25. минуту оборио Холендера на 17 метара и тако зауставио одличну акцију гостију. Натхо је опробао ударац, али живи зид је био непремостива препрека, црно-бели су морали да се задовоље корнером.

После ударца из угла лопта је дошла до Асана који је шутирао са 18 метара, срећом по домаће Дегенек је блокирао тај покушај и Партизан је поново имао прилику да из корнера запрети. Сличан сценарио је виђен, поново је шутирао Јапанац, а лопта је отишла преко гола.

Прелепа акција домаћег тима виђена је у 33. минуту, Иванић је повукао кроз средину и упослио Гајића на десној страни, овај је додао до Николића, који је после дриблинга остао сам у близини гола, шутирао је, али је Стојковић сјајно интервенисао и послао лопту у корнер.

Тренер домаћих Дејан Станковић због жустре реакције добио је жути картон у 37. минуту.

Штопер гостију Марковић у 40. минуту унео је велику несигурност у свој тим, лоше је реаговао и Стојковић, а Бен то није успео да искористи, те је Вујачић послао лопту у корнер.

Брзо су то домаћи извели, погрешили су, отворила се контра гостију у којој је Јовића оборио Саного, Симовић је пустио предност (треба напоменути да је заборавио да везисти Звезде да жути картон), Асано је упослио Холендера, нападач из Мађарске је је шутирао и погодио пречку, била је то најбоља шанса за госте из Хумске.

Минут касније прави дар мар по десној страни је направио млади Јовић, ушао је у казнени простор, лопта је дошла до Натха, није се најбоље снашао, али опет је Јовић био у прилици, али Борјан је одлично реаговао и лопту проследио у корнер. Било је то последње узбуђење у првом делу игре.

На старту другог полувремена Фалћинели и Канга су заменили Николића и Петровића, док је Лазар Марковић ушао у игру уместо Јовића.

У 52. минуту виђен је први шут у другом делу игре, Бен је опробао ударац, али није успео да угрози Стојковића.

Асано у је у 54. минуту покушао да стави Борјана на муке, али голман Звезде је добро одреаговао после шута Јапанца.

У 57. минуту Бен је извео слободњак, после гужве у казненом простору лопта је отишла у корнер.

Канга је извео ударац из угла, набацио је лопту на петерац, највиши у скоку био је Иванић, сјајно је шутирао главом у контра угао, Стојковић је био немоћан и у 58. минуту на семафору је засијало: Црвена звезда – Партизан 1:0!

У 67. минуту Шћекић је оборен на неких 25 метара, Сума је преузео одговорност на себе, но, као и Натхо у првом делу, и он је погодио живи зид.

Само минут касније Вујачић је неопрезно реаговао и оборио Бена, судија Симовић је свирао фаул. Бен је шутирао, али ни он то није добро урадио, овога пута живи зид гостију је добро одрадио посао. Лопта се одбила до једног играча Звезде, уследио је ударац, али лопта је отишла далеко изнад гола.

У 75. минуту непотребна тензија на половини Звезде, пуне руке посла имао је Симовић, Сума и Саного су били у дуелу, Партизанов везиста је био преагресиван, а жути картон добио је – Дегенек.

Бен је у 80. минуту успео да избори нови корнер за домаћи тим. Канга је поново извео ударац из угла, лопта је ишла на исто место као и у 58. минуту, али овога пута Шћекић је отклонио опасност.

У 86. минуту Миљковић је преоштро фаулирао Фалћинелија, Италијан је морао ван терена, а десни бек Парног ваљка је добио жути картон. Павков је морао у игру уместо Фалћинелија.

Борјан је израстао у правог јунака црвено-белих јер је у 89. минуту маестрално одбранио покушај Суме из срца шеснаестерца. Била је то и најбоља прилика за госте у другом полувремену.

Могла је Звезда до 2:0 у 90. минуту, али Асано је зауставио добру контру домаћих.

У завршници меча гости су свим снагама напали, ређали су се покушаји испред гола Борјана, али црно-бели нису успели да дођу до поготка.

Семафор 30. кола Супер лиге Србије:

Уторак:

Мачва – Младост 0:2 (Бојовић пенал 26, 58)

Нови Пазар – ТСЦ 2:1 (Никчевић 7, Стоиљковић 72 – Томановић 76)

Пролетер – Чукарички 0:1 (Шапић 90+2)

Спартак - Вождовац 3:0 (Текијашки 39, Срећковић 53, Туфегџић 66)

Среда:

Бачка – Радник 0:2 (Богдановски 37, Стојановић аутогол 89)

Рад – Војводина 2:0 (Калуђеровић пенал 48, 52)

Раднички Ниш – Напредак 1:2 (Гаврић пенал 62 – Мелуновић пенал 7, Марјановић 73)

Црвена звезда - Партизан 1:0 (Иванић 58)