Рад и Пролетер убедљиви, Чука славила у Ивањици, по бод за Нишлије и Пазарце

Напредак савладао Младост на свом терену и тако изборио опстанак у Супер лиги, баш као и Пролетер победом у Инђији

Фудбалери Напретка и Пролетера обезбедили су данас опстанак у Супер лиги Србије пошто су у претпоследњем, 37. колу победили Младост, односно Инђију.

Напредак је на свом терену славио против Младости са 2:0, а оба поготка постигао је Ален Мелуновић, у 43. и 71. минуту.

Младост је девети тим лиге са 51 бодом, док је Напредак сада десети са бодом мање.

Фудбалери Пролетера су у гостима победили давно већ отписану Инђију са убедљивих 5:0.

Стрелци за победнички тим били су Виктор Живојиновић у десетом и 64. минуту из пенала, Леандро у 40, Јован Илић у другом минуту надокнаде у првом полувремену и Филип Кнежевић у 46. минуту.

Пролетер је на 11. месту на табели са 50 бодова, а у последњим колу ће дочекати Војводину.

Најубедљивију победу данас је уписао Рад који је на свом терену славио против Мачве са 7:1.

Голове за тим са Бањице постигли су Филип Станисављевић у седмом, Андрија Калуђеровић у 32. и 58. минуту са пенала, Илија Тучевић у 38, Мартин Новаковић у 43, Немања Младеновић у 46. и Милан Лазаревић у 83. минуту.

Коначан резултат поставио је Стоисављевић аутоголом у 89. минуту.

Коло пре краја шампионата, Рад је 13. на табели домаћег шампионата са 47 бодова, односно има бод више од Радничког из Ниша и Новог Пазара, а два од Јавора.

Рад ће у последњем колу гостовати Спартаку.

Фудбалери Металца и Новог Пазара одиграли су данас у Горњем Милановцу 1:1.

Пазар је имао више шанси у првом полувремену, али је једини гол у том делу меча постигао играч домаћег тима Стефан Цветковић у 37. минуту.

Бод гостима донео је Бранислав Томић, који је био прецизан у 72. минуту.

Томића је у 89. минуту у казненом простору Металца зауставио Александар Васиљевић, а судија Новак Симовић оценио је да ту није било прекршаја за једанаестерац.

Пазар је у првом минуту судијске надокнаде у другом полувремену остао са играчем мање јер је због другог жутог картона искључен Периша Пешукић.

Коло пре краја, Металац је седми на табели са 52 бода, док је Пазар на 15. месту и има 46 бодова.

Нови Пазар у последњем колу дочекује екипу Напретка, а Металац гостује Црвеној звезди.

Фудбалери Чукаричког су победили Јавор у Ивањици са 2:1.

Победу тиму са Бановог брда донели су Михајло Баић у 60. и Стефан Чоловић у 90. минуту, док је једини гол за домаћу екипу постигао Лука Луковић са пенала у 93. минуту.

Била је ово прва победа Чукаричког у Ивањици после осам година.

Чукарички је трећи на табели са 71 бодом, колико има и четворопласирана Војводина, док је Јавор на 16. позицији са 45 бодова.

Фудбалери Чукаричког у последњем колу дочекују Радник, а Јавор гостује Вождовцу.

Голова није било једино на мечу Златибора и Радничког, иако је нишки тим био бољи ривал током целог меча. Раднички је 14. на табели са 46 бодова и у последњем колу дочекује Бачку.