Напредак 6/6, реми Јавора и Пролетера, победа Новопазараца у гостима

Младост боља од Вождовца (1:0), Радник од Спартака (2:0)

Напредак – Чукарички 1:0 (0:0)

Стрелац: 1:0 Милошев у 90+1. минуту. Стадион „Младост“ у Крушевцу. Играно без присуства гледалаца. Судија: Драган Чоловић. Помоћници: Дејан Димитријевић и Стефан Војнић. Жути картон: Миловановић (Напредак).

НАПРЕДАК: Остојић, Маринковић, Костић, Мелуновић, Чечарић (од 76. Милошев), Мршић, Томић (од 76. Милановић), Спремо, Зоњић, Иванић (од 59. Бачанин), Ћуковић.

ЧУКАРИЧКИ: Мићовић, Тошић, Доцић, Стевановић, Ракоњац (од 59. Јовановић), Видосављевић (од 59. Пантић), Чоловић (од 59. Кајевић), Дрезгић, Савић (од 69. Лукић), Шапић, Ковач (од 87. Ергелаш).

Напредак је остварио важну победу у борби за опстанак, у дуелу у којем се чинило да ће мреже остати нетакнуте. Ипак, пресудио је гол резервисте Лазара Милошева у првом минуту надокнаде – 1:0.

Први је запретио Чукарички у четвртом минуту, учинио је то Ракоњац, који је снажно шутирао са 25 метара, замало поред гола Остојића. Дуго се чекало на следеће узбуђење, а потом су обе екипе имале по шансу, и то одличну у размаку од минута. Најпре је Чукарички запретио из корнера у 25. минуту, Доцић је из угла сјајно убацио лопту, Ракоњац је тукао главом, а један одбрамбени играч Напретка избио је лопту главом готово са гол-линије.

Тридесетак секунди касније, после грешке Ковача севнула је контра Крушевљана, Ћуковић је кренуо са своје половине, стигао до 16 метара и шутирао, али је дебитант на голу Брђана фантастично укротио тај ударац. Само што је почело друго полувреме, Напредак је из прекида дошао до добре прилике, Ћуковић је био највиши у скоку, главом је захватио лопту, али је Мићовић још једном био фантастичан.

Узвратили су бело-црни у 54. минуту, Чоловић је финтом избацио чувара и одлично центрирао са десне стране, али је Савићу мало недостајало да стигне ту лопту и убаци је у противничку мрежу. У 59. минуту тренер Чукаричког извршио је троструку измену, на терен је послао Кајевића, Пантића и Јовановића, уместо Ракоњаца, Чоловића и Видосављевића.

У истом тренутку мењао је и Ђуричић, који је уместо Иванића у игру убацио Бачанина. На мукама је био голман домаћих у 60. минуту, Доцић је пробао да га изненади из слободног ударца кад су сви очекивали убацивање, али је Остојић крајњим напором избио лопту у корнер. Пробао је Чечарић у 72. минуту из даљине, био је непрецизан, а шест минута касније шутирао је на другој страни са 25 метара Доцић, али право у Остојића.

У 81. минуту добра акција Брђана, завршена је ударцем Лукића са 13 метара, али је његов ударац у последњи час одбрана Напретка изблокирала. Сјајну прилику домаћи су имали у 88. минуту, после одличног продора и убацивања са десне стране Мелуновић је захватио лопту, Мићовић је већ био савладан, али је Шапић избацио лопту са гол-линије.

Ипак, у првом минуту надокнаде, после још једне одбране Мићовића, на лопту је натрчао Милошев, којем није било тешко да погоди мрежу за десетак метара – 1:0.